matisek77
03.10.05,15:16
Dobrý deň,

podnikám už viac ako dva roky, v skorej dobe budem potrebovať dočasne zamestnať viacero ľudí na Dohodu o vykonaní práce, resp. studentov. Je zákonom špecifikovaný max. počet zamestnancov na dohodu, ktorých môže živnostník v reálnom čase zamestnávať? Niečo som počul, že maximalne 5-tich, ale zdroj nepovažujem za dôveryhodný :) Ďakujem za radu.

S pozdravom,

matis
Pepa
03.10.05,13:22
Nie je .
Evanka
03.10.05,14:00
Dobrý deň,

podnikám už viac ako dva roky, v skorej dobe budem potrebovať dočasne zamestnať viacero ľudí na Dohodu o vykonaní práce, resp. studentov. Je zákonom špecifikovaný max. počet zamestnancov na dohodu, ktorých môže živnostník v reálnom čase zamestnávať? Niečo som počul, že maximalne 5-tich, ale zdroj nepovažujem za dôveryhodný :) Ďakujem za radu.

S pozdravom,

matisPočet nie je obmedzený, ale pri počte pracovníkov nad 5 si pozri k zákonu o ochrane údajov. Možno si to niekto s tým zmýlil.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2165&highlight=ochrane+osobn%FDch+%FAdajov
durisovad
03.10.05,14:34
A nie je to myslene len na stalych pracovnikov?
Daska
03.10.05,14:43
Aj dohodarom treba spracuvat os. udaje
matisek77
04.10.05,07:43
Dakujem Vam vsetkym, myslel som si, ze obmedzenie neexistuje. Je potrebne si vsak dat pozor na spomenutu Ochranu osobnych udajov..