kubiska
04.03.10,12:14
ahojte, mozete mi poradit? Chybala som jednu vyucovaciu hodinu a zastupkyna mi od mojich 7 dni odcitala 4,5 hodiny. Pritom pracujem na plny uvazok. Je to normalne? :confused: Dik
legolas
04.03.10,12:56
... ja tomu tvojmu dotazu vôbec nerozumiem, nemohla by si to povedať po slovensky?
gerdusha
04.03.10,13:17
myslim, ze je to napisane po slovensky...

mimochodom "dotaz" nie je velmi slovenske slovo... .-) ked sme uz pri tom
KATA50
04.03.10,13:47
Vôbec netuším, aký vzorec na to zástupkyňa použila.
555555
04.03.10,18:01
Myslím si ,že pisateľka vraví o tom,že podľa zákona má nárok na 7 dní paragrafov.A tie by sa mali odpočítavať po hodinách,aspoň u nás to tak funguje.Takže pri neprítomnosti 1,5 hod jej má odrátať 1,5 a nie 4,5 hodiny.Pochopila som to správne ?
Ľubica2
05.03.10,08:58
ahojte, mozete mi poradit? Chybala som jednu vyucovaciu hodinu a zastupkyna mi od mojich 7 dni odcitala 4,5 hodiny. Pritom pracujem na plny uvazok. Je to normalne? :confused: Dik

Predpokladám, že si učiteľka a teda Tvoj pracovný čas sa delí na priamu vyučovaciu činnosť a prípravnú činnosť. Ak si chýbala na poslednej hodine a tiež aj počas tejto prípravnej činnosti, tak Ti počítali prekážku v práci správne.
legolas
05.03.10,09:38
myslim, ze je to napisane po slovensky...

mimochodom "dotaz" nie je velmi slovenske slovo... .-) ked sme uz pri tom.


..slovo "dotaz" je podstatné meno, takže ani "dotazník" sa nemá používať. ale ..."dopytník":)mimotemy
tímea19
07.03.10,14:45
ahojte, mozete mi poradit? Chybala som jednu vyucovaciu hodinu a zastupkyna mi od mojich 7 dni odcitala 4,5 hodiny. Pritom pracujem na plny uvazok. Je to normalne? :confused: Dik
mala si radšej čerpať náhradné voľno,1 hodina nadčasovej resp. suplovanej hodiny by ti úplne stačila a nebol by problém ...
biosenka
17.03.10,08:49
Chcem sa spýtať, ak si miniem všetky paragrafy do júla, kedy sa mi končí PP a zamestnala by som sa od augusta alebo septembra, budem mať v novej práci znovu nárok na 7 dní na lekárske ošetrenie alebo až na nový rok. Ďakujem.
Sabadka
17.03.10,10:17
Chcem sa spýtať, ak si miniem všetky paragrafy do júla, kedy sa mi končí PP a zamestnala by som sa od augusta alebo septembra, budem mať v novej práci znovu nárok na 7 dní na lekárske ošetrenie alebo až na nový rok. Ďakujem.

U nového zamestnávateľa budeš mať znovu nárok na 7 + 7 dní.
biosenka
21.03.10,12:27
Ďakujem za odpoveď
willma
21.03.10,12:53
mala si radšej čerpať náhradné voľno,1 hodina nadčasovej resp. suplovanej hodiny by ti úplne stačila a nebol by problém ... Nesúhlasím- raz má nárok na 7 dní, tak prečo by ho nemala využiť. Treba sa obojstranne naučiť, že ZP dáva určité možnosti ako zamestnávateľovi tak aj zamestnancovi. Viem, že situácia je taká ako je, ale svojim postojom, že radšej náhradné voľno alebo čokoľvek iné, zo strachu, že sa zamestnávateľovi znepáčim, tým, že sa snažím občas použiť platné ustanovenia ZP, je voda na mlyn zamestnávateľa.
Vebi34
21.03.10,15:36
Jasné, nech ho využije. Veď ho aj využila, len jej zamestnávateľ zarátal hodiny aj nepriamej činnosti. Takže tam je škodná.Pri náhradnom voľne by jej stačila spomínaná hodina, pokiaľ ju nik nezastupoval, lebo ak áno, nemohla čerpať NV, len dovolenku.
ivka70
21.03.10,15:40
Jasné, nech ho využije. Veď ho aj využila, len jej zamestnávateľ zarátal hodiny aj nepriamej činnosti. Takže tam je škodná.Pri náhradnom voľne by jej stačila spomínaná hodina, pokiaľ ju nik nezastupoval, lebo ak áno, nemohla čerpať NV, len dovolenku.


Len jednemu nerozumiem: ako je skodna, ked tie hodiny ma zaplatene priemernou mzdou?
Vebi34
22.03.10,19:11
Len jednemu nerozumiem: ako je skodna, ked tie hodiny ma zaplatene priemernou mzdou?
Vôbec si to nepochopila. Aj nepriamu činnosť by mala hradenú. Ide o hodiny, ktoré jej zamestnávateľ odrátal pri čerpaní P. O tom je tu reč. Ak by mala napr.NV, minula by si len 1 hod. Jednoduchá matematika.
ivka70
22.03.10,19:24
Vôbec si to nepochopila. Aj nepriamu činnosť by mala hradenú. Ide o hodiny, ktoré jej zamestnávateľ odrátal pri čerpaní P. O tom je tu reč. Ak by mala napr.NV, minula by si len 1 hod. Jednoduchá matematika.

Ja som to pochopila velmi dobre :), ale skodna na tom nie je.
Pri takomto tempe cerpania "paragrafov" ich aj tak do konca roka nevycerpa :)
willma
23.03.10,08:47
Vôbec si to nepochopila. Aj nepriamu činnosť by mala hradenú. Ide o hodiny, ktoré jej zamestnávateľ odrátal pri čerpaní P. O tom je tu reč. Ak by mala napr.NV, minula by si len 1 hod. Jednoduchá matematika.
Veď práve v tom spravil zamestnávateľ chybu. Mal je na P odrátať len skutočný čas , keď hovorila, že bola preč 1 hodinu, tak jej mal počítať len 1 hodinu a nie 4,5 hodiny.