HyperC
04.03.10,09:51
Čaute poradáci, viem že je do leta ešte ďaleko, ale ja musím plánovať už teraz. Veľký leasing, súkromná škola a podobne. :) Chcem ísť len s priateľkou a na blind. V Chorvátsku sme boli zatiaľ len vo Vodiciach a v Crikvenici, tak poraďte nejakú dobrú lokalitu. Dá sa na blind v polovici júla niečo zohnať? A za koľko? Môj rozpočet by bol tak 40 € za apartmán na deň, je to málo alebo?
Vopred vďaka za všetky odpovede.:)
elaurie
04.03.10,13:24
Odporúčam Trogir, ale s ubytovaním poradiť neviem (bola som cez cestovku).
rickman
04.03.10,13:52
Neviem ci je teraz s ubytovanim problem. Minulu sezonu im chybalo milion turistov. Tuto sezonu to bude pravdepodobne podobne.

Tucepi. Ubytka tu:
http://www.tucepi.com/privatni/index.html
http://www.tucepi.net/tucepi-apartments.htm
Beulka
04.03.10,16:45
Jednoznačne tiež odporúčam Tučepi, úžasná kombinácia mora a pohoria Biokovo.
Beulka
05.03.10,06:35
Ešte by som chcela dodať : pohorie Biokovo sa tiahne pozdĺž celou Makarskou riviérou, ktorá sa začína Brelou a končí Gradacom. Okrem Tučepov je ešte na Makarskej riviére pekne v Podgore, v Gradaci a aj v samotnej Makarskej, ale na tú pozor, zvykne byť preplnená turistami. Vlastne všetky letoviská na tomto úseku sú prekrásne. Je na Vás či si vyberiete niečo živšie, alebo niečo
kľudnejšie.
Podobné pohorie je aj v Čiernej hore, volá sa Lovčen, ale hore som nebola, takže neviem ako to tam vyzerá. Ale pláže sú tam perfiš, oveľa širšie ako
v Chorvátsku. Ale tam pozor na vodu, mňa to obišlo pretože som bola
v predsezóne, ale v sezóne je tam veľa turistov a kapacita vody nestačí
pre všetkých. Možno od r. 2003 - keď som tam bola ja - s tým už niečo urobili.
Prajem príjemnú dovolenku a správne rozhodnutie.
Julia63
05.03.10,09:09
tiež odporúčam Tučepi, je tam krásne.
Julia63
05.03.10,09:17
len tam nechoďte všetci, lebo nás tam bude veľa :-).
Taserda
05.03.10,16:11
Za 40€ pre dvoch ubytovanie nájdeš do polovice júna a od polovice augusta určite ,medzi tým chodím ja a pre 4 osoby bývam za 70€.V spomínanej Podgore je asi naj.Nikdy dosiaľ som nemal ubytovanie dohodnuté,s tým niesu problémy.Zvyknem si z HR odskočiť na jednodňoví výlet do BIH,je tam lacno,hlavne potraviny či pivo ak sa minú zásoby a lacno som natankoval.
rickman
06.03.10,06:03
Kde je slovenské more?
Marína
06.03.10,07:05
len tam nechoďte všetci, lebo nás tam bude veľa :-).
:D:D:D
Tak veru, tak.;)
Julia63
06.03.10,13:11
HyperC este moze :-)
HyperC
08.03.10,11:26
Trošku som nepochopil.
Tatikat
08.03.10,11:55
len tam nechoďte všetci, lebo nás tam bude veľa :-).

:D:D:D
Tak veru, tak.;)
pre HyperC - o tomto bola rec, ze ty tam este vitany si :)
Julia63
08.03.10,12:34
pre HyperC - o tomto bola rec, ze ty tam este vitany si :)
lebo ako sme si vsimli aj na tomto fore, v Tucepi sa paci vela ludom ....
Marína
08.03.10,20:24
Osobne mám radšej ostrovy.:)
Stanislav 1975
08.03.10,20:40
Osobne mám radšej ostrovy.:)

Zdielam tvoj názor-ja osobne milujem ostrov Rab(najma preto,že je tam piesoček a niesú tam kamienky):cool:-síce ostrovy sú troška drahšie ako na pevnine,ale nieje tam tolko ludí a je tam vačší kľud...;)
Marína
08.03.10,23:45
Zdielam tvoj názor-ja osobne milujem ostrov Rab(najma preto,že je tam piesoček a niesú tam kamienky):cool:-síce ostrovy sú troška drahšie ako na pevnine,ale nieje tam tolko ludí a je tam vačší kľud...;)
Utrafil si.;):) Ja ešte aj Brač.
Daniela1010
09.03.10,04:29
Už som tu niekde na poprade videla výraz ,,na blind,, prosím vás, veď to sa strašne číta a ešte horšie počúva. Na blind som v živote nepočula, iba tu na porade. Myslím si, bežne sa hovorí na BLINK.
:D:D:D
Stanislav 1975
09.03.10,05:20
Už som tu niekde na poprade videla výraz ,,na blind,, prosím vás, veď to sa strašne číta a ešte horšie počúva. Na blind som v živote nepočula, iba tu na porade. Myslím si, bežne sa hovorí na BLINK.
:D:D:D

No Danielka, neviem ako to je v skutočnosti,ale ja tiež používam slovko BLIND,aj tak celý život počúvam, tak neviem-práveže ja som nepočul slovko na "BLINK",tak ja neviem teda...:cool::cool::cool:
Stanislav 1975
09.03.10,05:21
Utrafil si.;):) Ja ešte aj Brač.

Na Brači sme ešte neboli,ale pojdeme aj tam...:), z Rabu Lopar?;):):o:confused:
Marína
09.03.10,07:45
Na Brači sme ešte neboli,ale pojdeme aj tam...:), z Rabu Lopar?;):):o:confused:
Skús uhádnuť.;):) Kuk http://www.porada.sk/1155374-post1293.html
Prikladám Brač, v pozadí je Hvar.
Stanislav 1975
09.03.10,07:47
Skús uhádnuť.;):) Kuk http://www.porada.sk/1155374-post1293.html
Prikladám Brač, v pozadí je Hvar.

Inak na Brači tuším ordinoval ako lekár Maťo Kukučín, ak sa nemýlim...:)
Tatikat
09.03.10,08:01
ahojte, viem, ze toto je o dovolenke na "blind", ale ked tu uz pisete, kto co ma rad z Chorvatska, tak mi neda nepripojit sa - ak mate moznost, chodte na plavbu jachtou do Chorvatska. ja som bola minuly rok 2 tyzdne a nedam na to dopustit. isli sme spod Zadaru az dolu do Dubrovnika a "cestou" sme boli na mnohych ostrovoch (Korcula, Mljet, Hvar, Brac....) ako aj napr. v Primostene ci Skradine. Atmosfera je neopisatelna, o "odpojeni" sa od okoliteho sveta ani nehovorim :) vrelo odporucam, ak ma niekto moznost :)
Stanislav 1975
09.03.10,09:02
ahojte, viem, ze toto je o dovolenke na "blind", ale ked tu uz pisete, kto co ma rad z Chorvatska, tak mi neda nepripojit sa - ak mate moznost, chodte na plavbu jachtou do Chorvatska. ja som bola minuly rok 2 tyzdne a nedam na to dopustit. isli sme spod Zadaru az dolu do Dubrovnika a "cestou" sme boli na mnohych ostrovoch (Korcula, Mljet, Hvar, Brac....) ako aj napr. v Primostene ci Skradine. Atmosfera je neopisatelna, o "odpojeni" sa od okoliteho sveta ani nehovorim :) vrelo odporucam, ak ma niekto moznost :)

To može byť pekný výlet, asi pre solo pár, bez detí...,hmhm
Marína
09.03.10,11:58
Inak na Brači tuším ordinoval ako lekár Maťo Kukučín, ak sa nemýlim...:)
Nemýliš :), v dedine Selca. Prikladám ti fotku z r. 2005. Fotila som z trajektu, zo Sumartinu na Makarsku.
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Selca_Kukucin_tabula.JPG
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:SELCA_KUKUCIN_HOUSE.JPG
http://sk.wikipedia.org/wiki/Selca_%28osada,_Selca%29
Taserda
09.03.10,13:24
No Danielka, neviem ako to je v skutočnosti,ale ja tiež používam slovko BLIND,aj tak celý život počúvam, tak neviem-práveže ja som nepočul slovko na "BLINK",tak ja neviem teda...:cool::cool::cool:
Blind-slepý,preklad z ang.
Stanislav 1975
09.03.10,13:38
Blind-slepý,preklad z ang.

že?Takže sa mi dobre zdalo...:)
Tatikat
09.03.10,17:30
To može byť pekný výlet, asi pre solo pár, bez detí...,hmhm

Práveže sa dá ísť aj s deťmi, napr. dve rodiny spou, potom sa na jachtu dajú pozdĺž také siete kvôli deťom, stretli sme aj také jachty a prišlo mi to super :)
Rozalka
05.04.10,14:23
Ešte by som chcela dodať : pohorie Biokovo sa tiahne pozdĺž celou Makarskou riviérou, ktorá sa začína Brelou a končí Gradacom. Okrem Tučepov je ešte na Makarskej riviére pekne v Podgore, v Gradaci a aj v samotnej Makarskej, ale na tú pozor, zvykne byť preplnená turistami. Vlastne všetky letoviská na tomto úseku sú prekrásne. Je na Vás či si vyberiete niečo živšie, alebo niečo
kľudnejšie.
Podobné pohorie je aj v Čiernej hore, volá sa Lovčen, ale hore som nebola, takže neviem ako to tam vyzerá. Ale pláže sú tam perfiš, oveľa širšie ako
v Chorvátsku. Ale tam pozor na vodu, mňa to obišlo pretože som bola
v predsezóne, ale v sezóne je tam veľa turistov a kapacita vody nestačí
pre všetkých. Možno od r. 2003 - keď som tam bola ja - s tým už niečo urobili.
Prajem príjemnú dovolenku a správne rozhodnutie.
Dovolím si nesúhlasiť, pohorie Biokovo končí zhruba nad Igrane; pohorie, ktoré je pokračovaním Biokova, sa volá Rilič.
Beulka
05.04.10,18:39
Čau Rozálka,
je to možné že ide už len o pokračovanie Biokova a ďalej sa pohorie nazýva Rilič. Z Gradacu sa robil aj výlet do tohto pohoria a sprievodkyňa hovorila stále o pohorí Biokovo. Hlavné však je, že je to nádherné pohorie v blízkosti mora. Prajem pekný začiatok týždňa.
miroslava147
07.04.10,09:32
preco tak daleko ked mame Istriu a Kvarner za 600 km / 7 hodin a vela dobrych apartmanov a hotelov, a sluzby sa nedaju porovnat s Dalmaciou, lebo su minimalne 3x lepsie ako juznejsie...
tip: Dochorvatska.sk
Crikvenica v Kvarneri, Baska na ostrove Krk a Rabac na Istrii to su najoblubenejsie destinacie
lujza.j
07.04.10,15:07
preco tak daleko ked mame Istriu a Kvarner za 600 km / 7 hodin a vela dobrych apartmanov a hotelov, a sluzby sa nedaju porovnat s Dalmaciou, lebo su minimalne 3x lepsie ako juznejsie...
tip: Dochorvatska.sk
Crikvenica v Kvarneri, Baska na ostrove Krk a Rabac na Istrii to su najoblubenejsie destinacie

prečo tak daleko? preto lebo čím južnejšie tým krajšie:) to nie je len môj názor ale aj domácich:D
laurin
08.04.10,06:39
preco tak daleko ked mame Istriu a Kvarner za 600 km / 7 hodin a vela dobrych apartmanov a hotelov, a sluzby sa nedaju porovnat s Dalmaciou, lebo su minimalne 3x lepsie ako juznejsie...
tip: Dochorvatska.sk
Crikvenica v Kvarneri, Baska na ostrove Krk a Rabac na Istrii to su najoblubenejsie destinacie

Samozrejme ze cim juznejsie tym krajsie, lepsie-stalejsie pocasie. Dalmacia ma stredomorsku klimu, kdezto IStria a sever europsku.
rickman
08.04.10,09:37
Samozrejme ze cim juznejsie tym krajsie, lepsie-stalejsie pocasie. Dalmacia ma stredomorsku klimu, kdezto IStria a sever europsku.

Nemyslim si, ze je to o klime. Je to o tom, ze dole je more cistejsie a priezracnejsie. Nemusi byt pritom teplejsie, kedze v Dubrovniku je voda zimsia nez na makarskej..
Stanislav 1975
08.04.10,09:41
Ja som akurát teraz facebokoval s kamošom-nemal na velkú noc žiadny program a tak sa zobral a robí si teraz výlet na blind- bol v Thajsku, kambodži a momentálne smeruje do Vietnamu...
Jožko, jožko si ty ale číslo...:cool:
lujza.j
08.04.10,15:01
Nemyslim si, ze je to o klime. Je to o tom, ze dole je more cistejsie a priezracnejsie. Nemusi byt pritom teplejsie, kedze v Dubrovniku je voda zimsia nez na makarskej..
ved to čistejšie more!!! - aj teplejšie. Istra je ešte stále domácimi braná ako talianska-špinavá. /kedysi v minulosti táto čast patrila Talianom:(/