jar88
04.03.10,09:09
Je všeobecne známe že perpetum mobile nejestvuje. Preto očakávam, že sa niekomu podarí ho logicky vyvrátiť, alebo aspoň vypočítať percento zisku.
Takže, ako na to?
Vezmeme zo spoľahlivej banky americkú hypotéku v sume 8.800 € na 7% p.a. na 10 rokov, splátka je 102,18 €/mesiac. Tých 8.800 € rozdelíme na dve časti. Jednu časť na splácanie hypotéky po dobu 36 mesiacov, čo je 3.678 € splátok a druhú časť 5.120 € na nákup jedného monočlánku perpeta.


Jeden monočlánok perpeta sa skladá z 300 m2 role za 2.670 € a sieti za 2450 €. Tento článok za dva roky vygeneruje 250 m2 zasieťovanáho stavebného pozemku v cene 12.500 €, čo je 50 €/m2.


Po troch rokoch zostane na hypotéke splatiť 6.717 €, ktoré zaplatíme z tých 12.500 a zostane nám čistých 5.783 € z ničoho. Prvá otázka je, koľko je tých 5.783 €, percent zisku?


Druhá otázka je koľko percent zisku dokáže takéto perpetum vygenerovať, ak necháme starosti s predajom realitnej kancelárii za 10 € z m2 a my si necháme len 40 € z m2. To je 250 x 40 = 10.000 € mínus 6.717 € na doplatenie hypotéky a zostane nám čistých len 3.283 €.



Koľko percent zisku je tých 3.286 € čo získame z ničoho.

Z ničoho preto, lebo sme za hypotéku nezaplatili ani cent, máme ju vyplatenú a zostal nám zisk 3.286 €.

Doplnenie 7.3.2010
Keď som zakladal tuto tému, mal som na mysli perpetum na peniaze. Pozemky som spomenul len v dvoch riadkoch a aj tie som označil menej výraznou (mdlou) farbou.
Očakával som, že sa rozbehne diskusia o fiktívnych, elektronických peniazoch. O tom aký vplyv majú na naše skutočné peniaze, ako nás to oberá o život (čas strávený v robote) kde zarábate skutočné peniaze na zaplatenie tých fiktívnych. Ako sa tato situácia dá cez fiktívny dlh otočiť v náš prospech a td....
rickman
04.03.10,08:34
Dobreee :). Ked to bude fungovat, tak tie rolky kupime aj bez hypoteky :---.
jar88
04.03.10,09:28
Dobreee :). Ked to bude fungovat, tak tie rolky kupime aj bez hypoteky :---.

S tým sa predsa počíta poraďák rickman.
Každý vie že tie rolky kúpite a možno aj za hotové a za 80 €/m2.
Takých múdrych tu máme 90 % a z tých 90 % je desať percent presvedčených, že nad 80 €/m2 je lepší.
Laco-monter
04.03.10,09:40
Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !
rickman
04.03.10,09:46
Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu :).
jar88
04.03.10,09:56
Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !

Bublina už spľasla a dopyt po pozemkoch je preč.
To sa už stalo, ak si si nevšimol, ta doba je tu.
Tu nie je ďaleko. Ďaleko je tam niekde za rok, možno dva,tri.
Laco-monter
04.03.10,09:59
Bublina už spľasla a dopyt po pozemkoch je preč.
To sa už stalo, ak si si nevšimol, ta doba je tu.
Tu nie je ďaleko. Ďaleko je tam niekde za rok, možno dva,tri.


Tak tu mi asi niečo uniklo !:mee:

Prečo nabádaš na svoje perpetuum -mobile , ak bublina "UŽ SPĽASLA" ?:confused::eek:
jar88
04.03.10,09:59
Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu :).
Nevadí že tomu nerozumieš. Sleduj tému a niekto sa nájde, kto ti to objasní.
Určite nebudeš sám. Bude ich aspoň 90%.....čo to nepochopia na dva krát.
Laco-monter
04.03.10,11:20
Ja som to cital 2x a nerozumiem tomu :).


Lebo si tým, čo máš ako obrázok v nicku.:) :D
Generalissimus
04.03.10,11:38
Veru veru, bublina už spľasla!

Za čo ty chceš nakupovať tie role, presne za tú cenu som ja minulý rok kúpil hotový stavebný pozemok aj s prípojkami a kanalizáciou na západnom slovensku.... a na ruke mám ďaľší síce bez sietí ale ešte nižšia cena...

Tak si to ešte raz zrátaj a ušetríš si robotu s prípojkami a premenu role na stavebný pozemok.


Pozemkov je na predaj momentálne dosť a bude ich ešte viac s pribúdajúcou nezamestnanosťou a už nebude rozhodovať lepšia ponuka na kúpu ale vôbec nejaká reálna ponuka s reálnymi peniazmi, tých bude v rukách obyčajných ľudí čoraz menej a menej.
Tomáš_sh
04.03.10,11:59
Raz sa trh nasýti aj dopyt po pozemkoch a bublina špekulantov SPĽASNE !

A odhadujem,že ten čas nie je veľmi ďaleko !

Zdravím

Najskor k tomu citatu- Laco tomu snad ani sam neveris ze sa trh nasyti a cena klesne, cena pozemku nemoze z dlhodobeho hladiska nikdy klesnut. Pozemok je totiz to jedine co na tomto svete nevyrobis...ak neratam byvanie v nejakych suplikoch a pod. Klesaju ceny bytov- to ano to ma za nasledok pokles dopytu po nich, pokles cien materialov a prace, ale ceny pozemku neklesnu...snad pri vykyvoch sa zakolisu, ale i tak sa potom vratia na svoju povodnu hodnotu. Ludia proste musia niekde byvat nie? /inak je to s pozemkami, ktore su znevyhodnene prostredim..geografickym, spolocenskym ci socialnym, tie vsak niekto rozumny kupovat nebude/

Teraz k tebe jar88

Teba zrejme zaujimaju iba spekulacie s pozemkami a podobne veci vsak? lebo takmer nic ine ako spekulacie tu od teba necitam :confused:

Nebudem tu rozkladat o tom co a odkial viem, ale....od toho tvojho cisteho zisku si zabudol odpocitat par vyznamnych vydavkov. Podla toho co pises nemas najmensiu predstavu o realite- hlavne na slovensku.

Co takto sa pozriet do katastra kto, respektive co za ludi ma podchytene tie tvoje role...ktore ty samozrejme ze nekupis. Alebo si skus zistit co obnasa proces vynatia polnohospodarskej pody a jej nasledne prepisanie na stavebny pozemok. Toto su osemetne zalezitosti v pripade ze to robis s viac ako 1 slovom jednou parcelou urcenou na stavbu 1 slovom jedneho domu. Snad si nemyslis ze prides ako radova stranka na kataster a oni ze ano jasne...tu sa posadte...nedate si kavicku. Heh ale som sa pobavil, tu uz nastupuju ine instancie ako uradnicka chapajuca ze si mladi chcu postavit 1 opakujem jeden domcek. Priprav si obalocky kamarat a to dost tucnucke.

A kdeze si nechal dan z predaja parcely hmm? Vies vobec o tom ze bez dane nepredas za hoci len o euro vyssiu cenu od kupnej ani svoj vlastny byt kym v nom nemas tusim 3roky trvaly pobyt? S pozemkami je to podobne.

Kedze porada nema byt miestom kde sa navodzuju debaty siahajuce mimo zakon, nebudem tu spominat akych ludi coskoro zacne zaujimat ktoze si to takto safari a prilepsuje pozemkami....

Radsej prestan snivat, dopi kavu a hybaj do roboty, lebo ti ocividne par nepatrnych malickosti unika
rickman
04.03.10,13:46
Po Tomasovom prispveku je hadam vsetkym jasne, preco tomu nerozumiem :).
Ice dive
04.03.10,14:03
jediné "Perpetum na peniaze" je hypotéka:) požičiaš si xy 000 € a splácaš splácaš a konca v nedohľadne:( len škoda, že väčšina z nás je na opačnej strane toho perpeta:(
jar88
04.03.10,14:47
jediné "Perpetum na peniaze" je hypotéka:) požičiaš si xy 000 € a splácaš splácaš a konca v nedohľadne:( len škoda, že väčšina z nás je na opačnej strane toho perpeta:(
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
Dantess
04.03.10,15:49
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
A zarábaš teda dobre jar88 ? Si bohatý ? Platia Ti ?
Ice dive
04.03.10,18:10
Možno si si nevšimol, ale v tomto mojom návrhu stojíme na tej správnej strane. Nie ako tí ostatní, čo len platia a platia.
V mojom perpetum platia tí na druhej strane a tých je väčšina.

Potom nariekajú:
platím auto,
liposukciu,
MPC-čko či LCD-čko.........čo vyzerám ako lišiak?.....Tatra má perfektne namazaný stroj niečo ako PERPETUM....
no Jar, je to vec pohľadu kedy budú platiť v tomto perpete tebe lebo, skôr to bude naopak:
1. musíš si vybaviť ten pozemok to znamená nájsť niekoho kto ti bude ochotný predať svoju rolu a dohodnúť sa s ním na cene... (lukratívne pozemky rozumej blízko inženierskych sieti, blízko veľkých aglomerácií a pod sú už dávno fuč... resp. už je naplánované čo na nich bude...) t.j. zháňaš pozemok platíš, realitke, telefon, čítaš inzeráty investuješ čas... - platíš ty...
2. našiel si pozemok a vybavil hypotéku, zaplatil poplatky za zameranie pozemku (väčšina rolí nemá geometrák...), zaplatil poplatky za vybavenie hypotéky za vklady do katastra - platíš ty...
3. musiš tú roľu vyňať z pôdneho fondu a spraviť z nej stavebný pozemok v podstate zmeniť charakter jej využitia a tam sa platí nemalý poplatok + asi všimné aby ti to vôbec dovolili, nakoľko poľnohospodárskej pôdy každým rokom ubúda... platíš ty...
4. zmena územného plánu... tiež niečo stojí... platíš ty...
5. zabezpečuješ zavedenie inženierskych sieti... platíš projekt, práce zosieťovanie t.j. voda, elektrika, plyn, poprípade kanalizáciá, každá inštitúcia zoberie peniaze a následne jej tieto rozvody samozrejme bezodplatne daruješ, aby sa o ne starali, lebo o tvoje rozvody sa starať nebudú... platíš ty...
6. máš vôbec prestavu čo je 300 m2 stavebného pozemku? to je parcela o rozmere 20 m x 15 m čo je rozmer takej väčšej záhradky t.j. celý čas sa bavíme o pozemku na ktorom by si postavil takú väčšiu záhradnú chatku, resp. menší rodinný domček nič extra... kedysi bola minimálna výmera stavebného pozemku na rodinný dom 400 m2...
7. pozri si ponuky rôznych devoloperských spoločností v okolí BA - nemyslím ceny a pod ale výmery a počty pozemkov ktoré predávajú väčšinou majú minimálne výmery okolo 600 m2 a predávajú od 20 a viac pozemkov takže pre 1 až 5 stavebných pozemkov by sa im to asi nerentovalo...

podčiarknuté a zrátané: viac sa asi oplatí v tomto prípade dajaká investícia, ktorá vyžaduje menej administratívnych úkonov a je menej nákladná na vstupný kapitál... nakoľko bod rentability je tu príliš ale príliš vysoko..:)
ale neber to tak, že ťa chcem odradiť:)
jar88
05.03.10,08:08
Ice dive a Tomáš_sh

Ťažko je mi nereagovať na vaše príspevky k tejto téme, aj keď ste mimo zadanú tému.

mimotemy Mimo tému najskôr Tomáš, že nemám predstavu o realite tu na Slovensku. Tak že predstavu o realite nemám, to je fakt, ale mám prehľad o realite na Slovensku a to je niečo iné. Viem, že tu funguje právny štát a tiež viem, že tu žije veľká časť ľudí bez právneho vedomia. Títo ľudia mi pripadajú, ako keby do včera žili na Balkáne.
To s tou starenkou a tučnými obáločkami vynechám, lebo to už súvisí s dementnosťou.
Dane z prevodu, či do dvoch rokov, alebo piatich rokov a tvoje úvahy či 3% alebo 19% ti neberiem, ale na to ti stačí prečítať si zákon. Ostatné nebudem komentovať.

Teraz k Ice dive:
Tiež si mimo tému, ale len tak na okraj. Body 1 – 5 mám zmáknuté a dá sa povedať, že v malíčku. K bodu 6 a7 len toľko, že som v zadaní naschvál nazval časť parcely monočlánkom, ktorý z 300 vygeneruje 250 a ak tých článkov pospájaš 500 máš batériu 500 x 250 = 125.000 m2. Ak ich poskladáš len sto máš (batériu) parcelu 25.000 m2 a to je 50 x 500 m2.

Ešte jedna vec mimo tému.
Na porovnanie a pochopenie zložitosti by som použil dovoz a preclenie tovaru. Dá sa povedať, že normálny človek (skúsený obchodník) nedokáže doviesť a precliť tovar, zvlášť ak dovezie rôzne položky z rôznych krajín. Ale pri tom platí, že každý normálny obchodník používa colnú deklaráciu a tej zaplatí poplatok za spísanie dokladov potrebných na preclenie a prepustenie tovaru do voľného obehu.
Zásielka spĺňa podmienky a colný úradník ju prepustí. Nerozhoduje sa či ju prepustí, alebo nie na základe toho či dostal úplatok alebo nie. Ak vám deklarant povie, že potrebuje pre colníka 500 €, má vás za idiota. Ak mu ich aj dáte, ste somár....
Dantess
05.03.10,08:17
Stále ale nechápem. AK to je taká dobrá možnosť na zárobok, tak prečo to sám nerealizuješ Jar ??? A to prosím bez výhovoriek typu, nemam peniaze, mam deti a zivim rodinu, zacnem neskor a podobne. Ak to je také dobré ako to tu prezentuješ, tak si požičaj a zbohatni namiesto toho, že to tu sem každému budeš tlačiť do hlavy a hadat sa. Využi svoju energiu na zrealizovanie toho plánu a potom sa tu všetkým pochybovačom vysmej, že haha ja už som bohatý a vy nie, lebo ste mi neverili. Inak ale nemá význam tu filozofovat ani na sekundu ak to nemyslíš vážne. Lebo v prípade ze len filozofuješ si uplne rovnaky podnikatel ako milion inych ludi. Maju napad (produkt), ale ten je iba vrcholom ľadovca. A ak si skutočne myslis že tvoj plan je taky genialny, tak by som sa nebal na tvojom mieste brat pozicku, zadlžit svoje byvanie a zarobit.
Tomáš_sh
05.03.10,08:36
Ice dive a Tomáš_sh

Ťažko je mi nereagovať na vaše príspevky k tejto téme, aj keď ste mimo zadanú tému.

mimotemy Mimo tému najskôr Tomáš, že nemám predstavu o realite tu na Slovensku. Tak že predstavu o realite nemám, to je fakt, ale mám prehľad o realite na Slovensku a to je niečo iné. Viem, že tu funguje právny štát a tiež viem, že tu žije veľká časť ľudí bez právneho vedomia. Títo ľudia mi pripadajú, ako keby do včera žili na Balkáne.
To s tou starenkou a tučnými obáločkami vynechám, lebo to už súvisí s dementnosťou.
Dane z prevodu, či do dvoch rokov, alebo piatich rokov a tvoje úvahy či 3% alebo 19% ti neberiem, ale na to ti stačí prečítať si zákon. Ostatné nebudem komentovať.

uz iba tolko jar88

o Tvojej inteligencii svedcia aj Tvoje slova, ja som nikde nespajal slova ako demencia s Tvojou osobou, ale vsak ok

teraz o Tvojom uzasnom prehlade o nasom pravnom state a rovnako o tom ako sme vsetci ostatni- /ale ja reagujem len za seba/ bez pravneho vedomia.....pocuj uz si niekedy bol vobec na katastri, uz si robil vynatie? uz si ho robil na viac ako 1pozemok na stavbu 1domu?...zbytocne sa budeme dohadovat pretoze syty hladnemu neveri. Najskor chod takpovediac do praxe s tym teoretickym pravnym statom.

K daniam...a poznas niekoho kto realne funguje na daniach z prevodu? iba tak sa opytam....toto je podnikanie, kadekoho mozes okradat /teraz aby si ma nechytil za slovicko ze to uznavam/, ale kamarat stat na daniach okradat nebudes...

Nie nezobudil som sa na balkane, zijem v sr. Z reality a nie z pravnych noriem vnimam situaciu tak ako ju vnimam. Poznam ludi ktori podnikaju, ja sam som zacal pred nedavnom a viem ze bohuzial realita je taka aka je. Takze sa kludne vyjadri aj k tomu poslednemu bodu. Len zacni realne podnikat a robit obrat a bohuzial zistis ako sa veci maju s pravnym statom a jeho realnym posobenim na svk a nielen tu.

Kym ale len teoretizujes a sprepacenim "ona*ujes" nad fantastickymi zarobkami z nicoho opierajuc sa pritom o idealny stav podla pravnych noriem a spravania sa trhu- /toto nijako nekritizujem/....tak nezistis co sa v realite deje. Vies ako sa hovori papier toho znesie....nikde som nepovedal ze sme bulharsko ale ohanat sa zakonmi a pravnym statom to je mozne len voci ludom ktori zakony ako tak respektuju

bye bye
Ice dive
05.03.10,08:51
ak by to bol taký super jednoduchý zárobok tak by to robil každý kto by chcel zarobiť.... prečo to väčšina ľudí nerobí, ale robí niečo iné? asi preto, lebo to až také jednoduché v praxi nebude...
andreaS
05.03.10,08:53
ps: dan z prevodu nehnutelnosti uz davno neexistuje ;) ale dan z prijmu to ano... (oslobodenie z platenia tejto dane je po 5 rokov vlastnictva, pocitam pozemok nadobudnuty kupou, nie dedenie a ine formy)
jar88
05.03.10,09:35
ps: dan z prevodu nehnutelnosti uz davno neexistuje ;) ale dan z prijmu to ano... (oslobodenie z platenia tejto dane je po 5 rokov vlastnictva, pocitam pozemok nadobudnuty kupou, nie dedenie a ine formy)

Vďaka za príspevok.
Pekne napísané. Chcel by som sa opýtať, aj keď poznám odpoveď, či predaj pozemku po piatich rokoch a jednom mesiaci, je podľa vás obchádzanie daní (vyhýbanie sa daniam).
Hlavne pre Tomáša, aby chápal rozdiel vo využívaní zákona a vo vyhýbaní sa daňovej povinnosti.
jar88
05.03.10,10:27
Stále ale nechápem. AK to je taká dobrá možnosť na zárobok, tak prečo to sám nerealizuješ Jar ??? A to prosím bez výhovoriek typu, nemam peniaze, mam deti a zivim rodinu, zacnem neskor a podobne. Ak to je také dobré ako to tu prezentuješ, tak si požičaj a zbohatni namiesto toho, že to tu sem každému budeš tlačiť do hlavy a hadat sa. Využi svoju energiu na zrealizovanie toho plánu a potom sa tu všetkým pochybovačom vysmej, že haha ja už som bohatý a vy nie, lebo ste mi neverili. Inak ale nemá význam tu filozofovat ani na sekundu ak to nemyslíš vážne. Lebo v prípade ze len filozofuješ si uplne rovnaky podnikatel ako milion inych ludi. Maju napad (produkt), ale ten je iba vrcholom ľadovca. A ak si skutočne myslis že tvoj plan je taky genialny, tak by som sa nebal na tvojom mieste brat pozicku, zadlžit svoje byvanie a zarobit.
Nevadí že nechápeš.
Skúsim trochu inak. Určite vieš, že dostať rybu je fajn. Dostať udicu je ešte lepšie a naučiť sa ako sa chytajú ryby je ešte lepšie.
Všetko ti je na nič, keď nevieš kde je rybník. Chytať na Tehelnom v bazéne je jemne povedané naivita.
Ja viem chytať ryby na udicu, viem aj kde sa dajú chytať, ale viem že do siete sa chytá lepšie. Mám aj sieť, ale na chytanie rýb do siete, treba rybárov. Treba "rybárov" s dôrazom na to množné číslo.
jar88
05.03.10,15:22
uz iba tolko jar88

o Tvojej inteligencii svedcia aj Tvoje slova, ja som nikde nespajal slova ako demencia s Tvojou osobou, ale vsak ok

teraz o Tvojom uzasnom prehlade o nasom pravnom state a rovnako o tom ako sme vsetci ostatni- /ale ja reagujem len za seba/ bez pravneho vedomia.....pocuj uz si niekedy bol vobec na katastri, uz si robil vynatie? uz si ho robil na viac ako 1pozemok na stavbu 1domu?...zbytocne sa budeme dohadovat pretoze syty hladnemu neveri. Najskor chod takpovediac do praxe s tym teoretickym pravnym statom.

K daniam...a poznas niekoho kto realne funguje na daniach z prevodu? iba tak sa opytam....toto je podnikanie, kadekoho mozes okradat /teraz aby si ma nechytil za slovicko ze to uznavam/, ale kamarat stat na daniach okradat nebudes...

Nie nezobudil som sa na balkane, zijem v sr. Z reality a nie z pravnych noriem vnimam situaciu tak ako ju vnimam. Poznam ludi ktori podnikaju, ja sam som zacal pred nedavnom a viem ze bohuzial realita je taka aka je. Takze sa kludne vyjadri aj k tomu poslednemu bodu. Len zacni realne podnikat a robit obrat a bohuzial zistis ako sa veci maju s pravnym statom a jeho realnym posobenim na svk a nielen tu.

Kym ale len teoretizujes a sprepacenim "ona*ujes" nad fantastickymi zarobkami z nicoho opierajuc sa pritom o idealny stav podla pravnych noriem a spravania sa trhu- /toto nijako nekritizujem/....tak nezistis co sa v realite deje. Vies ako sa hovori papier toho znesie....nikde som nepovedal ze sme bulharsko ale ohanat sa zakonmi a pravnym statom to je mozne len voci ludom ktori zakony ako tak respektuju

bye bye

Tomáš, možno si len nerozumieme a možno si len niečo namýšľaš. Vôbec sa nesnažím zarábať a onanovať. Mám toho za sebou naozaj veľa.
Tam kde ty narážaš dnes, ja som si natĺkol čumák už pred desiatimi až dvadsiatimi rokmi. Tak že poporiadku.


Keď som chcel po roku 1989 až v roku 1990 niečo doviesť z Nemecka, alebo vyviesť do Belgicka, mal som kopec neriešiteľných problémov. Každý ma presviedčal, že treba „namazať“ a bude fajn.


Neveril som tomu a tak som začal čítať zákony a predpisy. Trvalo mi to skoro rok a tak som fungoval tu u nás. Časom som prišiel na to, že čo som ja naštudoval za rok, vedia právnici už dávno. Tak som začal uvažovať, že je ľahšie zarobiť 20.000 korún a tie dať odborníkovi za prácu, ktorú pre mňa vykoná. Bol to pomer najmenej 20:1 v časovom ponímaní.


No a tak som sa rozhodol nájsť si právnika. To bolo moje prvé poriadne vytriezvenie z právneho štátu. Hľadal som ho dva roky a ten môj terajší bol piaty v poradí.

Bol prvý, ktorý chápal právo, zákony, predpisy a správne poriadky tak, ako ja. Mám ho dodnes. Od tej doby nemám problém s právnym štátom. Právo je tu, máme zákony a aj keď nie sú dokonalé, platia. Bodka...


Neskôr som narazil na právny štát, keď som sa pustil do jednania s katastrom. Nepomohol mi ani môj právnik a tak som musel znova začať čítať zákony o reštitúciách, o pozemkových úpravách, katastrálny zákon, stavebný zákon, zákon o obecnom zriadení atd....Po roku som prišiel na to, že sú aj právnici (špecialisti na kataster a pozemkové právo) a mal som aj šťastie. Našiel som si právnika na druhú šupu.

Trvalo to ďalší rok. Časom som dostal aj kontakt na super geodeta a tak som za vodou.


Dnes už nepotrebujeme dávať úplatok na deklarácii, nemusíme tam ani chodiť, všetko vybaví deklarácia a stačí na to jedna mandátna zmluva (píšem to len tak z hlavy). Ja som to mal zabehané už pred 15 rokmi, kedy každý špekuloval, ako sa predbehnúť v rade a strčiť nejaké všimné.


Dnes nepotrebujem chodiť ani na kataster za nejakou pani, alebo pánom. Stačí mi zavolať právnikovi, poslať mu údaje o tom čo chcem, č.LV, kataster, obec, meno vlastníka, sumu za koľko a spýtať sa kedy máme prísť. On zabezpečí aby si vlastník, alebo jeho právnik preštudoval môj návrh, doplnil ak má čo doplniť a následne odsúhlasil, že to pasuje. Ak je na LV spoluvlastník, vybaví potvrdenie o prevzatí návrhu a podobné drobnosti. Nepotrebujem špekulovať, koľko zaplatiť na pozemkovom úrade, nepotrebujem sa pýtať či zmeniť bonitu pôdy, nepotrebujem sa pýtať či môžem zlučovať, alebo deliť parcelu, či ju môžem zapísať do katastra, nepotrebujem sa pýtať na obci či plánujú na mojej roli stavať, či zmenia územný plán.....NEPOTREBUJEM sa pýtať ani na LAMPÁRNI čo mám robiť.


Viem že to nechápe 99.9% „občanov“ voličov, divákov, čitateľov, ale zároveň viem, že aj jedno promile zo 170.000 poraďákov je 170 ľudí, ktorý nespadajú do tých 99,9 % pýtajúcich sa či niečo môžu.
Tomáš_sh
05.03.10,15:30
QUOTE=jar88;1323615]Vďaka za príspevok.
Pekne napísané. Chcel by som sa opýtať, aj keď poznám odpoveď, či predaj pozemku po piatich rokoch a jednom mesiaci, je podľa vás obchádzanie daní (vyhýbanie sa daniam).
Hlavne pre Tomáša, aby chápal rozdiel vo využívaní zákona a vo vyhýbaní sa daňovej povinnosti.[/QUOTE]


Jaj kamarat, vsak Ty si sam pleties na seba bic, neviem co kvitujes andreeS, pravda napisala to pekne. Do Tvojich planov to vsak velmi nezapada....poriadne si precitaj jej prispevok...az do konca kamarat presne to tam pise co vidi kazdy, kto to vidiet chce....a sice v zatvorke.......(oslobodenie z platenia tejto dane je po 5 rokov vlastnictva, pocitam pozemok nadobudnuty kupou, nie dedenie a ine formy)...vies co je to nie delenie a nie ine formy?...rozsvietila sa ziarovecka:confused:

Ty sam totiz hned v zadani temy pises ako splatis hypoteku po 3rokoch...a zasa si len pleties na seba bic....uz sa bavis o 5tich....upustas postupne od jedneho argumentu za druhym...ach jeeeje

Pozorne citaj moje prispevky...nikde som nenapisal ze predaj po 5tich rokoch a 1 mesiaci je vyhybanie sa plateniu dani...ja tie zakony chapem...nemusis tu skusat zhadzovat ma. Ovsem...poriadne si prestuduj tie zakony....ono je tam iste rozlisene ak niekto predava svoj vlastny dom po 5tich rokoch vlastnictva a predava ho stale ako dom na byvanie. A ak niekto nadobudne role a potom uradnymi ukonmi zmeni sposob ich vyuzitia.... to totizto nieje predaj ani prevod majetku, ako si to Ty predstavujes. Unika Ti zavazna vec a sice ze ten majetok s ktorym nakladas zmenil svoju podstatu- resp. vyuzitie....takze znova.....rozsvecuje sa ziarovecka:confused:

A kdeze si tentokrat nechal recicky o pravnom state co? Uz som si myslel ze zasa na mna vyskocis ci som sa zobudil na balkane, ale asi Ti potratili argumenty z reality vsak?

ok nebudem Ti dalej stupat na bolavy otlak, Ak prides na nejaky rozumny a skusenostou podlozeny argument napis ok

majsa:)
Tomáš_sh
05.03.10,15:39
uz llen tolko

cely Tvoj prispevok...teda c24 je asi dokonalym obrazom Teba sameho a sice ze vies vsetko, resp si to vedel o 20 rokov skor ako ja...ako sam pises. OK si dokonaly....nie Ty nepotrebujes ist na kataster, Ty nepotrebujes ani lamparen....vsimas Ty nepotrebujes nic, lebo vsetkozvladas lavou zadnou...

Iba jedno mi nieje jasne...ked si taky sikovny...naco to tu vypisujes, preco tie peniaze uz davno netocis co?
Danila
05.03.10,15:48
To jar88: Toto je jediná veta, ktorej som pri vynaložení nemalého úsilia pochopeniu tejto témy porozumela.....až na to zdôraznené....uf....:)

Tomáš, možno si len nerozumieme a možno si len niečo namýšľaš. Vôbec sa nesnažím zarábať a onanovať. Mám toho za sebou naozaj veľa.
Tam kde ty narážaš dnes, ja som si natĺkol čumák už pred desiatimi až dvadsiatimi rokmi. Tak že poporiadku.
plackoo
05.03.10,15:56
uz llen tolko

cely Tvoj prispevok...teda c24 je asi dokonalym obrazom Teba sameho a sice ze vies vsetko, resp si to vedel o 20 rokov skor ako ja...ako sam pises. OK si dokonaly....nie Ty nepotrebujes ist na kataster, Ty nepotrebujes ani lamparen....vsimas Ty nepotrebujes nic, lebo vsetkozvladas lavou zadnou...

Iba jedno mi nieje jasne...ked si taky sikovny...naco to tu vypisujes, preco tie peniaze uz davno netocis co?

Asi preto, že najlepšie zo všetkého mu ide písanie .
( to by som aj ja mohol : už v r. 1986 som sám (podľa vzoru) napísal KPZ / v cca 1992 som "opravil" číslo parcely vo výpise z LV a na FNM/MH to prešlo:--- )
jar88
06.03.10,05:29
mimotemyPre Tomáša, Ice_dive, plackoo a podobných....

Čo tak založiť si novú tému „ako na čerešni nemôžu rásť čerešne“

Máte zaujímavé logické myslenie. Vidíte, že na susedovej čerešni rastú čerešne. Tiež by ste chceli čerešne, ale tie jeho sú drahé a na viac za plotom. Keď vám poradím zasaďte si čerešňu aj vy, tak to označíte za hlúposť. Veď je predsa logické, že čerešne nemôžu byť na vašej čerešni, lebo sú na susedovej. Keď vám dám argument, že nie je dôležité koho je čerešňa, máte argument na čo by ste ju mali mať, keď nie je dôležité koho je...... Vymyslíte hromadu „dôvodov“ prečo na čerešni nenarastú čerešne.
padro
06.03.10,09:33
ja zase nechapem preco ty uz tie ceresne neoberas :D
plackoo
06.03.10,10:37
mimotemyPre Tomáša, Ice_dive, plackoo a podobných....

Čo tak založiť si novú tému „ako na čerešni nemôžu rásť čerešne“

Máte zaujímavé logické myslenie. Vidíte, že na susedovej čerešni rastú čerešne. Tiež by ste chceli čerešne, ale tie jeho sú drahé a na viac za plotom. Keď vám poradím zasaďte si čerešňu aj vy, tak to označíte za hlúposť. Veď je predsa logické, že čerešne nemôžu byť na vašej čerešni, lebo sú na susedovej. Keď vám dám argument, že nie je dôležité koho je čerešňa, máte argument na čo by ste ju mali mať, keď nie je dôležité koho je...... Vymyslíte hromadu „dôvodov“ prečo na čerešni nenarastú čerešne.

Že si sa ty TEORETIK nedal radšej na spisovateľstvo :D:D:D:D:D:D .
jar88
06.03.10,11:10
ja zase nechapem preco ty uz tie ceresne neoberas :D
Neviem čo ťa vedie k nahliadnutiu do témy „perpetum na peniaze“, ale asi to nebude tvojou túžbou po peniazoch. Neviem čo ti vadí na tom, že niekto má priestory na autoservis a nevie opravovať autá a ty vieš, ako opravovať autá, ale nikto ti nepožičia ani na náradie. Neviem čo ťa na tom trápi a akú nespravodlivosť v tom vidíš.
Rehoceš sa na tom, že by niekto mohol zarobiť z ničoho 5000 € a nenapadne ťa, že sto takých by zarobilo 500.000 €. Nenapadne ťa, že by z toho vznikla zákazka na siete a cestu dlhú 220 metrov v hodnote 245.000 € (7.380.000 Sk) . Nenapadne ťa že by z toho vzniklo 50 parciel po 500 m2 v trhovej cene 2.000.000 € (60.252.000 Sk). To je 60 miliónov bývalých korún pre takých, čo dnes nič nemajú a v budúcnosti mať nebudú. To je možnosť pre tých, ktorých žiadna šanca nikde nečaká a ani čakať nebude. To sú taký ako ty.

Každému vadí, že banky zarábajú z ničoho. (ale nikto takto zarábať nechce)
Každému vadí, že sa mu v banke nezhodnotia peniaze. (ale sám si ich nikto zhodnotiť nevie)
Každému vadí, že sú predražené byty, domy a pozemky. (ale každý tvrdí, že lacnejšie sa nedá)
Každému vadí, že developeri nestavajú lacnejšie byty. (ale nikto to sám lacnejšie stavať nechce)
Každý chce pracovať, ale nie je práca, lebo nie sú peniaze.

Vieš si predstaviť, koľko dokáže nasporiť bežný mladý pracujúci človek v Bratislave, žijúci u rodičov?
Napríklad ak má 25 rokov, plat 750 €/mes., príspevok na domácnosť rodičom 150 €, cestovné 30 € + stravné lístky 60 € + oblečenie, obuv 80 € + kozmetika 10 € celkom 180 €, štyri krát sobota nedeľa 80 € zábava kultúra, zatiaľ sa jedná o naozaj skromný a triezvy život za 410 €. Zostáva 340 € za mesiac a ak nastane zvláštna udalosť, ako výlet s priateľmi, s priateľkou na So – Ne, alebo oslava narodenín, žúr a podobne, stojí to v najväčšej skromnosti 100 €. Takto zostane už len 240 € a to stále nie je hýrenie. Za 12 mesiacov to bude 2.880 €. Za tých 12 mesiacov určite prídu jedny Vianoce 300 €, jeden nový rok 150 €, jedna dovolenka za 200 € a jedny narodeniny za 50 €, prípadne meniny za 50 €. Spolu za 750 € a možno bude mať sviatok aj mama a otec. Možno aj brat, sestra, priateľka či frajer, spolu len 130 €. Náš mladý možno nasporí 2000 € za rok a to je len 166,67 € mesačne. Pritom musí skromne žiť a tváriť sa ako chudáčik. Ak by zarábal o 150 € menej (600 €/mes.) neoplatí sa mu sporiť vôbec, lebo sporiť 15 € mesačne nestojí za nič.
To nie je neschopnosť mladých, taká je doba. Ak náhodou zarábajú viac, ako 1000 € skočia na lízing auta a znova sú švorc. Ak náhodou zarábajú 1500 € mesačne, zoberú si hypotéku a znova sú švorc. Nič s tým nenarobíte, lebo tak to u nás chodí.
A ty sa rehoceš? Nad čím sa to vlastne rehoceš.
jar88
06.03.10,11:47
Stále ale nechápem. AK to je taká dobrá možnosť na zárobok, tak prečo to sám nerealizuješ Jar ??? A to prosím bez výhovoriek typu, nemam peniaze, mam deti a zivim rodinu, zacnem neskor a podobne. Ak to je také dobré ako to tu prezentuješ, tak si požičaj a zbohatni namiesto toho, že to tu sem každému budeš tlačiť do hlavy a hadat sa. Využi svoju energiu na zrealizovanie toho plánu a potom sa tu všetkým pochybovačom vysmej, že haha ja už som bohatý a vy nie, lebo ste mi neverili. Inak ale nemá význam tu filozofovat ani na sekundu ak to nemyslíš vážne. Lebo v prípade ze len filozofuješ si uplne rovnaky podnikatel ako milion inych ludi. Maju napad (produkt), ale ten je iba vrcholom ľadovca. A ak si skutočne myslis že tvoj plan je taky genialny, tak by som sa nebal na tvojom mieste brat pozicku, zadlžit svoje byvanie a zarobit.

Dantess ty si myslíš, že keď je kríza, ľudia už nepotrebujú bývať a preto nekupujú byty, nestavajú domy a pozemky?
Viem že si to nemyslíš.
Stavebné firmy tiež vedia, že by ľudia kupovali a radi. Rovnako vedia, že za rok dva bude po kríze a ľudia budú kupovať. Ale nestavajú, lebo im banka nič nepožičia. Prečo si myslíš, že by požičala zrovna mne?

Spomínal si, že vaši idú dojednať a nakúpiť fotovoltaické panely. Určite nekúpia dva kusy, ale skôr kontajner dva.
Určite ich nebudú montovať na vlastný dom, ale ponúkať ľuďom s tým že na tom ušetria a časom dobre zarobia.

Čo budú odpovedať zákazníkom na otázku, prečo to ponúkajú, keď je to také super a nezarobia na tom sami. Budú predsa v balíku. To dá rozum nie?
padro
06.03.10,13:04
jar88 ty o com taras v tej reakcii na mna? :confused: :eek: sorry nechcem ta urazit ale to uz je na liecenie asi. ... len jednu otazku sa ta opytam co zivi teba??? nepisal si ze nedavno si zrusil biznis? ako to je mozne ze mas take perpetum na peniaze a robis biznis, ktory skonci zle...
pavol54
06.03.10,15:01
jar88 ty o com taras v tej reakcii na mna? :confused: :eek: sorry nechcem ta urazit ale to uz je na liecenie asi. ... len jednu otazku sa ta opytam co zivi teba??? nepisal si ze nedavno si zrusil biznis? ako to je mozne ze mas take perpetum na peniaze a robis biznis, ktory skonci zle...
neurazíš on je sám o sebe perpetum mobile
profesional
06.03.10,15:58
Velky biznis vyzaduje velmi velky team velmi drahych odbornikov. A ti co si myslia ze urobia mega biznis iba sami bez skupiny vela spickovych a drahych odbornikov koncia obvykle s obzalobou a nasledne vysokym trestom.
Dantess
06.03.10,16:18
A načo bola založená táto téma ? Hladáš Jar investorov? Si si až taký istý svojim úspechom ? Mamin priatel funguje v milionovych biznisoch a možem Ti dohodit stretnutie, ale to potom pojdes s krkom na trh. Ak si si istý tým čo hovoris, tak velmi rad zrealizujem vase stretnutie za par % provizie :D Ale ak zlyháš, tak musíš počítať s následkami. A práve tu sa líšia podnikatelia od "podnikatelov". Biznis v hlave môže fungovať skvelo, no v realite to može byt (a určite aj bude) iné.
pavol54
06.03.10,16:18
Velky biznis vyzaduje velmi velky team velmi drahych odbornikov. A ti co si myslia ze urobia mega biznis iba sami bez skupiny vela spickovych a drahych odbornikov koncia obvykle s obzalobou a nasledne vysokym trestom.
Alebo ako bezdomovec pod mostom
plackoo
06.03.10,17:51
Vieš si predstaviť, koľko dokáže nasporiť bežný mladý pracujúci človek v Bratislave, žijúci u rodičov?
Napríklad ak má 25 rokov, plat 750 €/mes., príspevok na domácnosť rodičom 150 €, cestovné 30 € + stravné lístky 60 € + oblečenie, obuv 80 € + kozmetika 10 € celkom 180 €, štyri krát sobota nedeľa 80 € zábava kultúra, zatiaľ sa jedná o naozaj skromný a triezvy život za 410 €. Zostáva 340 € za mesiac a ak nastane zvláštna udalosť, ako výlet s priateľmi, s priateľkou na So – Ne, alebo oslava narodenín, žúr a podobne, stojí to v najväčšej skromnosti 100 €. Takto zostane už len 240 € a to stále nie je hýrenie. Za 12 mesiacov to bude 2.880 €. Za tých 12 mesiacov určite prídu jedny Vianoce 300 €, jeden nový rok 150 €, jedna dovolenka za 200 € a jedny narodeniny za 50 €, prípadne meniny za 50 €. Spolu za 750 € a možno bude mať sviatok aj mama a otec. Možno aj brat, sestra, priateľka či frajer, spolu len 130 €. Náš mladý možno nasporí 2000 € za rok a to je len 166,67 € mesačne. Pritom musí skromne žiť a tváriť sa ako chudáčik.

Zabudol si Veľkú noc - môže si vyšibať :---:---:---:---:---

Ak by zarábal o 150 € menej (600 €/mes.) neoplatí sa mu sporiť vôbec, lebo sporiť 15 € mesačne nestojí za nič.
To nie je neschopnosť mladých, taká je doba. Ak náhodou zarábajú viac, ako 1000 € skočia na lízing auta a znova sú švorc. Ak náhodou zarábajú 1500 € mesačne, zoberú si hypotéku a znova sú švorc. Nič s tým nenarobíte, lebo tak to u nás chodí.
A ty sa rehoceš? Nad čím sa to vlastne rehoceš.

Ak náhodou (ako vždy ) netrepeš ( :mee: - takto mi je z tých ťažkých vše(ne)vedkovských reči )
Laco-monter
06.03.10,18:01
Pre jar 88

plne suhlasím z Tvojim prispevkom č.32

Máš pravdu a dobre uvažuješ,len všetko končí a padá na OCHOTE ĎALŠÍCH ĽUDÍ SPOLUPRACOVAŤ.:o

Je to o DOVERE a tá je dnes narušená.:eek:

Tiež je veľmi rozšírene SEBECTVO a ZÁVISŤ .:eek:

Pre tieto 3 faktory viazne mnoho dobrých projektov.:mee::mee::mee:

BOHUŽIAĽ !:mee:
Ice dive
06.03.10,18:36
mimotemyPre Tomáša, Ice_dive, plackoo a podobných....

Čo tak založiť si novú tému „ako na čerešni nemôžu rásť čerešne“

Máte zaujímavé logické myslenie. Vidíte, že na susedovej čerešni rastú čerešne. Tiež by ste chceli čerešne, ale tie jeho sú drahé a na viac za plotom. Keď vám poradím zasaďte si čerešňu aj vy, tak to označíte za hlúposť. Veď je predsa logické, že čerešne nemôžu byť na vašej čerešni, lebo sú na susedovej. Keď vám dám argument, že nie je dôležité koho je čerešňa, máte argument na čo by ste ju mali mať, keď nie je dôležité koho je...... Vymyslíte hromadu „dôvodov“ prečo na čerešni nenarastú čerešne.

si sa nejak zamotal... :)
a je zaujímavé, ako dokážeš rozlúštiť postup myslenia niekoľkých ľudí len tak z 2 - 3 príspevkov...
a ak vidím, že sused má čerešne, a dal by som si z nich aj ja, tak nemrmlem zbytočne za plotom ale spravím so susedom barter a vymením tie jeho čerešne za moje jablká... a budeme spokojní obaja, avšak ak bývam v činžiaku tak nemám strom s jablkami a logicky sused odvedľa tiež nemá čerešne:o a môžem len filozofovať, ako by som si zasadil strom....

v príspevku 32 si opisoval, ako mladý človek v BA žijúci u rodičov, dokáže z platu 750 € ušetriť 2000 € za rok, prečo potom xy ľudí z BA nemá po 4 rokoch od skončenia školy jeden článok tvojho perpeta? a bez americkej hypotéky? poprípade dva, lebo ak má priateľku/ manželku tak ušetria dvojnásobne...????
Asi preto, lebo v hlave a TEORETICKEJ rovine všetko funguje, avšak realita býva často iná...
Tomáš_sh
06.03.10,19:40
mimotemyPre Tomáša, Ice_dive, plackoo a podobných....

Čo tak založiť si novú tému „ako na čerešni nemôžu rásť čerešne“

Máte zaujímavé logické myslenie. Vidíte, že na susedovej čerešni rastú čerešne. Tiež by ste chceli čerešne, ale tie jeho sú drahé a na viac za plotom. Keď vám poradím zasaďte si čerešňu aj vy, tak to označíte za hlúposť. Veď je predsa logické, že čerešne nemôžu byť na vašej čerešni, lebo sú na susedovej. Keď vám dám argument, že nie je dôležité koho je čerešňa, máte argument na čo by ste ju mali mať, keď nie je dôležité koho je...... Vymyslíte hromadu „dôvodov“ prečo na čerešni nenarastú čerešne.

A nechcel si nahodou aby sme s Tebou diskutovali? Naco si ja mam zakladat temu o tom ako /podla Teba/ hladam na vsetkom dovody preco sa to neda?? Ja take temy nepotrebujem, ja sa snazim robit to co robim a hladam sposoby ako to predat.

Nebudem si vsak vymyslat fantasticke plany o tom co by bolo keby a pripadnych diskutujucich nieze argumentmi presviedcat o svojej pravde ale nadhadzovat poznamky o ceresniach. Presvedc ma o Tvojej pravde, presvedc ma aspon tym ze povies....ano uz som nieco podobne vybavoval...viem ako to chodi zo skusenosti...poznam ludi co s tym robia a viem ako to robia. Neviem s kym si myslis ze sa bavis, ale ja rozhodne niesom "puritan" uzavrety novym myslienkam.........Len ma proste musis presvedcit o svojej pravde.

Este k tym ceresniam...ako pisal Ice dive.....je zaujimave ako pekne vies zaskatulkovt, to tiez o niecom svedci. Ano poznam ludi co maju ceresnu. Kazdy z tychto ludi si svoju ceresnu chrani a nevystavuje ju naobdiv. Ked totiz ceresna plodi, iba nerozumny pestovatel z nej stepi pre susedov. Skutocnymi hodnotami uspesnych ludi su skromnost a striedmost....nepotrebuju svoje vysledky, ani svoje stromy vystavovat verejnemu obdivu. Vies ze naozaj uspesny clovek buduje nieco ine ako je luxus a verejny obdiv....ked totiz luxus ma je to vysledok jeho ceresne, ktoru polieval. Vacsina "jednoduchsich" si kupuje najprv luxus aby dali najavo ostatnym aki su super uspesni.

Ano, iste....vsak Ty nam tu predkladas navod ako zarobit. OK ako som uz napisal presvedc ma o svojej pravde, alebo prosim nerozoberaj moju osobu a neskatulkuj...budem Ti vdacny.

Ak Ta uz nebavi bavit sa so zadubencom mojho zrna.... ziadne rozpaky.. naco hadzat perly sviniam vsak :)
Laco-monter
06.03.10,19:47
Ano poznam ludi co maju ceresnu. Kazdy z tychto ludi si svoju ceresnu chrani a nevystavuje ju naobdiv. Ked totiz ceresna plodi, iba nerozumny pestovatel z nej stepi pre susedov. :)

Typický prejav slovenskej malosti,zadubenosti a obmedzenosti.:mee:

Preto sa aj tak darí na Slovensku...
Tomáš_sh
06.03.10,20:06
Typický prejav slovenskej malosti,zadubenosti a obmedzenosti.:mee:

Preto sa aj tak darí na Slovensku...

Neda mi nereagovat...

Laco Ty tiez vystupujes ako keby si vsade bol a vsetko videl, co tu mam vsetko pisat polopate preboha? Musim ku kazdej svojej poznamke pripajat dovetky, alebo sa konecne dockam aj toho ze niekto vie citat aj medzi raidkami.

Iste, kedze musim tak....ak sa ma niekto spyta ako zalozit firmu, chce tip na reklamu alebo cokolvek s cim mu v ramci mojich sil viem pomoct jasne ze mu pomozem...toto je bezne a normalne.

Toto a mnoho dalsich veci som NEMYSLEL tou ochranou svojej ceresne--- dobre Laco staci takto alebo musim naozaj vsetko rozpisovat, prosim vnimaj aj trocha kontext v ktorom sa bavime a nabuduce tu NEVYTRHAVAJ jednotlive vety z mojich prispevkov a nesnaz sa reagovat takymto sposobom.

Ked uz o tom slovensku hovoris...:D a Ty si snad myslis ze niekde na zapad o nasich hranic si nikto nechrani svoje tajomstvo- zasa napisem radsej konkretne ze obchodne tajomstvo. Myslis ze si napr. priemyselny lider nechrani svoje technologie, alebo ze si kreativne sektory nechrania svoje dusevne vlastnictvo, ze si nikto nechrani software- TOTO som myslel ochranou svojej ceresne...dufam ze ked som to napisal polopate nebudes mat problem s pochopenim

Uz len dovetok.....Ano tu na slovensku atd... vies je na povazenie ked startujem na parkovisku auto a vo vedlajsom sa dvaja zhovaraju...... .ale maju krasne prostredie v tom rakusku, bol som cez vikend pozriet...kamarat ta cistota je nieco uzasne na to sa my na slovensku nezmozeme....a chlapik v obleku svoj monolog ukonci vyhodenim nedopalku cigarety na parkovisko. No nadhera vravim si..:rolleyes:..na tu rakusku cistotu sa na slovensku vazne nezmozeme.

Teraz sa ukaz ci si medzi riadkami precital to co som chcel povedat, alebo budem musiet zareagovat znova a polopate vysvetlit moj dovetok. Ak sa chytis budem ten odstavecc kde som Ta odcitoval povazovat za ukonceny, ak sa nechytis...iba vsetkym ukazes ze nie v mojom pisani, ale v Tvojom citani je chyba z ktorej vznikaju reakcie podobne tej Tvojej;)
Laco-monter
06.03.10,20:13
dovetok pre Tomáš_sh a iných:

jar 88 tu vyzýval ku spolupráci na určitom projekte .

keďže na Slovensku, je ochota k spolupráci taká aká je ,

tak jeho projekt,je odsúdený na neuspech nie preto,žeby sa nedal zrealizovať ale preto,že je tak rozsiahly,že ho sám jar 88 len svojimi silami, jednoducho NEZVLÁDNE , to je pointa celej tejto diskusie !!!
Tomáš_sh
06.03.10,20:26
dovetok pre Tomáš_sh a iných:

jar 88 tu vyzýval ku spolupráci na určitom projekte .

keďže na Slovensku, je ochota k spolupráci taká aká je ,

tak jeho projekt,je odsúdený na neuspech nie preto,žeby sa nedal zrealizovať ale preto,že je tak rozsiahly,že ho sám jar 88 len svojimi silami, jednoducho NEZVLÁDNE , to je pointa celej tejto diskusie !!!

Takze nic z Teba, ked sa radsej chytas dalsieho aby si odviedol pozornost od toho co si sam nastolil. A zasa to skarede zovseobecnenie o slovensku, ano ochota je taka aka je. Len si uvedom ze to slovensko- to si aj Ty. Neprezentuj to tak ze vsetci ostatni okrem Teba nie su ochotni.

Rovnako ako z predchadzajuceho prispevku ktory som citoval to zavana tym ze Ty by si si svoju ceresnu nechranil, lebo sa prirodzene nechces zaradit medzi obmedzencov. Iste chcel by som vidiet ako by si sa tvaril keby od Teba niekto chcel prezradit ako si cely svoj uspech vybudoval.

K Tvojmu poslednemu prispevku.....Laco Laco, a Ty by si siel do takej spoluprace o ktorej Ta partner nevie argumentmi presvedcit? Ak si pozorne precitas moje prispevky asi postrehnes ze som aj samotnemu jar88 priamo povedal nech ma o svojej pravde presvedci. Nemusis sa prezentovat ako jediny kto vie o com je tato diskusia. A uz vobec nemusis oznacovat mna za niekoho kto to nevie, budem Ti vdacny.

Podajme si pekne ruky Laco a nechajme na samotnom zakladatelovi diskusie nech nas o svojej pravde presvedci.

suhlas?
Laco-monter
06.03.10,20:34
Takze nic z Teba, ked sa radsej chytas dalsieho aby si odviedol pozornost od toho co si sam nastolil. A zasa to skarede zovseobecnenie o slovensku, ano ochota je taka aka je. Len si uvedom ze to slovensko- to si aj Ty. Neprezentuj to tak ze vsetci ostatni okrem Teba nie su ochotni.

Rovnako ako z predchadzajuceho prispevku ktory som citoval to zavana tym ze Ty by si si svoju ceresnu nechranil, lebo sa prirodzene nechces zaradit medzi obmedzencov. Iste chcel by som vidiet ako by si sa tvaril keby od Teba niekto chcel prezradit ako si cely svoj uspech vybudoval.

K Tvojmu poslednemu prispevku.....Laco Laco, a Ty by si siel do takej spoluprace o ktorej Ta partner nevie argumentmi presvedcit? Ak si pozorne precitas moje prispevky asi postrehnes ze som aj samotnemu jar88 priamo povedal nech ma o svojej pravde presvedci. Nemusis sa prezentovat ako jediny kto vie o com je tato diskusia. A uz vobec nemusis oznacovat mna za niekoho kto to nevie, budem Ti vdacny.

Podajme si pekne ruky Laco a nechajme na samotnom zakladatelovi diskusie nech nas o svojej pravde presvedci.

suhlas?
SUHLAS, čakáme najneskor do 24 hodín ,sa jar 88 vyjadrí.
Ja som o tom presvedčený .
Inak ja som zvárač, z certifikátmi E-287-1 111 a 135, to je podstata mojho uspechu.
A skúšal som rozbiehať rozne projekty a prave ma zabrzdila nedovera a neochota zainteresovaných .
preto píšem tak ako píšem.
totižto väčšina ľudí chce zaručený úspech na 110 % a bez rizika.
Lenže také niečo NEEXISTUJE.
Tomáš_sh
06.03.10,20:37
Super

Rozumiem ze je tazke s niecim zacat, aj ja zacinam. Ano davam Ti v tomto za pravdu vela ludi chce zaruceny uspech na 110% a ziadne riziko- s takymi ale nema zmysel sa bavit.

a my si pekne pockame na jar :D tusim 22. marca je rovnodennost
jar88
06.03.10,21:03
SUHLAS, čakáme najneskor do 24 hodín ,sa jar 88 vyjadrí.
Ja som o tom presvedčený .
Inak ja som zvárač, z certifikátmi E-287-1 111 a 135, to je podstata mojho uspechu.
A skúšal som rozbiehať rozne projekty a prave ma zabrzdila nedovera a neochota zainteresovaných .
preto píšem tak ako píšem.
totižto väčšina ľudí chce zaručený úspech na 110 % a bez rizika.
Lenže také niečo NEEXISTUJE.

Skús stránku
http://www.namieru.com/wordpress/?page_id=158
karolzdo
06.03.10,21:27
Skús stránku
http://www.namieru.com/wordpress/?page_id=158

Na tej stránke máš drobnú chybičku .
( ak nestavebný stojí 0,28 € (8,44 Sk)? Pôvodná cena 0,28 € krát 200 je 56 €/m2. Stavebný je 200 krát drahší, ako pôvodný pozemok.
Na začiatku je pôvodný majiteľ pozemku. Ten nikdy nepredá svoj pozemok za 28 centov. Vždy pýta aspoň 5 až 10 euro za meter štvorcový. )


Vieš, ak pôvodný majiteľ pýta a nájde sa kupujúci, čo mu toľko zaplatí = TRHOVÁ cena - nestavebný stojí 5 až 10 € (a nie 0,28 :D:D:D:D:D:D ).


A ďalej je to TEORETICKÁ slohová práca .
padro
06.03.10,21:45
jar88 a co je vlastne na tom take genialne? ved je to klasicky nakup/predaj, ako v inom biznise.... pricom je x sposobov ako zarobit rovnako a s mensim rizikom... jedine co som z toho pochopil je ze nemas kapital.
jar88
07.03.10,07:59
jar88 a co je vlastne na tom take genialne? ved je to klasicky nakup/predaj, ako v inom biznise.... pricom je x sposobov ako zarobit rovnako a s mensim rizikom... jedine co som z toho pochopil je ze nemas kapital.

Možno si to nečítal celé, alebo si to prebehol len tak narýchlo.
Ja tam nepíšem o zarábaní peňazí. Ja tam píšem, že nemusíme minúť za bývanie toľko, koľko je u nás zvykom. Následne nemusíme toľko rokov zarábať pre banku, developerov a štát.

Tiež píšem, že sú ľudia, ktorý na to v žiadnom prípade nemajú a nebudú mať, ale bývať a žiť dôstojný život potrebujú. Cez môj projekt na to majú.
Ja na tom nepotrebujem zarábať a ani nezarábam.
V čom vidíš riziko, ak sa pridáš k môjmu projektu. Veď to nestojí ani cent.
padro
07.03.10,08:18
nechces na tom zarabat a nazov temy " perpetum na peniaze" niekolko krat spomenuty zisk,... a ked kupim ten pozemok tak to nestoji ani cent? ,... ci ty chces byt charita??
pavol54
07.03.10,08:19
jar88 a co je vlastne na tom take genialne? ved je to klasicky nakup/predaj, ako v inom biznise.... pricom je x sposobov ako zarobit rovnako a s mensim rizikom... jedine co som z toho pochopil je ze nemas kapital.
Alebo hľadanie spôsobov ako niekoho opinkať a zdôvodniť to trhovou ekonomikou, žalúdok sa mi z toho zmýšľania zdvíha.
Kto je v produktívnom veku a má poľnohospodársku pôdu v lokalite kde ju využije na jej pôvodné účely - prinášanie úrody ten ju nepredá, lebo ako bol pred pár rokmi investičný boom a bublina spľasla, lebo nehnuteľnosti nikto nepotrebuje, za pár rokov spľasne bublina poľnohospodárskej nadprodukcie a dobrá poľnohospodárska pôda nebude, a potom developeri im podobní špekulanti si budú môcť akurát tak zahryznúť do svojich betónových monštier.
Čo sa týka tej údajne nízkej ceny pôdy, tá je len tam kde nie je technologická dostupnosť, alebo nie je bonitná, alebo sa podarí okradnúť už neproduktívnu osobu tým, že jej záujemca neponúkne trhovú hodnotu ale len takú aby mal z tohoto lichvársky zisk
Čo to je za podnikanie typu: firma A zoberie úver, firma B postaví, rozdiel medzi investičnými nákladmi a výškou prijatého úveru je 40% a ten si rozdelia (a ak nazaplatia dodavateľským firmám možno ešte aj viac, lebo majú z čoho zaplatiť rokovanie v obchodnej spoločnosti S.U.D s.r o), tento úver firma A nezaplatí, banka zbytočnú stavbu nepredá za cenu úveru, tak potom zvýši úverové riziko, pre nás všetkých ostatných z toho vyplýva že to zaplatíme vo vyšších úrokových sadzbách, alebo sa úvery stanú nedostupné na krytie potrieb riadneho podnikania, zamestnanosť ide dole kúpna sila klesá, domáca vnútorná spotreba taktiež, štát potom musí sanovať banku za lumpov, čo ale urobí len z našich daní, tie sa potom nedostanú napríklad do vzdelania a školy chŕlia "INTELIGENTOV " schopných dobre podnikať na úkor iných a kolotoč je roztočený!!!
TOTO JE TO PODNIKANIE NA KONTO NÁS VŠETKÝCH,
Počúvaj Jarko, fakt sa mi zdvíha z tvojho myslenia žalúdok!!!
jar88
07.03.10,08:47
Zdravím

Teraz k tebe jar88

Co takto sa pozriet do katastra kto, respektive co za ludi ma podchytene tie tvoje role...ktore ty samozrejme ze nekupis. Alebo si skus zistit co obnasa proces vynatia polnohospodarskej pody a jej nasledne prepisanie na stavebny pozemok. Toto su osemetne zalezitosti v pripade ze to robis s viac ako 1 slovom jednou parcelou urcenou na stavbu 1 slovom jedneho domu. Snad si nemyslis ze prides ako radova stranka na kataster a oni ze ano jasne...tu sa posadte...nedate si kavicku. Heh ale som sa pobavil, tu uz nastupuju ine instancie ako uradnicka chapajuca ze si mladi chcu postavit 1 opakujem jeden domcek. Priprav si obalocky kamarat a to dost tucnucke.

Vypustil som odstavec s daňou. jar88

Kedze porada nema byt miestom kde sa navodzuju debaty siahajuce mimo zakon, nebudem tu spominat akych ludi coskoro zacne zaujimat ktoze si to takto safari a prilepsuje pozemkami....

Radsej prestan snivat, dopi kavu a hybaj do roboty, lebo ti ocividne par nepatrnych malickosti unika

Chcel by som sa vyjadriť k tomu o tých čo sa budú zaujímať o to kto im tam šafári.
Myslím, že to vidíš až príliš čierno. Aj keď musím priznať, že niektoré kontakty som od kompetentných dostal len mlčky s číslom mobilu na papieriku a dovetkom, nech počkám až sa mi to telefónne číslo samo ozve.

Vždy mi to pripadalo smiešne a prehnane konšpiračné či spyklenecké. Na druhej strane musím uznať, že tým ľuďom ide o veľa a že sú pre nich tie ich posty dôležité.
Sám píšeš, že vieš čítať medzi riadkami a chápeš súvislosti. Tak dúfam, že to stačí.
jar88
07.03.10,09:01
Čo to je za podnikanie typu: firma A zoberie úver, firma B postaví, rozdiel medzi investičnými nákladmi a výškou prijatého úveru je 40% a ten si rozdelia (a ak nazaplatia dodavateľským firmám možno ešte aj viac, lebo majú z čoho zaplatiť rokovanie v obchodnej spoločnosti S.U.D s.r o), tento úver firma A nezaplatí, banka zbytočnú stavbu nepredá za cenu úveru, tak potom zvýši úverové riziko, pre nás všetkých ostatných z toho vyplýva že to zaplatíme vo vyšších úrokových sadzbách, alebo sa úvery stanú nedostupné na krytie potrieb riadneho podnikania, zamestnanosť ide dole kúpna sila klesá, domáca vnútorná spotreba taktiež, štát potom musí sanovať banku za lumpov, čo ale urobí len z našich daní, tie sa potom nedostanú napríklad do vzdelania a školy chŕlia "INTELIGENTOV " schopných dobre podnikať na úkor iných a kolotoč je roztočený!!!
TOTO JE TO PODNIKANIE NA KONTO NÁS VŠETKÝCH,
Počúvaj Jarko, fakt sa mi zdvíha z tvojho myslenia žalúdok!!!

Palo a z čoho sa ti zdvíha žalúdok?
Z toho že o tom píšem, alebo z toho že to tak je?

Ja píšem, že nás to chytá všetkých a všade. Píšem že sa tomu nedá vyhnúť, lebo je tu takýto systém. Nič s tým nedokážeme urobiť.

Ale píšem aj to, ako sa tomu môže pár ľudí vyhnúť. Jasné že to nie je riešenie pre celé Slovensko a pre všetkých občanov.
Ale tí čo sa ku mne pridajú sa tomu vyhnú.
Ak máš aj ty nejaké reálne riešenie, rád sa pridám.
jar88
07.03.10,09:27
Keď som zakladal tuto tému, mal som na mysli perpetum na peniaze. Pozemky som spomenul len v dvoch riadkoch a aj tie som označil menej výraznou (mdlou) farbou.
Očakával som, že sa rozbehne diskusia o fiktívnych, elektronických peniazoch. O tom aký vplyv majú na naše skutočné peniaze, ako nás to oberá o život (čas strávený v robote) kde zarábate skutočné peniaze na zaplatenie tých fiktívnych. Ako sa tato situácia dá cez fiktívny dlh otočiť v náš prospech a td....
marjankaj
07.03.10,09:30
Súhlasím. Toto tu je naozaj perpetum.
sito
07.03.10,09:47
Palo a z čoho sa ti zdvíha žalúdok?
Z toho že o tom píšem, alebo z toho že to tak je?

Ja píšem, že nás to chytá všetkých a všade. Píšem že sa tomu nedá vyhnúť, lebo je tu takýto systém. Nič s tým nedokážeme urobiť.

Ale píšem aj to, ako sa tomu môže pár ľudí vyhnúť. Jasné že to nie je riešenie pre celé Slovensko a pre všetkých občanov.
Ale tí čo sa ku mne pridajú sa tomu vyhnú.
Ak máš aj ty nejaké reálne riešenie, rád sa pridám.


Píšem že sa tomu nedá vyhnúť, lebo je tu takýto systém. Nič s tým nedokážeme urobiť.

Keď budeme sedieť všetci, nečinne na prdeli, nič nedokážeme. Ale ak sa niekto postaví, môže tých, ktorí zostali sedieť osrať, podviesť. Má naviac. Keď roľu pohnojíš, aj úroda je lepšia. Ale, čo s úrodou ktorú nikto nekúpi, je zbytočne dopestovaná, nebolo škoda výkalov?

Do kolečka dokola.
jar88
07.03.10,10:38
Píšem že sa tomu nedá vyhnúť, lebo je tu takýto systém. Nič s tým nedokážeme urobiť.

Keď budeme sedieť všetci, nečinne na prdeli, nič nedokážeme. Ale ak sa niekto postaví, môže tých, ktorí zostali sedieť osrať, podviesť. Má naviac. Keď roľu pohnojíš, aj úroda je lepšia. Ale, čo s úrodou ktorú nikto nekúpi, je zbytočne dopestovaná, nebolo škoda výkalov?

Do kolečka dokola.

Neviem ako bol tento príspevok myslený, alebo čo ste chcel vyjadriť osrať ich, alebo podviesť.

V prípade že je podľa vás podvod na majiteľoch pôdy odkúpenie ich metra štvorcového za 1 €, alebo 3 eura a následný predaj za 50 €, tak čo je potom nájom za 1200 Sk ročne (cca 40 €)?

Možno sa mýlim v sume ktorú dostane babička z nájmu svojej pôdy. To za koľko sa pôda prenajíma je dané štátom a EU. Nie je to nariadené, ale vyplýva to z podmienok na trhu, ktoré tu vytvárajú.

Tak že ak dostanete 40 € ročne, tak za 100 rokov dostanete z hektára role 4000 €. Ten hektár je 10.000 m2 a to znamená 4000 € deleno 10.000 m2 čo je 40 centov za meter štvorcový za 100 rokov. (12.05 Sk/m2 za 100 rokov - 12 halierov za m2 za rok).

Tak kto tu pácha na sediacich podvod, JA - jar88 ?
sito
07.03.10,11:06
Neviem ako bol tento príspevok myslený, alebo čo ste chcel vyjadriť osrať ich, alebo podviesť.

V prípade že je podľa vás podvod na majiteľoch pôdy odkúpenie ich metra štvorcového za 1 €, alebo 3 eura a následný predaj za 50 €, tak čo je potom nájom za 1200 Sk ročne (cca 40 €)?

Možno sa mýlim v sume ktorú dostane babička z nájmu svojej pôdy. To za koľko sa pôda prenajíma je dané štátom a EU. Nie je to nariadené, ale vyplýva to z podmienok na trhu, ktoré tu vytvárajú.

Tak že ak dostanete 40 € ročne, tak za 100 rokov dostanete z hektára role 4000 €. Ten hektár je 10.000 m2 a to znamená 4000 € deleno 10.000 m2 čo je 40 centov za meter štvorcový za 100 rokov. (12.05 Sk/m2 za 100 rokov - 12 halierov za m2 za rok).

Tak kto tu pácha na sediacich podvod, JA - jar88 ?

Ani Baťa sa nedožil sto rokov. Nie len on, aj iní, väčšina. Koľko žije momentálne storočných ľudí, ktorí môžu potvrdiť, že to čo sa plánovalo pred so rokmi sa aj splnilo. Koľko ich bude za sto rokov, ktorí si spomenú na teba a tvoju fantas magoriu.
pavol54
07.03.10,12:43
Ak sa babička dôchodkyňa celý život nadrela, najmä v mladosti, aby pôdu mala, potom sa kolektivizovala, lebo iná šanca asi nebola, a dnes niekto využije to že už nie je schopná sa denno denne prehrabovať v trhových cenách pôdy, a ak si chce prilepšiť k tomu biednemu dôchodku (pretože o lepší ju už pripravili tí ktorí sa nahrabali na privatizácii najmä str.pod.) sa rozhodne predať pôdu, vyhľadá a oblbne ju gauner za pár centov od nej odkúpi a obratom ju predá za stonásobok nákupnej ceny je lichvárstvo, to zrovna môžeme napísať tabuľu v supermarkete: Cena tovaru pre tých čo ovládajú priemerné ceny je x, pre dôchodcov a tých čo ceny neovládajú je 5,10, krát vyššia.
Hovorím je to o morálke
Rovnako hovorím že bolo nemorálne po revolúcii dovážať nedostatkový tovar a naň si dávať maržu 800% a viac a dnes sa natriasať veľmi vysoko.
Nedávno som hovoril s jedným partnerom aké je to veľmi výhodné nič nevyrábať len dovážať lacný tovar zo zahraničia a ten predávať a dnes sa síce trocha nahrabal, ale nemá komu predávať lebo spotrebu vyviezol do zahraničia.
apropo nájomné nie je stanovené ani EU ani nikým, ale keď sa dovezie poľná produkcia zvonku, potom nie potreba vlastnej, od jej umiestnenia sa odvíja aj cena nájomného, a aj cena poľno.pôdy. prečo sú asi v rukách Holanďanov Nemcov a Dánov fakticky tisícky hektárov. Keď sa skončí faktická privatizácia posledného slovenského - pôdy, to už len potom uvidíte ten frmol.
jar88
07.03.10,14:51
Ak sa babička dôchodkyňa celý život nadrela, najmä v mladosti, aby pôdu mala, potom sa kolektivizovala, lebo iná šanca asi nebola, a dnes niekto využije to že už nie je schopná sa denno denne prehrabovať v trhových cenách pôdy, a ak si chce prilepšiť k tomu biednemu dôchodku (pretože o lepší ju už pripravili tí ktorí sa nahrabali na privatizácii najmä str.pod.) sa rozhodne predať pôdu, vyhľadá a oblbne ju gauner za pár centov od nej odkúpi a obratom ju predá za stonásobok nákupnej ceny je lichvárstvo, to zrovna môžeme napísať tabuľu v supermarkete: Cena tovaru pre tých čo ovládajú priemerné ceny je x, pre dôchodcov a tých čo ceny neovládajú je 5,10, krát vyššia.
Hovorím je to o morálke
Rovnako hovorím že bolo nemorálne po revolúcii dovážať nedostatkový tovar a naň si dávať maržu 800% a viac a dnes sa natriasať veľmi vysoko.
Nedávno som hovoril s jedným partnerom aké je to veľmi výhodné nič nevyrábať len dovážať lacný tovar zo zahraničia a ten predávať a dnes sa síce trocha nahrabal, ale nemá komu predávať lebo spotrebu vyviezol do zahraničia.
apropo nájomné nie je stanovené ani EU ani nikým, ale keď sa dovezie poľná produkcia zvonku, potom nie potreba vlastnej, od jej umiestnenia sa odvíja aj cena nájomného, a aj cena poľno.pôdy. prečo sú asi v rukách Holanďanov Nemcov a Dánov fakticky tisícky hektárov. Keď sa skončí faktická privatizácia posledného slovenského - pôdy, to už len potom uvidíte ten frmol.

Máš pravdu Pavol, neoplatí sa vyrábať, pestovať, ale len dovážať.
Keď som o tom písal ja tak som bol u teba hlupák a bájkar. Nevadí mi to.
Ďalšiu pravdu máš, že nikto žiadnu cenu nenariadil, ale je podmienená podmienkami na trhu, ktoré tvorí štát a EU (dane, odvody a dotácie)
Ďalšiu pravdu máš aj v tých gauneroch a hyenách. Napíšem ti rozprávočku, ale nie len pre teba.


Možno som vo vašich očiach hyena a tak vám napíšem rozprávočku.
Poznám jednu babičku, matku dvoch synov. Ona vlastní cca 7000 m2 role a synovia 2 x 3500 po otcovi. Babička kúri v nezateplenom dome tuhým palivom a elektrickým ohrievačom. Synkovia majú veľké deti, každý má vlastný dom, jeden má staršie BMV a druhý búrané Audi A8. Pritom ten druhý mení plynový kotol, kondenzačný kotol, okná a zatepluje 30 ročný dom s novou garážou a kovanou posuvnou bránou pred garážou. Ani jeden nezoberie mamu k sebe a pritom obaja dúfajú, že dom bude dobrý práve pre ich dieťa.


Dostali ponuku 1,50 €/m2 čo je 21.000 € za 14000 m2 s tým nech to s mamou vybavia. Chceli aspoň 3 € s tým, že oni vedia, lebo jeden z nich kupoval v Dunajskej Lužnej za 35 € bez sieti. Tak som sa ich spýtal, prečo teda nestavali za rodičovskou záhradou. Veď to majú zadarmo a na vlastnom. Dostal som jednoduchú odpoveď, že to nie je stavebná parcela a v Lužnej to bola stavebná.
Tak som ponúkol 1,25 € starkej, nech to ponúkne synom, ako spoluvlastníkom. Keby to od nej kúpili, mala by 8.750 € na kotol, kúrenie a aj na nové okná. Oni by mali svoju rolu, matka lepší a dôstojnejší život na penzii a aj tak by ten kotol neskôr zdedili.
Dal som jej 1,25 € a dojednal firmu na celé kúrenie, firmu na okná a ešte aj na výmenu škridle. Dostala na viac 5.250 € k 8.750 € na dohode. Neskôr mi kamarát zavolal, že starká žiadne kúrenie už nechce. Tak som sa u nej zastavil, čo sa deje. No a vraj syn potrebuje peniaze viac, ako ona a druhá nevesta by sa s ňou do smrti nebavila a tak dala aj im. Nevie na čo im tie peniaze boli, lebo sa s ňou aj tak nebavia.
A tak pozerá na elektromer a páli aj PET fľaše, aby náhodou neplatila viac.
Tak som ponúkol chlapcom dobrý kšeft. Navrhol som rozdelenie pozemku, alebo odkúpenie ich časti. Nechceli a dnes by sa chceli dohodnúť na predaji za 60 centov. No nekúp to.
Takýchto rozprávok o hyenách a hyene, mám sedem. Jedna lepšia, ako druhá.
dušinka
07.03.10,15:05
Chlapče, kde Ty na tieto bájky chodíš?
jar88
07.03.10,15:09
Chlapče, kde Ty na tieto bájky chodíš?
To je život dušinka.
dušinka
07.03.10,15:14
No nevrav. .... Všetko vie, všade bol. Že už nie si aspoň v parlamente. To by sa nám všetkým podľa Tvojich rád žilo. Lacné domy, lacné pozemky, robiť by nebolo treba. Škoda, preškoda Ťa.
Mne to však pripadá, že si zo všetkých robíš jeden veľký dobrý deň. Mám pravdu?
jar88
07.03.10,15:52
Nemáš :) .
Vyzerá to,že chlapec verí:D:D:D svojim chiméram - inak by občas aj argumentoval a odpovedal k veci :---:---:---:---:--- .
A na akú otázku sa tu dá odpovedať?
dušinka
07.03.10,17:51
No na tú: Kam na to chodíš? Pretože to nie je život.
Naozaj veríš nejakým svojim predstavám, ktoré možno znesie papier, ale určite to v živote takto nechodí.
Tomáš_sh
07.03.10,22:37
Chcel by som sa vyjadriť k tomu o tých čo sa budú zaujímať o to kto im tam šafári.
Myslím, že to vidíš až príliš čierno. Aj keď musím priznať, že niektoré kontakty som od kompetentných dostal len mlčky s číslom mobilu na papieriku a dovetkom, nech počkám až sa mi to telefónne číslo samo ozve.

Vždy mi to pripadalo smiešne a prehnane konšpiračné či spyklenecké. Na druhej strane musím uznať, že tým ľuďom ide o veľa a že sú pre nich tie ich posty dôležité.
Sám píšeš, že vieš čítať medzi riadkami a chápeš súvislosti. Tak dúfam, že to stačí.

zdravim

No vidis jar88, uz si povolil v dalsom bode svojej predtym skalopevnej teorie. Uz nepises o tom ako som sa zobudil na balkane. Aj sam priznavas ze existuju cisla, ktorych majitelia sa Ti ozvu sami...postupom casu az pre nich zacnes byt zaujimavy. No na povazenie, kedze Ty ako si pisal si odomna o 20rokov vpred mohol si to uznat 4 prispevky naspat a nemuseli sme sa dotahovat o balkane vsak?

A nie....nevidim situaciu prilis cierne, snazim sa vsak vnimat realitu taka aka je. Taku ako ju ovplyvnuju zakony, ospevovany pravny stat a iste skupiny ludi ktore sa ozyvaju same od seba. Nie taku aka je na papieri v teoretickych rovinach.

vse
jar88
08.03.10,07:20
zdravim

No vidis jar88, uz si povolil v dalsom bode svojej predtym skalopevnej teorie. Uz nepises o tom ako som sa zobudil na balkane. Aj sam priznavas ze existuju cisla, ktorych majitelia sa Ti ozvu sami...postupom casu az pre nich zacnes byt zaujimavy. No na povazenie, kedze Ty ako si pisal si odomna o 20rokov vpred mohol si to uznat 4 prispevky naspat a nemuseli sme sa dotahovat o balkane vsak?

A nie....nevidim situaciu prilis cierne, snazim sa vsak vnimat realitu taka aka je. Taku ako ju ovplyvnuju zakony, ospevovany pravny stat a iste skupiny ludi ktore sa ozyvaju same od seba. Nie taku aka je na papieri v teoretickych rovinach.

vse

Písal si že vieš čítať aj medzi riadkami
Trošku si nepochopil o čom ten balkán je. Balkán je v tom, že ľudia nevedia, akú odpoveď kedy a na čo majú od úradov dostať.

Bežne dostanú rôzne nesúhlasné, vyjadrenia, potvrdenia, stanoviska na tisíce spôsobov. Nakoniec dostanú aj rozhodnutie, že sa môžu odvolať a aj že sa nemôžu odvolať. Napríklad „proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné“ odvolanie, či námietka. A koniec – nedá sa! Zamieta sa.
Pritom úrad nič trestné nevykoná, lebo si mal možnosť namietať, odvolať sa, žiadať preskúmanie veci a podobne, čo si nevyužil a preto nemáš nárok....A to sme len v správnej rovine, nie v súdnej.
Tak že tu naráža náš balkánsky neobčan.
To som ešte nespomenul lehoty a s tým súvisiace ťahanice.
Tomáš_sh
08.03.10,08:14
Písal si že vieš čítať aj medzi riadkami
Trošku si nepochopil o čom ten balkán je. Balkán je v tom, že ľudia nevedia, akú odpoveď kedy a na čo majú od úradov dostať.

Bežne dostanú rôzne nesúhlasné, vyjadrenia, potvrdenia, stanoviska na tisíce spôsobov. Nakoniec dostanú aj rozhodnutie, že sa môžu odvolať a aj že sa nemôžu odvolať. Napríklad „proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné“ odvolanie, či námietka. A koniec – nedá sa! Zamieta sa.
Pritom úrad nič trestné nevykoná, lebo si mal možnosť namietať, odvolať sa, žiadať preskúmanie veci a podobne, čo si nevyužil a preto nemáš nárok....A to sme len v správnej rovine, nie v súdnej.
Tak že tu naráža náš balkánsky neobčan.
To som ešte nespomenul lehoty a s tým súvisiace ťahanice.

Tak to potom mily jar88 prepac. Ak sa mozem spytat tento termin je bezne uzivany ci si si to vymyslel sam a teraz vymedzujes hranice jeho posobnosti?

Ja slovo balkan vnimam ako skorosynonymum 1.korupcie, 2.nedbanilivosti uradov, 3.inych zivlov zneprijemnujucich zivot slusnym ludom.

Pointa vsak zostava nadalej zachovana. Stale popisujes stav kedy ak poznas vsetky ked/ak a namietas a odvolavas sa dosiahnes svojho bez ohladu na okolnosti ktore v nasej spolocnosti posobia. Kazdy kto to nedosiahne je podla Teba neznaly pravnych noriem atd...tak?

Lebo ja Ti idem nieze rozpravat o tom ze to tak nieje, ja Ta priamo nabadam k vnimaniu reality. Citaj noviny, sleduj spravodajstvo a pozoruj co sa okolo Teba deje. Kolkokrat dotknuti ludia konali podla prava, podavali staznosti a odvolania, sudili sa....a nic z toho. Obvykle zasiahli vyssie postaveni a vysvetlenie na legitimne poziadavky bolo v duchu "lebo". Naco sa tu rozdrapujes o pravnom state ked vieme ake je nase sudnictvo....vsak. To je mimochodom jeden z poslednych prostriedkov na ktore sa mozes obratit.

Je mi z toho zle, je mi luto nas vsetkych a tejto krajiny, ale naco si nahovarat ze to tu tak nechodi? Na svk je bezne ze hovorca pz vyhlasi policia nepochybila a pritom je nadovsetko jasne ze ano. Ale kym bude moznost ludi oblbovat, kym budu ludia lahostajni k tomuto vsetkemu bude sa to nadalej diat.

Ano mame pravny stat, ale ruku na srdce jar88....otvorime pekne oci a povieme si to narovinu. Nas pravny stat je limitovany aj inymi aspektami ako je zakon, pradva a poriadok. /podla mojho nazoru, resp. nieje to len moj nazor.....je to cena ktoru platime kvoli ignorovaniu stavu spolocnosti. V podstate je to spate s vladami tejto krajiny....nikdy nam totiz nedaju viac ako si vypytame....a ked si nepytame NAPLNO FUNGUJUCI pravny stat tak nam ho samozrejme nedaju/. Toto tvrdim od zaciatku diskusie a stojim si za tym.

Kludne mozes dalej pisat o tom ze vsetko je mozne ked budes postupovat podla prava. Ja tvrdim.....ano je to mozne, v istych pripadoch je to vsak limitovane a niekedy sa ludia musia s vetrom zohnut lebo ich zlomi.

Este k tym vladam....je jedno ci to bola 1, alebo 2, alebo3 :D.....kazda nam da iba o nieco menej, ako si vypytame....ziadna nam neda viac, len tak pre dobry pocit
jar88
08.03.10,15:56
Tak to potom mily jar88 prepac. Ak sa mozem spytat tento termin je bezne uzivany ci si si to vymyslel sam a teraz vymedzujes hranice jeho posobnosti? Tento termín som čítal tu na porade v sekcii STAVBA. Mne sa skôr páči môj termín „hlúpe múdrosti“. Sú to všeobecne uznávané hlúposti zažité v spoločnosti, ktoré ľudia získali vlastnými skúsenosťami a skúsenosťami iných že jedna pani povedala.

Ja slovo balkan vnimam ako skorosynonymum 1.korupcie, 2.nedbanilivosti uradov, 3.inych zivlov zneprijemnujucich zivot slusnym ludom. Ja ho vnímam ešte ďalej. U desiatich percent populácie „až do tankoch“ a u 40 % populácie, ako podporu tých 10 %.

Pointa vsak zostava nadalej zachovana. Stale popisujes stav kedy ak poznas vsetky ked/ak a namietas a odvolavas sa dosiahnes svojho bez ohladu na okolnosti ktore v nasej spolocnosti posobia. Kazdy kto to nedosiahne je podla Teba neznaly pravnych noriem atd...tak? Áno je to tak. Pozri si tému čo má CIMOM v sekcii stavba. Dávno som mu napísal príspevok (jeden jediný), že ho obdivujem. Nie len pre jeho odbornosť, ale hlavne tú jeho trpezlivosť, ako dokáže sto krát za sebou vysvetliť každému znova a znova to isté. A to je len jeden stavebný zákon.
http://www.porada.sk/t106294-p4-odmena-pre-stavebny-urad-a-pre.html
Uvedom si, že k tomu patrí ešte aj zákon o katastri, o pozemkových úpravách, o obecnom zriadení, o štátnej správe....je toho naozaj veľa až po občiansky zákonník.

Lebo ja Ti idem nieze rozpravat o tom ze to tak nieje, ja Ta priamo nabadam k vnimaniu reality. Citaj noviny, sleduj spravodajstvo a pozoruj co sa okolo Teba deje. Kolkokrat dotknuti ludia konali podla prava, podavali staznosti a odvolania, sudili sa....a nic z toho. Obvykle zasiahli vyssie postaveni a vysvetlenie na legitimne poziadavky bolo v duchu "lebo". Naco sa tu rozdrapujes o pravnom state ked vieme ake je nase sudnictvo....vsak. To je mimochodom jeden z poslednych prostriedkov na ktore sa mozes obratit. V tomto nemáme rozdielny pohľad na vec. Naviac aj to má vplyv na pestovanie a udržiavanie múdrych hlúpostí pri živote.

Je mi z toho zle, je mi luto nas vsetkych a tejto krajiny, ale naco si nahovarat ze to tu tak nechodi? Na svk je bezne ze hovorca pz vyhlasi policia nepochybila a pritom je nadovsetko jasne ze ano. Ale kym bude moznost ludi oblbovat, kym budu ludia lahostajni k tomuto vsetkemu bude sa to nadalej diat. Veď toto tvrdím aj ja, rozdiel je len v tom, že ja tvrdím že sú to len táraniny a ohlupovanie ľudí, každý mi tu tvrdí tie múdre hlúposti. (veď to povedal aj hovorca pz).

Ano mame pravny stat, ale ruku na srdce jar88....otvorime pekne oci a povieme si to narovinu. Nas pravny stat je limitovany aj inymi aspektami ako je zakon, pradva a poriadok. /podla mojho nazoru, resp. nieje to len moj nazor.....je to cena ktoru platime kvoli ignorovaniu stavu spolocnosti. (ja tvrdím, že niektorí platia za svoj stav) V podstate je to spate s vladami tejto krajiny....nikdy nam totiz nedaju viac ako si vypytame....a ked si nepytame NAPLNO FUNGUJUCI pravny stat tak nam ho samozrejme nedaju/. Toto tvrdim od zaciatku diskusie a stojim si za tym. Ja netvrdím nič iné, súhlasím s tebou.

Kludne mozes dalej pisat o tom ze vsetko je mozne ked budes postupovat podla prava. Ja tvrdim.....ano je to mozne, v istych pripadoch je to vsak limitovane a niekedy sa ludia musia s vetrom zohnut lebo ich zlomi. S týmto súhlasím len čiastočne, lebo nie všetko je možné zohnúť ako trávu. Tráva sa môže aj pošliapať, nevadí jej to a znova vyrastie. (ale tráva plodí len trávu a žalude z nej nespadnú)

Treba si uvedomiť čo, alebo kto je tráva.
Ak dostanem inú odpoveď z úradu akú som požadoval v žiadosti, dám im to vedieť. Napíšem im podrobnejšie o čo som ich žiadal a pekne polopate.
To znamená, že žiadal som v žiadosti zo dňa xy.....podľa paragrafu xy zákona xy a na základe paragrafu xy zákona xy dotknutý orgán štátnej správy vydá rozhodnutie podľa §xy zak xy (citujem vydá, nie môže vydať) atd.....a to už adresujem nadriadenému s poučením, že podľa správneho zákona je povinný podľa odseku a.) a odseku b.) konať a bla bla bla....a to do 14 dní od doručenia. A nasleduje poučenie, ako budem konať v 15-ty deň a podľa akého zákona.
Po 20-tich dňoch od odoslania píšem sťažnosť na nezákonné konanie pracovníka xy so žiadosťou o informáciu, ako podľa zákona xy s mojou sťažnosťou naložili........A to sme len v správnej rovine. Ta má od súdov ešte vééélmi ďaleko.
P.S. Každý úradník má možnosť nahliadnuť do zákonov a prečítať si paragraf a odsek ktorý je citovaný aj s poučením. Každý vie čítať a nikto z nich nedokáže preukázať že prevzatý text nečítal a následne že niečo opomenul nevedome.
To znamená že konal vedome. No a kam smeruje vedomé konanie vieme.

Este k tym vladam....je jedno ci to bola 1, alebo 2, alebo3 .....kazda nam da iba o nieco menej, ako si vypytame....ziadna nam neda viac, len tak pre dobry pocit Toto je už politika a proti tomu nič nenarobíme. Bol by som rád, keby sa to zmenilo, ale neverím, že sa tu do leta zmenia ľudia. To by som musel byť ozaj naivný.
jar88
12.03.10,10:31
A zarábaš teda dobre jar88 ? Si bohatý ? Platia Ti ?
Neviem čo považuješ za bohatstvo a čo za zarábanie.
Za 93.000 € mám 75000 m2 role (1,24 €/m2)
Mám dvoch kamarátov a oni majú 3500 m2 po 4,80 €/m2 a jedného, čo má 2450 m2 po 7,30 €/m2.
Mám ďalších 18 priateľov s rôznymi ponukami v celkovej sume 130.000 € do môjho projektu.

Ak by náhodou z môjho projektu zišlo a za 5 rokov by sa do zámeru pustil developer, musel by sa dohodnúť so mnou a s mojimi kamarátmi. Neverím že by sa vedel dohodnúť za menej ako za 20 €/m2. To mu nepredá ani ten môj najmenší kamarát s 2450 m2. Ak by sa dohodol za tých 20 €, dostal by 49.000 € za parcelku, ktorá ho stála necelých 18.000 €.
Ak by predal druhý kamarát 3500 m2 za rovnakých 20 €, mal by 70.000 €, ktoré ho stáli 25.550 €.
Koľko dostanem za 75.000 m2 počítať nemusíš, lebo ja za 20 € nepredám.
Mám svojich peňazí dosť a keby som sa uskromnil a začal míňať len 500 € mesačne, môžem špekulovať a nezarábať najmenej 3 a pol roka.

Za svoje bohatstvo nepovažujem peniaze, ale svoju myšlienku.
Filip Glasa
16.03.10,16:27
si mal rovno napísať do názvu témy:

Predávam roľu

a zaradiť to do inzercie
jar88
16.03.10,19:49
si mal rovno napísať do názvu témy:

Predávam roľu

a zaradiť to do inzercie

Ako si prišiel na to, že predávam pozemky ?
Ja ho pre teba len kúpim a polovicu si z neho oddelím pre seba zadarmo. Následne nemusíme platiť dane a aj tak zarobíš 500 %. Ty máš 100.000 € a aj ja mám 100.000 €. Rozdiel je v tom, že ty za tých 100.000 € dáš 20.000 € a ja len svoje IQ.

Ja nie som odborník na naháňanie traderov. Nemám na to "odbornosť" a ak dovolíš, tak sa k tej tvojej odbornosti vyjadrovať nebudem. Oblbovanie ľudí a následné okrádanie, je pod moju úroveň.

Keď nemáš schopnosť niečo originálne vymyslieť, nezostáva ti iné, ako konštatovať, že "aj tak boli kyslé".

Ak budeš chcieť pošepnem ti ako na to, ale k tomu by si potreboval hotovosť a s tým bude asi hlavný problém.
Filip Glasa
17.03.10,05:38
Oblbovanie ľudí a následné okrádanie, je pod moju úroveň.
mám pocit, že práve niečo také tu predvádzaš. Aj keď možno nevedomky.

keby si ktokoľvek chcel kúpiť roľu, tak na to nepotrebuje teba ak prostredníka. Skúsenosti nemáš a nie je dôvod, aby do toho niekto išiel s tebou. Svojimi príspevkami len dokazuješ, že nemáš ani páru o tom, čo je to urobiť z role stavebný pozemok.

Mimo to pochybujem vôbec o tom nápade s predajom pozemkov. Toto ťa malo napadnúť pred 5-10 rokmi a nie dnes, keď je kopec voľných stavebných pozemkov na predaj a kupujúcich nejako niet. A ani ich viac nebude. Alebo ty predpokladáš, že z nejakého zázračného dôvodu bude na Slovensku viacej ľudí, prípadne že budú zarábať nehorázne veľa peňazí a každý si kúpi aj tri pozemky do zásoby?

Keď nemáš 100 000 €, tak sa nehraj na developera a realitného mága. To ti tiež na dôveryhodnosti nepridá.
jar88
17.03.10,06:09
mám pocit, že práve niečo také tu predvádzaš. Aj keď možno nevedomky.

keby si ktokoľvek chcel kúpiť roľu, tak na to nepotrebuje teba ak prostredníka. Skúsenosti nemáš a nie je dôvod, aby do toho niekto išiel s tebou. Svojimi príspevkami len dokazuješ, že nemáš ani páru o tom, čo je to urobiť z role stavebný pozemok.

Mimo to pochybujem vôbec o tom nápade s predajom pozemkov. Toto ťa malo napadnúť pred 5-10 rokmi a nie dnes, keď je kopec voľných stavebných pozemkov na predaj a kupujúcich nejako niet. A ani ich viac nebude. Alebo ty predpokladáš, že z nejakého zázračného dôvodu bude na Slovensku viacej ľudí, prípadne že budú zarábať nehorázne veľa peňazí a každý si kúpi aj tri pozemky do zásoby?

Keď nemáš 100 000 €, tak sa nehraj na developera a realitného mága. To ti tiež na dôveryhodnosti nepridá.

Myslím, že to čo som tu predviedol, je nad tvoje chápanie. Presne podľa porekadla "kto má len kladivo, všetko vidí ako klinec".

Možno to ešte nechápeš, ale tvoja profesia je už v úpadku, aj napriek tomu, že pribúdajú stále noví mladí a priebojní koumáci. Jednoducho ubúda traderov, lebo skoro každý už o všetko prišiel a tí čo ešte niečo majú o to rýchlo prídu. (chýba hotovosť)
Je aj časť bývalých traderov čo pochopili systém a investujú už len do skutočných hodnôt. Hra na biznis končí. Chápeš?
Ak to nechápeš nevadí, doba a tvoj účet a tvoja peňaženka ťa o tom presvedčia neskôr. Potom už nebudeš pochybovať a dúfam, že nebudeš špekulovať "keby bolo keby".

To keby v skutočnom živote neplatí.

Koľko tvojich traderov zbohatlo a koľko ich prišlo o všetky úspory. Ja ich poznám dosť. Poznám hlavne takých, ktorým to nič neurobilo, lebo 150 tisíc, alebo 500 tisíc pre nich nič neznamenalo. Jednoducho nad tým mávli rukou a hovoria, že už nikdy viac.

Ešte doplním: mať cenné papiere a mať list vlastníctva, sú dve rôzne veci. Ak to chápeš, nemusíš už odpovedať.
padro
17.03.10,09:07
Filip ma nieco s akciami? pokial viem tak ma eshop s knihami, alebo sa mylim? mimotemy
jar88
17.03.10,09:24
Filip ma nieco s akciami? pokial viem tak ma eshop s knihami, alebo sa mylim? mimotemy
Máš pravdu že s knihami, ale asi si si nevšimol, že s knihami na naháňanie traderov.

http://ako-investovat.sk/diskusia/

Tí úbožiaci (traderi) na základe toho neskôr prešustrujú aj posledné.
Lepšie je prepiť v krčme, ako prešustrovať na burze. (za predpokladu že v podnapitom stave nemláti ženu a deti) Pre také hovado je fakt lepšia burza, ako krčma.

Ale inteligentný človek pozná aj viac, ako dve možnosti čo robiť s peniazmi.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=3&t=256&start=25

filip glasa
Post subject:
PostPosted: Wed Apr 25, 2007 7:06 pm
Offline
admin

Joined: Thu Nov 30, 2006 8:31 pm
Posts: 6425
Location: Bratislava
kubo,

nezabudaj, ze tvoj najvacsi kapital si zatial ty. Tvojim vynosom bude vyplata, alebo zisky z podnikania. Tento vynos dalej reinvestuj do fondov, akcii, nehnutelnosti.

Zatial si na skusku skus trebars fondy. Na zaciatok bz to mohlo stacit. Ak budes mat nejake skusenosti s fondami skus akcie. Ak neinvestujes priamo do akcii, tak spominane skratky nevyuzijes. Vysvetlenia najdes na nete, ale aj v knihach o investovani do akcii. Napr. Naucte se investovat od D.Gladisa. Cital som aj dobre VS skripta ceskeho VS autora.

Fondy skus skor samostatne nez zmiesane a stresne fondy. Zostav si klasicke porfolio s dlhopisovzmi aj akciovymi fondami. Tak zisaks lepsie skusenosti o tom ako sa jednotlive triedy aktiv chovaju.

Technicka analyza sa zaobera investovanim podla historickych dat cien akci a roznych ukazovatelov, grafov, a podobne.

Fundamentalna analyza sa zaobera investovanim na zaklade financnych vysledkov firmy, jej financneho zdravia a podobne. Posudzuju sa financne vykazy.

Ak budes mat pocit, ze nad fondami nemas kontrolu a ze sam si vyberies lepsie, tak si nastuduj investovanie do akcii.

V kazdom pripade skus citat dalsie knihy (P.Kohout, M. Svoboda, D.Gladis).

Môj príspevok:
jar88
Post subject: môj príspevok na vašu debatu
PostPosted: Sun Apr 08, 2007 10:59 am
Online

Joined: Sun Apr 08, 2007 8:39 am
Posts: 1
Location: Bratislava
ahojte,
táto stránka ma zaujala hlavne svojim nadpisom. Čakal som, že sa tu dozviem, ako najlepšie zhodnotiť peniaze a to najmenej o 50 %. Všade tu čítam o tom, že je normálne zhodnotiť peniaze najviac o 25 až 30 % a to ešte s rizikom možnej straty. Nerozumiem, prečo sa takto trápiť, keď sú aj jednoduchšie a spoľahlivejšie možnosti. Prečo sa považuje ponuka na
stopercentné zhodnotenie nereálna, alebo dokonca za podvod.

Mám rozbehnutý projekt s rovnakou ideou. (mať dobré bývanie, nemať dlhy, nemať náklady na prevádzku bývania)

PODMIENKY
Vklad: 500 tisíc korún v hotovosti
Doba vkladu: 3 roky
Záruka vkladu: 200%
Výsledok do troch rokov: dom v hodnote 3,5 mil. Sk
Výsledok do piatich rokov: dom 3,5 mil. plus vrátenie vkladu 500 tisíc korún
Pritom sa jedná o Bratislavu. Bližšie podrobnosti a záruky vám môžem v prípade záujmu popísať neskôr. Mám záujem konzultovať každý problém s odborníkmi na investície.

Odpoveď:
filip glasa
Post subject:
PostPosted: Sun Apr 08, 2007 5:27 pm
Offline
admin

Joined: Thu Nov 30, 2006 8:31 pm
Posts: 6425
Location: Bratislava
Nerozumiem dobre tomu čo si napísal. Môžeš to bližšie popísať?

_________________
od 25.2.2010 som už starý foter

Report this post
padro
17.03.10,10:19
Máš pravdu že s knihami, ale asi si si nevšimol, že s knihami na naháňanie traderov.


to by som netvrdil ved tam ma odbornu literaturu, ekonomika, marketing, podnikanie, ...
jar88
17.03.10,10:38
to by som netvrdil ved tam ma odbornu literaturu, ekonomika, marketing, podnikanie, ...
Ak niečo pozeráš, tak pozeraj poriadne, lebo závery a tvrdenia máš poriadne.
Filip Glasa
17.03.10,14:17
jar88 - Nenaháňam traderov a ani nikoho iného nenaháňam. Nikomu nič nesprostredkovávam a ani od nikoho neťahám peniaze na investície ani na nič podobné. Na rozdiel od teba.

Mám len informačnú stránku a diskusné fórum, podobnú ako porada, ale o dosť menšiu a špecificky zameranú na investovanie.

Okrem toho ak ak by si poriadne čítal stránku na ktorú odkazuješ, tak by si veľmi rýchlo zistil, že ja osobne som nie som prívržencom tradingu (zrejme ani nevieš čo presne to je - to súdim na základe tvojich popletených príspevkov).

Ale ak sa chceš hádať tak mi odpovedz na tieto otázky:

koľko krát si už ty osobne prekvalifikoval pozemok na stavebný?

koľko krát si ty osobne kupoval a predával nehnuteľnosť?

koľko krát si ty osobne nakladal s cudzími peniazmi (od investora)?

koľko krát si si ty osobne bral úver na investičnú nehnuteľnosť?

Podľa tvojich (ne)vedomostí o daňovom systéme, o katastri, o bankách, úveroch atď., prepokladám, že ani jeden jediný bod si neabsolvoval nikdy v živote.
Filip Glasa
17.03.10,17:47
Ja za :
a, 1x pre firmu ( cca 1980 - cca 4 ha / vtedy bolo vyňatie z PPF cca 1000000 Sk/ha )
b, 2x ( 1x som si podľa vzoru napísal KPZ )
ja som to chcel vedieť od autora témy, lebo ten sa snaží nalákať investora ne takéto pozemky, pritom to vyzerá tak, že ešte nikdy podobný proces neabsolvoval.

Nechápem na čo sa má spájať investor s neskúseným "chcem-byt-developerom" bez peňazí.

Buď to mám know-how, alebo peniaze. Ak má investor peniaze, tak nepotrebuje partnera bez know-how - toľko (málo) čo jar88 o tom vie aj on.
jar88
18.03.10,04:07
Ja za :
a, 1x pre firmu ( cca 1980 - cca 4 ha / vtedy bolo vyňatie z PPF cca 1000000 Sk/ha )
b, 2x ( 1x som si podľa vzoru napísal KPZ )

No priateľko, prečítal som si tých pár príspevkov čo tu na porade máš a usudzujem, že si v zákonoch podkutý.

Dával som tu na porade ponuku na stávku, že ak sa niekto cíti tak ako ty, môžeme sa o to staviť. Pán boh nie si, nie si ani premiér, tak to platí aj pre teba. Tebe naviac ponúkam 10.000 € proti 20.000 €.

Vlastne nič neriskuješ, rovno vyhráš 20.000 €. Nechceš 20.000 € za nič ?
jar88
18.03.10,06:11
ja som to chcel vedieť od autora témy, lebo ten sa snaží nalákať investora ne takéto pozemky, pritom to vyzerá tak, že ešte nikdy podobný proces neabsolvoval.

Nechápem na čo sa má spájať investor s neskúseným "chcem-byt-developerom" bez peňazí.

Buď to mám know-how, alebo peniaze. Ak má investor peniaze, tak nepotrebuje partnera bez know-how - toľko (málo) čo jar88 o tom vie aj on.

Filipko tebe všetko vyzerá ako klinec.

Spomínaš, že ak sa chcem hádať, no tak so mnou sa nedá. Na to jednoducho nemáš.

Prečítaj si tému a hlavne koniec, ktorý som doplnil 7.3.2010
jar88
18.03.10,08:22
Posledný príspevok k pozemku.
Nikde nepíšem, že to musí fungovať len na mojom pozemku.
Kludne to môže použiť partia kamarátov od Trenčína, alebo Trnavy. Sumu 8.800 € som použil len preto, lebo je porovnateľná so sumou, ktorú sú mladí ľudia ochotní pustiť na auto.
Tak že ak sa stretne 50 mladých a vyhliadnu si parcelu 250.000 m2 za 0,50 €/m2, potrebujú 125.000 € na nákup. To je 2500 € na jedného a zostane mu 2620 € na siete. Ak dosiahnu cenu 8 €/m2 sieti majú každý na 327,5 m2 a 50-siati na 16.375 m2 zasieťovaných stavebných pozemkov.
Ak by ich pri TN či TT predali čo len za 50 €/m2, majú 818.750 € do dvoch rokov. Pritom im zostáva ešte rok na zasieťovanie trebárz 100.000 m2 po 8,18 €/m2. Ak ich ponúknu po kríze za 50 €/m2 v hotovosti plus 30 €/m2 na splátky, získajú 5.000.000 € v hotovosti a 3.000.000 € v splátkach, napríklad na 10 rokov bez úroku. To je na každého 100.000 € zisku z ktorého buďto vyplatia 5120 € banke, alebo zo zvyšných 30 €/m2 (60.000 € na každého), čo je 500 € po dobu 120 mesiacov.
Ak by sme tých 160.000 € aj zdanili 19 % (30.400 €) zostáva 129.600 € zisku za nič. Zadarmo.
Ak by to trvalo 36 mesiacov, je to 3600 € mesačne. Aký plat potrebuješ, ak by si si chcel odkladať 3600 € mesačne ?
pavol54
18.03.10,14:50
ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
jar88
18.03.10,15:01
ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
Načo sa k tomu vyjadruješ, keď tomu nerozumieš?

Naviac je tvoja úvaha, ako vždy, mimo tému.
buchač
18.03.10,15:36
...
...
ak sa chcem hádať, no tak so mnou sa nedá.
...
...

mimotemy
Môžem len potvrdiť , proti vetru sa močiť neoplatí ....dá sa síce , ale ...;)
pavol54
18.03.10,18:09
Načo sa k tomu vyjadruješ, keď tomu nerozumieš?

Naviac je tvoja úvaha, ako vždy, mimo tému.
Blahoprajem, si prvý kto mi povedal že som mimo, lenže mám taký dojem že Tebe to už viacerí sa snažia vysvetliť to isté a nepomáha to,
jar88
20.03.10,13:11
ešte chvíľu snívaj o pôde za 0,5€/m2, tak od "momentálne" retardovaného, alebo niekde Pánu Bohu za chrbtom, na ktorej sa naviac nič neurodí.
Paľko asi nevieš o čom píšeš, alebo si bezzemok. To je vlastne tvoje jediné šťastie. Iné to bude ak máš vlastnú pôdu a ak ju máš v zóne mojich záujmov.

Ak náhodou ju máš v tej mojej zóne a niekto ti ponúkne 3 €/m2, ber ich a pekne sa za ne poďakuj. Dostaneš ich odo mňa. Ak by si si náhodou nebol istý dobrou cenou, alebo tým že ich dostávaš odo mňa, stačí sa opýtať, alebo ich odmietnuť.
Určite dostaneš druhú ponuku, síce menej férovú, za 50 centov, ale bude to posledná férová ponuka. Ak to bude 50 centov, buď si istý, že sú odo mňa. Neskôr už prídu len nefér návrhy na výmenu meter za meter, ale v inom hone. Neskôr, keď sa ti nebude páčiť tá rola v inom hone dostaneš vyplatenú cenu z fondu, ktorá sa veľmi podobá bonite.
Zostane ti pár euro, ale nebudeš mať starosti s družstvom a nájmom.
P07
27.03.10,11:24
Opíšem tu krajší prípad ako zarobiť. Jeden podnikateľ odkúpil od mesta pasienky v cene 0,20€/m2. O rok na to mesto zmenilo územný plán a rozhodlo sa na daných pasienkoch postaviť vilovú štvrť. Uzavrelo dohodu s podnikateľom, že mesto vybuduje všetky IE, úpravy terén a vybuduje cestu na vlastné náklady a podnikateľ predá pozemky záujemcom za zvýhodnenú cenu 20€/m2. Toto všetko práve včera odprezentovali poslanci mesta v mestskej televízií a tvrdili, že to robia pre naše blaho.
Aplikované na hore uvedený príklad kúpiš za 5.120,- € a o dva tri roky predáš za 512.000,- € bez akýchkoľvek nákladov. No, upresnenie pre detailistov tak musí dva - tri roky platiť dane za pasienky. Tomuto vravím ryža...
jar88
06.08.10,08:18
Opíšem tu krajší prípad ako zarobiť. Jeden podnikateľ odkúpil od mesta pasienky v cene 0,20€/m2. O rok na to mesto zmenilo územný plán a rozhodlo sa na daných pasienkoch postaviť vilovú štvrť. Uzavrelo dohodu s podnikateľom, že mesto vybuduje všetky IE, úpravy terén a vybuduje cestu na vlastné náklady a podnikateľ predá pozemky záujemcom za zvýhodnenú cenu 20€/m2. Toto všetko práve včera odprezentovali poslanci mesta v mestskej televízií a tvrdili, že to robia pre naše blaho.
Aplikované na hore uvedený príklad kúpiš za 5.120,- € a o dva tri roky predáš za 512.000,- € bez akýchkoľvek nákladov. No, upresnenie pre detailistov tak musí dva - tri roky platiť dane za pasienky. Tomuto vravím ryža...
Urobiť pre ľudí stavebné pozemky za 20 €/m2 je predsa pre ich blaho.
Alebo sa mýlim?
Ty tomu vravíš ryža, ale predstav si, že by nepýtali 20 €/m2, ale 60 €/m2.
-----------------------------------------------------------------------
Pozemok 500 m2 po 20 €/m2, stojí 10.000 € plus dph = 11.900 €
Ten istý po 60 €/m2, stojí 30.000 € a s daňou 35.700 €
-----------------------------------------------------------------------
No a nasporiť 11.900 €, alebo 35.700 € je predsa len rozdiel.
V prípade splácania hypoteky, je ten rozdiel ešte väčší a až tam je poriadna ryža, ale pre banku.
pavol54
07.08.10,18:28
prišiel synak domov, a chváli sa otcovi že dnes ušetril 20 centov a otec sa ho pýta ako to spravil "utekal so za električkou" odvetí, otec mu na to, "keby si bežal za taxíkom tak si mohol ušetriť 5 €".
roman29
08.08.10,19:22
heh, zakladatela tejto temy poznam uz z ineho fora kde sa tiez snazil ludom nenapadne podstrcit tuto myslienku, tento "projekt".
a to bolo uz pred rokom alebo aj viac.
tak asi este stale nenasiel "investorov" :)
Pidgey
09.08.10,11:48
ja len tak v rychlosti, ten nazov perpetum je hodne zavadzajuci., nakolko vysledny zisk je iba formou platu - odmeny za risk, cas a pracu okolo toho. To iste mozem povedat aj ja, ze ked chodim do prace, neinvestujem ziadne peniaze a mam kazdy mesiac vyplatu na ucte :) Inak povedane, perpetum na peniaze ma kazdy majitel firmy, za ktoreho pracuju zamestnanci, a on iba prijima peniaze za ich pracu - co je rozhodne blbost....(takto to chapat)
jar88
09.08.10,19:01
heh, zakladatela tejto temy poznam uz z ineho fora kde sa tiez snazil ludom nenapadne podstrcit tuto myslienku, tento "projekt".
a to bolo uz pred rokom alebo aj viac.
tak asi este stale nenasiel "investorov" :)
Vedel by si si spomenúť, kde to bolo?
P07
10.08.10,05:51
Urobiť pre ľudí stavebné pozemky za 20 €/m2 je predsa pre ich blaho.
Alebo sa mýlim?
Ty tomu vravíš ryža, ale predstav si, že by nepýtali 20 €/m2, ale 60 €/m2.
-----------------------------------------------------------------------
Pozemok 500 m2 po 20 €/m2, stojí 10.000 € plus dph = 11.900 €
Ten istý po 60 €/m2, stojí 30.000 € a s daňou 35.700 €
-----------------------------------------------------------------------
No a nasporiť 11.900 €, alebo 35.700 € je predsa len rozdiel.
V prípade splácania hypoteky, je ten rozdiel ešte väčší a až tam je poriadna ryža, ale pre banku.

Akosi si nepochopil pointu. :confused: Ja som nekritizoval cenu 20€/m2. Skús si to prečítať znova a možno prídeš na to čo mi vadí.
roman29
10.08.10,09:22
Vedel by si si spomenúť, kde to bolo?
jar88: tak snad sam vies cez ake portaly si uz oslovoval ludi v tejto veci, s tym istym nickom
jar88
11.08.10,12:11
ja len tak v rychlosti, ten nazov perpetum je hodne zavadzajuci., nakolko vysledny zisk je iba formou platu - odmeny za risk, cas a pracu okolo toho. To iste mozem povedat aj ja, ze ked chodim do prace, neinvestujem ziadne peniaze a mam kazdy mesiac vyplatu na ucte :) Inak povedane, perpetum na peniaze ma kazdy majitel firmy, za ktoreho pracuju zamestnanci, a on iba prijima peniaze za ich pracu - co je rozhodne blbost....(takto to chapat)
Zaujímavé, že zrovna ty sa vyjadruješ, že rozhodne blbosť...

http://www.porada.sk/1472383-post38.html Re: Rozpocet+hypo+materska
skor by som to pochopil tak ze iba zvyraznila "vysku" rodicovskeho prispevku, ktory ledva pokryva potreby dieta/mesiac. napr ja mam s manzelkou spolocny ucet, mame dve karty, ale ked je manzelka s malym, a nechodi k bankomatu, tak ak niekam ide von s malym, tak si "vypyta" peniaze odo mna....(ak nemame doma v supliku )
celkovo ale s prispevkom vankusik29 suhlasim. K teme hypo-sami mame hypoteku, na nizsiu sumu, s nizsou splatkou (1/2), a ta splatka tvori asi tak 1/3 celkovych vydajov domacnosti bez stravy (byvame v byte).
Lebo vankušik píše

vankusik29
Member

Členom od: 18-04-08
Príspevky: 42
Súhlasil: 3x
Získal 8 súhlasov
v 5 príspevkoch

Re: Rozpocet+hypo+materska
Uzivatel, ktory zalozil tuto temu, mal v prvom rade uviest, ze ako ziju s priatelkou teraz. Ci nahodou neziju kazdy u svojich rodicov a su iba frajeri.
Keby sa osamostatnili a mali uzivit byt a seba, tak by videl ake su priblizne mesacne naklady, poistky, necakane nedoplatky, vypadok zo zamestnania pre chorobu atd atd, to sa tu ani vsetko neda vymenovat. (poplatky za kablovku, internet, telefony, poistky na auto, benzin, cistiace prostreidky, prach na pranie...bezne veci, ktore mu teraz asi zabezpecuje mamina.
Este ked napisal, ze pomimo zarobia nejaky cash, no neviem ci jeho priatelka bude vladat popri materskej este zarobit nejaky cash. Byt na materskej je 24h pracovny uvazok. A to co dostane po 28 tyzdnoch ako matersku tak to je akurat tak asi aby dieta prezilo ten mesiac. Mam kamosku, ktora si od muza musela vypytovat peniaze, aby mohla vonku svojmu synovi kupit zmrzlinu alebo cukrovu vatu.
Prajem uzivatelov vela stastia v zivote, mozno vyhra sportku.http://www.porada.sk/1472318-post35.html
Tak že dobre vieš, ako si sa sám múdro rozhodol.