ivana184
04.03.10,10:00
Dobrý deň, čo mi poradíte?
Teraz pri ročnom zúčtovaní dane som zistila, že zamestnanec mal zrazenú zrážkovú daň a príjem bol vyšší ako 165,97 EUR. Mám to opraviť a podať opravné Q. prehľady a žiadať daňový úrad o preúčtovanie platby, alebo to nechať tak. Štátny rozpočet som neukrátila, ide o spôsob, alebo považovať zrazenú daň zrážkou za vysporiadanú? Aj keď škoda jej, pretože by sa zamestnancovi vrátila.
Ľubica2
01.03.11,10:43
posúvam
KEJKA
01.03.11,15:40
áno, podaj opravné a vykonaj RZD.
psps
06.03.11,18:17
Ja mám tiež tento prípad. Firma, ktorej som robil ročné hlásenie, to mala úplne pomiešané. Kde mala byť zrážková daň bola preddavková. Nechal som to tak a vypísal hlásenie, ale daňový úrad to vrátil. Musím opraviť všetky výplaty, poprehadzovať dane a nové prehľady a nové hlásenie.
Lenže pri oprave som si všimol ďalšiu vec. Daň bola vždy zaokrúhlená na celé eurá nadol a nie na centy nadol. Čo teraz s tým????? Preddavková sa podľa mňa vyrovná na konci roku, ale čo zrážková? štát bol ukrátený každý mesiac o pár eur. A ešte pikoška - takéto zaokrúhľovanie bolo od kedy je zavedené euro.
Prosím pomóóóóóóc!!!!! Ako z toho von?
KEJKA
06.03.11,19:54
pri oprave miezd súčasne správne zaokrúhliš daň, v prehľadoch a hLásení vyčísliš nedoplatok, ktorý firma uhradí.
psps
12.03.11,21:48
Firma mala v minulom roku 2 zamestnancov na dohodu o vykonaní práce, ktorí boli vedení aj na urade práce. Firma im vyplácala sumu do 135,-Eur v hrubom a zrážala im preddavkovú daň. Už majú v rukách aj potvrdenie a zrejme aj podané DP. Mali mať zrážkovú daň. Firma to chce opraviť, ale nebolo by lepšie týmto zamestnancom dať spätne podpísať vyhlásenie aj keď nemali uplatnenú nezdaniteľnú časť? Podľa mňa potom by nemusela firma nič opravovať a NČZD si uplatnia sami v DP. Uvažujem správne?
Ešte jeden zamestnanec na VPP mal tiež preddavkovú dať pri príjme do 100,-, ale vyhlásenie má u uného zamestnávateľa. Tu by mala byť bezpodmienečne zrážková daň?