adriana777
04.03.10,13:56
Vie mi niekto poradiť, či už má KROS - program Alfa nové tlačivá DP typ B? Skúšala som to vyplniť, ale stále mi to dáva v Sk a nie v Eurách a tlačivo je staré z roku 2007. Nainštalovala som si novú verziu, účt. rok som dala 2009 ale vôbec mi to nejde.Dakujem
lenkam68
04.03.10,13:00
Ja som už DP v Alfe vyplnila a šlo to bez problémov.
veronikasad
04.03.10,13:01
Nová verzia = aká ? Robím vo verzii 16,02 a všetko funguje
Zita5
04.03.10,13:02
Vie mi niekto poradiť, či už má KROS - program Alfa nové tlačivá DP typ B? Skúšala som to vyplniť, ale stále mi to dáva v Sk a nie v Eurách a tlačivo je staré z roku 2007. Nainštalovala som si novú verziu, účt. rok som dala 2009 ale vôbec mi to nejde.Dakujem

Novú verziu ktorú ?Ja mám 16.10 a ide to ako po masle.:)
rodina1
04.03.10,13:33
Už je najnovšia verzia 16.20.
dara
09.03.10,10:51
chcem sa poradiť, vyplnam tlačivo DP B v alfe v novej verzii a neviete prečo mi nedoplňuje vôbec nezdaniteľnú položku automaticky, neviem čo robím zle, predtým mi to šlo celkom v poriadku.
andreaS
09.03.10,10:53
ak na samotneho danovnika tak to treba pri tej kolonke zakvacnut... a ak na manzela/manzelku tak to je podmienene vyplnenim udajov o tejto osobe...
dara
09.03.10,11:01
mám to zacvaknuté a hodnotu mi tam vôbec neukazuje, nerobím to prvý krát, ale neviem keď zmenili verziu či tam niečo nerobím správne. prosto, to tam nemám ani potom čo to mám zaškrtnuté
Ociviste
09.03.10,18:31
mám to zacvaknuté a hodnotu mi tam vôbec neukazuje, nerobím to prvý krát, ale neviem keď zmenili verziu či tam niečo nerobím správne. prosto, to tam nemám ani potom čo to mám zaškrtnuté

Ja som mala ten isty problem, ale uplne som zabudla na milionarsku dan. Ak mas v danovom priznani v r. 69 Zaklad dane nad neviem presne ale je to okolo 15.000 eur, tak v takom pripade sa ti podla vysky zakladu dane uplatnuje aj nezdanitelna ciastka na danovnika. Cize ak je zaklad dane vyssi ako milionarska dan, tak v takom pripade ti bud ciastocne prepocita nezdanitelnu ciastku alebo ju vobec neuplatni.
učtovníčka
11.03.10,22:04
Prosím o radu, ako viem uložiť vyplnené DP v Alfe tak aby som si ho mohla preniesť na kľúči a vytlačiť v inom počítači. Nemáte nejakú jednoduchšiu fintu. Cez PDF creator mi to uloží ako 2 prázdne strany. Syn mi poradil že to mám ukladať ako Tiff súbory a potom z toho vytvoriť PDF. Je to trochu zdlhavé a kvalita sa znižuje.
Taktiež mám problém v RZ od Krosu. V minulom roku som si to bez problémov ukladala cez PDF creator a potom hromadne
preniesla a tlačila. Teraz mi to nejako nefunguje.
2.otázka : ako odstránim pozadie z tlačiva, lebo mi to ťahá zbytočne veľa farby a tlačivo je ťažko čitateľné. Neskúšali ste to
riešiť. Poraďte , ďakujem
Enyma
12.03.10,11:32
Taktiež, Ti ju nemusí vyplniť ak máš poberateľa starobného dôchodku s vyšším dôchodkom ako je odpočítateľná položka, lebo mne to zaklikne bez problémov, mám verziu 16.20.

enyma
ankajanko
14.03.10,16:07
Dobrý večer, neviete niekto prečo mi Alfa nevyplnila DP, je tam len prázdne tlačivo, Výkaz o majetku a záv. mi vyplnilo správne.
Mám riadne kúpenú licenciu.
IVEB
14.03.10,17:12
Ja som vyplnila v ALFE nejedno DP a nemala som z tým žiaden problém. Choď na prehľady , prehľady príjmov a výdajov a daj zapíš do DPFO alebo priamo v DP str. 3 naplň položky z výkazu. Nemal by byť s tým problém .
Ociviste
14.03.10,17:17
Dobrý večer, neviete niekto prečo mi Alfa nevyplnila DP, je tam len prázdne tlačivo, Výkaz o majetku a záv. mi vyplnilo správne.
Mám riadne kúpenú licenciu.

A co konretne ti nevyplnilo? Inicialy mas, alebo aj tie ti tam chybaju.
ankajanko
14.03.10,17:26
Chýbajú iniciály, teraz som to prezrela a doplnené je len odpočet na daňovníka
ankajanko
14.03.10,17:33
Chýba všetko,ani iniciály nie sú, V prehľadoch som potvrdila ako prvé, asi preto mi vyplnilo výkazy,aj keď malými písmenami/nie veľké tlačené/
veronikasad
14.03.10,17:36
Chýba všetko,ani iniciály nie sú, V prehľadoch som potvrdila ako prvé, asi preto mi vyplnilo výkazy,aj keď malými písmenami/nie veľké tlačené/
Cez čo pozeráš DP ?
ankajanko
14.03.10,18:07
Viem kde som robila chybu, na 3 strane DP je maličké okienko doplniť z učtovníctva ktoré stačí kliknúť, iniciály na prednej strane DP som doplnila manuálne ostatné sa mi doplnilo samé. Človek sa učí do smrti. Ako sa poznám o rok si túto odpoveď budem hľadať.Ešte raz Vám ďakujem za ochotu pomôcť.
kukučka
15.03.10,15:14
a máš v číselníku ALFY vyplnené firemné údaje? Ak ti ich nenatiahlo do DP tak asi nie. . .