zjuz
04.03.10,13:36
Dobry den,

chela by som Vas poprosit o radu. Ide o o jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH.

Dostala som zmluvu o spotrebnom uvere na auto. Avsak bolo mi povedane, ze ide o leasing auta. K zmluve je priradeny predpis splatok, kde sa vycisluje istina, urok a pod.

Chcela by som sa opytat ci zaradujem taketo auto do majetku, teda do knihy majetku a zavazkov a ci mu vytvaram inventarnu kartu a ci ho odpisujem. A aklo ho odpisujem ?

Ak by neslo o leasing, ale o spotrebny uver, akych dalsich skutocnosti by sa kupa takeho auta dotkla v uctovnictve ? Je nejake rozdiel pri uctovani auta kúpeneho cez spotrebný úver a leasing ?


dakujem velmi pekne
zjuz
04.03.10,15:04
neviete mi niekto prosim poradit ako je to s tym spotrebnym uverom a leasingom a zaradenim auta do knihy majetku a zavazkov:mee:
Skladaná
04.03.10,18:15
Keď je tam splátkový kalendár, kde sa vyčísľuje istina a úrok, tak to je ako leasing. Čiže ho treba zaradiť do DM, urobiť zaraďovací protokol, inventárnu kartu a odpisovať ho podľa legislatívy. Neviem ako je robený ten splátkový kalendár - koľko splátok a potom podľa toho treba postupovať. Ja by som to urobila takto, keď máte niekto iný názor, prosím opravte ma.
mirhu
07.03.10,15:34
Dobry den,

chela by som Vas poprosit o radu. Ide o o jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH.

Dostala som zmluvu o spotrebnom uvere na auto. Avsak bolo mi povedane, ze ide o leasing auta. K zmluve je priradeny predpis splatok, kde sa vycisluje istina, urok a pod.

Chcela by som sa opytat ci zaradujem taketo auto do majetku, teda do knihy majetku a zavazkov a ci mu vytvaram inventarnu kartu a ci ho odpisujem. A aklo ho odpisujem ?

Ak by neslo o leasing, ale o spotrebny uver, akych dalsich skutocnosti by sa kupa takeho auta dotkla v uctovnictve ? Je nejake rozdiel pri uctovani auta kúpeneho cez spotrebný úver a leasing ?


dakujem velmi pekne
Tiez mam podony problem-zmluva je nazvana uverova, ale je to asi leasing, pretoze FO je len drzitel automobilu..ako to spravne zauctovat v JU ? ( uz som tuto otazku zadavala 2X, ale zatial mi nikto neodpovedal... :( )

DAKUJEM
mirhu
08.03.10,18:34
Tiez mam podony problem-zmluva je nazvana uverova, ale je to asi leasing, pretoze FO je len drzitel automobilu..ako to spravne zauctovat v JU ? ( uz som tuto otazku zadavala 2X, ale zatial mi nikto neodpovedal... :( )

DAKUJEM

Poradíte niekto?
rastinka
13.01.11,04:40
ahojte odporúčam pozrieť daňový a účtovný poradca podnikateľa 15/2010
heňa36
31.05.11,08:54
Zmenilo sa niečo v roku 2011 oproti roku 2010 v zaradení a odpisovaní a výške odpisov auta. Počula som niečo také, že sa nedá už odpísať celá suma , ale iba jej určitá časť.
Tweety
31.05.11,08:56
Zmenilo sa niečo v roku 2011 oproti roku 2010 v zaradení a odpisovaní a výške odpisov auta. Počula som niečo také, že sa nedá už odpísať celá suma , ale iba jej určitá časť.
Nie, nič sa nezmenilo, ale celá suma OC majetku nad 1700€ sa jednorázovo odpísať nedala a ani nedá.
heňa36
31.05.11,09:07
Ďakujem za radu. Viem, že sa nedá odpísať naraz, ale odpisuje sa 48 mesiacov (aspoň myslím).
Tweety
31.05.11,09:22
Ďakujem za radu. Viem, že sa nedá odpísať naraz, ale odpisuje sa 48 mesiacov (aspoň myslím).
MV patrí do 1 OS, odpis 4 roky.