Jaro1886
04.03.10,10:51
Prosím Vás neviete mi poradiť koľko takých bežných strán vytlačím s jedným farebným a jedným čiernym tonerom v laserovej tlačiarni??? Nemám s tým skúsenosti a uvažujem nad kúpou novej tlačiarne...tak či sa mi oplatí kúpiť laserovú...a koľko stojí plnenie toneru...ďakujem
Laco-monter
04.03.10,10:02
EPSON má najlacnejšie tonery, a výhodou je že ich ma 4.
magnum
04.03.10,10:08
zalezi od tlaciarne cca 1000+ stran
doporucujem laserovu farebnu JEDNOPRECHODOVU... najjednoduchsie to zistis to tak ze si porovnas pocet vytlackov cb a vo farbe za minutu a ak tam nebude diametralny rozdiel tzn ze cb vytlaci 3-4x viac ako farebnych za minutu tak je to ok...
pistik71
04.03.10,10:09
Zalezi od modelu, ale aj od typu toneru. Ten prvy ci je v baleni ti vystaci tak na 500 stran, original na nejakych 1500-2500 a repasovay okolo 1000.
Ale to len cca "strielam", lebo to zalezi od konkretneho modelu.

Inac, uz aj atramentove tlaciarne zacinaju mat naklady porovnatelne s laserovymi (niekedy aj nizsie).
Jaro1886
04.03.10,10:16
a koľko asi stojí repasovanie?? lebo mám chaoz z tých cien na nete...koľko je asi priemer...?
Vlado40
04.03.10,10:18
Napr. na lexmark doplnenie čierny toner do 33 euro.
andreaS
04.03.10,10:21
s repasom nemam dobre skusenosti... do vlastnej tlaciarne s prepacenim taky sajrajt nedavam... ale co som sa stretla s repasom u klientov, tak repas tak dlho nevydrzi ako original a ako "bonus" zvykne repas pustat... cize vytlacim na papieri trebars jednu jedinu vetu ale cely papier je zosedeny a teda sa aj mina napln...

ja mam malu laserovku od HP a maximalne som s nou spokojna, toner kupujem tak raz rocne a to zvyknem toho potlacit az az...

navyse mi niekto raz povedal, ze repasovany toner ma tie ciastocky vseliakych tvarov a orignal ma gulocky a pri reklamacii tlacky ju nemusia uznat kvoli pouzitemu repasu... neviem co je na tom pravdy... len to ktosi-kdesi hovoril...
Laco-monter
04.03.10,10:27
Kto si dáva tonery do nákladov tak mu to može byť šum a fuk,o koľko je repasovaný toner lacnejší oproti originálu.

A aj to je jeden z dovodov prečo sa ceny cartridge a tonerov držia vysoko.
magnum
04.03.10,10:28
30eur
uno81
04.03.10,10:29
Známa robí vo firme,kde repasujú tonery...vyzerá to tak,že najviac sa repasujú tonery do HP tlačiarní--samozrejme že ich je véééľa druhov;) ak tlačíš veľa,tak sa Ti určite oplatí laserka-ked už z nijakého iného dôvodu,tak aspon preto,že neletíš každý týždeň pre novú náplň:):)Poniektorým na firmách vydrží jeden čierny aj rok,takže myslím,že sa to dá prežiť:---
Tie repas sú niekedy až o polovicu lacnejšie,takže sa to fakt oplatí..A ceny sa môžu v jednotlivých firmách aj tým líšiť,koľko prachu do toho naplnia:):):)

Je ale jasné,že sa môžu vyskytnúť firmy,ktoré nerobia dobré meno repasu...ale to je tak vo všetkom--sme aj dobrí aj zlí:-)))
Chobot
04.03.10,10:29
Prosím Vás neviete mi poradiť koľko takých bežných strán vytlačím s jedným farebným a jedným čiernym tonerom v laserovej tlačiarni??? Nemám s tým skúsenosti a uvažujem nad kúpou novej tlačiarne...tak či sa mi oplatí kúpiť laserovú...a koľko stojí plnenie toneru...ďakujem

To je ako keby si sa spýtal, akú spotrebu má auto a neuvedieš aké. Ako máme vedieť, akú tlačiareň máš na mysli?? Dokonca aj do jednej tlačiarne môžu ísť rôzne typy tonerov, niektoré výdatnejšie, niektoré menej. Laserové tlačiarne zvyknú mať kapacitu na 1000 - 5000 či viac strán.

Takže napíš typ tlačiarne, k nej typ tonera a na popise tonera uvidíš aj sám, akú má kapacitu (koľko strán).
magnum
04.03.10,10:29
sry laco-monter ale ako to myslis s tym davanim do nakladov bo toto ma vie veeelmi nasrat ked to pocuvam...
uno81
04.03.10,10:36
sry laco-monter ale ako to myslis s tym davanim do nakladov bo toto ma vie veeelmi nasrat ked to pocuvam...

:confused::confused::confused:podobne:)
Laco-monter
04.03.10,10:37
sry laco-monter ale ako to myslis s tym davanim do nakladov bo toto ma vie veeelmi nasrat ked to pocuvam...


Keď náklady na kúpu tonerov sú preukazateľnými daňovými výdavkami podnikateĺského subjektu.

Tak v tomto prípade je záujem kupovať čím drahšie tonery.
Laco-monter
04.03.10,10:39
:confused::confused::confused:podobne:)


Povedal som niečo zlé, alebo urazil som niekoho ??? :eek:

Alebo je problém len z tým, že som to povedal JA ? :(:confused:

Keby to povedal niekto iný tak je to O.K. ??:mee:
andreaS
04.03.10,10:42
Keď náklady na kúpu tonerov sú preukazateľnými daňovými výdavkami podnikateĺského subjektu.

Tak v tomto prípade je záujem kupovať čím drahšie tonery.

no neviem ci hladame to najdrahsie... kazda koruna dobra... radsej dobra cena a ked usetrim mam este na ine (napr.) kancelarske potreby... mne tie peniaze tlaciaren nevytlaci... musim si poctivo zarobit a kazda koruna je dobra...
uno81
04.03.10,10:50
Povedal som niečo zlé, alebo urazil som niekoho ??? :eek:

Alebo je problém len z tým, že som to povedal JA ? :(:confused:

Keby to povedal niekto iný tak je to O.K. ??:mee:

Prečo to zas berieš osobne??

Je to o tom,že dnes asi firmám nie je jedno,za kolko kúpia,aj ked to ide do nákladov..ved niektoré sotva prežívajú:mee:--o tom to bolo:rolleyes:
Laco-monter
04.03.10,11:03
Prečo to zas berieš osobne??

Je to o tom,že dnes asi firmám nie je jedno,za kolko kúpia,aj ked to ide do nákladov..ved niektoré sotva prežívajú:mee:--o tom to bolo:rolleyes:

Lebo tvoje reakcia nebola o toneroch,

pridala si sa k pokusu diskreditovať MŇA .
axbx
04.03.10,14:25
mam HP farebnu a toner na ciernu ma stoji 73 Euro a vytlacim 2200 stran v normalnom rezime
uno81
04.03.10,19:01
Lebo tvoje reakcia nebola o toneroch,

pridala si sa k pokusu diskreditovať MŇA .

Debata bola o toneroch..Ty trpíš stihomamom Lacko??:rolleyes::confused:
pavol54
04.03.10,19:27
Kto si dáva tonery do nákladov tak mu to može byť šum a fuk,o koľko je repasovaný toner lacnejší oproti originálu.

A aj to je jeden z dovodov prečo sa ceny cartridge a tonerov držia vysoko.
Ja by som si dal do nákladov aj mercedes ML, len si musím rozmyslieť či mi to z mojej marže vystačí podobne je to aj s ostatnými výdavkami
axbx
04.03.10,20:09
mam HP laser farebnu a cierna napln ma stoji 70 Eur na 2200 stran normalnej hustoty a mam vyhodu ze to ma este 3 farebne tonery, ale tie zatial nepotrebujem menit, takze neviem ani cenu
kergulaan
17.04.11,08:42
Co sa tyka laserovych tonerov, tak tam je uvadzane priblizne mnozstvo stran, ktore sa da vytlacit - priblizne sa tomu da verit.
Otazka: Kde by som nasiel podobnu info ohladne atramentovych tonerov. Tam vsade udavaju iba ml, a to je mi na dve veci na h... a na nic.
Chcem totiz zamestnavatela presvedcit, aby investoval do laseroviek, ze sa mu to v konecno dosledku vrati na lacnejsej tlaci, ale nemozem urobit porovnanie ceny tlace na 1 stranku, ked neviem kolko sa da vytlacit na 1 atramentovy toner.
Vie mi niekto poradit nejaku officialnu stranku predajcu kde by bolo uvedene mnozstvo stranok /pri 5% pokryti/ co sa da vytlacit na jeden toner.
Vopred vdaka
Vlado40
17.04.11,08:59
KoxXxo
17.04.11,09:20
Viper
17.04.11,09:42
Atramenty:
HP uz zvykne uvadzat na obaloch naplni aj vydrz na pocet stran.Treba si podrobne pozret obal.Atramant je najdrahsi na prevadzku, okrem ceny je problem ked dlhsie netlacis tak zaschne.
Laserove tymto problemom netrpia,su lacnejsie na prevadzku ale drahsie ako prvotna investicia.

Repasy: pokial sa robi dobre,nemoze sa stat aby vydrzal menej.Dava sa tam toner na hmotnost(ak tam ma byt podla vyrobcu 100 gramov,tak ho tam treba dat).Pokial je dodrzany postup a kvalitne komponenty vydrzi tolko isto ako original.

Takze ak niekto predava velmi lacno , toner nemoze byt kvalitny,lebo nedodrzal postup pri vyrobe a nieco musel vynechat aby mohol ponuknut nizsiu.Tym myslim rozdiel v cene viac ako 30%.

Dalej si treba pozor na tonery s vacsou kapacitou,ak to neponuka aj vyrobca taky toner nebrat.
Tonery(napr. HP,Canon,Minolta) maju tzv. odpadovu nadobu do ktorej ide toner ktory by sa inac sypal do tlaciarne.Ak sa doplni toner na vacsiu hmotnost,alebo su ine vylisky(vacsie) v ktorych je toner naviac - je problem.
Odpadova nadoba nedokaze prijat toto vacsie mnozstvo odpadu a ten sa sype do tlaciarne.

Predajcov repasov je vela(vyrobcov uz menej) a ak to niekto robi v garazi,ale kvalitne preco nie.
Lenze prax je ina, zatial najlepsiu kvalitu ma Xerox(ano robi aj repasy) a SK firma XPS(vyrabaju OEM,takze kto chce moze si tam dat vyrobit toner pod vlastnou znackou)
srska
17.04.11,09:44
u práškových tonerov to je tiež tak, že keď ti začne tlačiareň svietiť "málo toneru". tak určite ešte 500 strán sa dá vytlačiť (poklepať na kartušu)
kergulaan
17.04.11,09:46
Dakujem za odpovede, ale som z toho jelen.
Podla linku od Vlada je laser 2x lacnejsi ako atrament. No podla linku KoxXxo je to zrovnatelna cena.
Napr: Tlačiareň HP LaserJet Pro P1102w 8MB 18ppm A4 - 0.0349
http://www.nakladynatlac.sk/zisti/typ/ciernobiele-laserove-tlaciarne.html
a
Tlačiareň HP DeskJet D2660, farebná, atrament., 4800x1200dpi,28/21str. - 0.0375
http://www.nakladynatlac.sk/zisti/typ/farebne-atramentove-tlaciarne.html
No a vcul babo rad.
Viper
17.04.11,09:50
srska: zalezi od tlaciarne.Niektore su take,ze ak podla chipu(teraz je to velmi moderne) nemas toner - tak mas smolu.Mozes hrkat kolko chces tlaciaren nebude tlacit.
Nemylit si z dochadza toner.
A tych 500 stran by som upravil podla velkosti toneru.500 stran je realne na toner s kapatitou nad 8000 stran.Pri tonery s kapacitou 1200 stran je realnych 60 - 150 stran od vystrahy.
srska
17.04.11,09:55
srska: zalezi od tlaciarne.Niektore su take,ze ak podla chipu(teraz je to velmi moderne) nemas toner - tak mas smolu.Mozes hrkat kolko chces tlaciaren nebude tlacit.
Nemylit si z dochadza toner.
A tych 500 stran by som upravil podla velkosti toneru.500 stran je realne na toner s kapatitou nad 8000 stran.Pri tonery s kapacitou 1200 stran je realnych 60 - 150 stran od vystrahy.
no ja mám oki430d a poklepanie na kartušu, aj viackrát, je účinné. používam toner na cca 7000 strán.
Viper
17.04.11,09:56
kergulaan: do tej atramentky ide aj cierna aj farebna napln.
Takze cena je 0,0375 + 0,0639 = 0,1014 eur
Rozdiel oproti tej laserovka je skoro 3x drahsia prevadzka.
Viper
17.04.11,09:57
srska: je nevravim,ze je to neucinne.Len vravim ze nie v kadzom pripade to prinesie efekt 500 stran.
srska
17.04.11,09:58
srska: je nevravim,ze je to neucinne.Len vravim ze nie v kadzom pripade to prinesie efekt 500 stran.
tiež len konštatujem reálny stav na mojej tlačiarni.
kergulaan
17.04.11,10:12
kergulaan: do tej atramentky ide aj cierna aj farebna napln.
Takze cena je 0,0375 + 0,0639 = 0,1014 eur
Rozdiel oproti tej laserovka je skoro 3x drahsia prevadzka.

Ano ide, ale tlaciarne sa pouzivaju na tlac CB dokumentov a ten odide ovela skor ako farebny, ten tam skor vyschne ako sa minie, takze ratam iba CB. Dokonca ja som na svojej tlaciarni menil iba CB a farebny nol furt prazdny.
Viper
17.04.11,11:23
Preco si chces teda kupovat farebnu tlaciaren ked budes tlacit iba ciernobielo ?
Ak sa ti po roku pokazi mozes ju vyhodit lebo diely na atramentove tlaciarne niesu.
Laserovku skor opravis(diely su dostupne) ale tiez je otazka ci to ma zmysel pri tlaciarni za 70 eur.
Ak tlacite vela tak si pozri nejaku vykonnejsiu laserovku(sice nebude stat 70 eur) ale bude tam toner co ma vacsiu kapacitu a v prepocte na stranku bude lacnejsi.