ivka3
04.03.10,09:27
Zdravím
chcela by som začať podnikať s kurzom cudzieho jazyka. asi je živnosť nutná... no ale, mnohé firmy dávajú aj certifikáty. Aké sú podmienky, aby som mohla po skončení kurzu vydávať aj ja certifikát o absolvovaní kurzu? Je nato potrebné nejaké povolenie?

dakujem za rady :)
akina
04.03.10,11:01
Zdravím
chcela by som začať podnikať s kurzom cudzieho jazyka. asi je živnosť nutná... no ale, mnohé firmy dávajú aj certifikáty. Aké sú podmienky, aby som mohla po skončení kurzu vydávať aj ja certifikát o absolvovaní kurzu? Je nato potrebné nejaké povolenie?

dakujem za rady :)
Živnosť na výuku cudzích jazykov je potrebná, ale certifikáty s celoštátnou pôsobnosťou môže vydávať len akreditované vzdelávacie zariadenie / akreditáciu udeľuje MŠ SR /.
profesional
05.03.10,15:51
Ide o to aky certifikat chces davat. Ak chces davat Osvedcenie o absolvovani vzdelania s celostatnou platnostou, musis mat akreditaciu Ministerstva Skolstva SR.

Avsak vela firiem dava proste len taky svoj certifikat, ktory v podstate nema vobec ziadnu pravnu silu. Nazval by som to sevenirom k ukonceniu kurzu. K nicomu tie certifikaty neopravnuju, nemaju voci nicomu a vo vztahu k nicomu vobec ziadnu pravnu zavaznust ci vahu.

Takze ak chces davat proste nejaky certifikat, tak ako to robi vacsina, nepotrebujes na to splnit ziadne extra podmienky.
ivka3
07.03.10,08:44
dakujem :)