peter.smrcak
04.03.10,15:05
Ochvilu spustim jednu stranku kde by som chcel zaviest system taky, ze na to aby sa vam zobrazili clanky musite mat zakupene kredity(vodes) cez paypal.

Ja si osobne myslim ze to je dobrovolne(platba) takze by som nemal vies uctovnictvo a fakturovat..

Ale mam na to zivnost. Len neviem ako by to v praxi fungovalo keby to zakon vyzadoval. To by som musel spravit rozsirenu registraciu so vsetkymi potrebnymi udajmi aby som potom mal kam poslat fakturu...

A bude aj forma clenstva. Takze sa clovek zaregistruje a zaplati clenstvo. Tiez mu musim poslat fakturu a evidovat uctovnictvo??

Vdaka.
Peter.
Dáša_
04.03.10,15:58
no neviem, aj chlieb v obchode si kupim dobrovoľne... a obchod určite musí účtovníctvo viesť
peter.smrcak
04.03.10,20:20
no neviem, aj chlieb v obchode si kupim dobrovoľne... a obchod určite musí účtovníctvo viesť

Ok a co v pripade ked tam budem mat donation.. Proste dobrovolne poslanie penazi.

Ved za darovane veci sa neplatia dane.
profesional
05.03.10,15:58
1. Musis o tom viest uctovnictvo, musis podavat DP, platit dane a plnit povinnosti ako ktorykolvek iny uzivatel.
Platba cez PayPal sa podla platneho pravneho poriadku povazuje za platbu prijatu v hotovosti a potom sa to preuctuje na ucet ked ti to PayPal posle na ucet ako vklad na ucet z firemnej pokladne.

2. Nemusis robit rozsirenu registraciu. Pri takejto platbe nemusis evidovat udaje o obchodnom partnerovi.
peter.smrcak
06.03.10,13:48
2. Nemusis robit rozsirenu registraciu. Pri takejto platbe nemusis evidovat udaje o obchodnom partnerovi.[/QUOTE]

Cau, diky za odpoved.
Takze ja nemusim posielat fakturu? Len viest uctovnictvo?
profesional
06.03.10,16:16
Faktury vystavovat nebudes. Platobny system (PayPal) za teba vystavi a posle emailom potvrdenie o platbe. Tj. budes to uctovat obdobne ako paragon z registracnej pokladnice. Takze faktury vystavovat nebudes. Budes tie platby evidovat v pokladnicnej knihe.
peter.smrcak
06.03.10,17:29
Faktury vystavovat nebudes. Platobny system (PayPal) za teba vystavi a posle emailom potvrdenie o platbe. Tj. budes to uctovat obdobne ako paragon z registracnej pokladnice. Takze faktury vystavovat nebudes. Budes tie platby evidovat v pokladnicnej knihe.


Aha ok. Bude stacit ked si vytvorim novu tabulku a ta tam budem evidovat platby? Nemas nejaky priklad ako by to malo vyzerat... nemam velke skusenosti s uctovnictvom.

Este som premyslal keby som zmenil uctovnictvo na paušál, tam myslim netreba viest uctovnictvo len sa raz za rok zaplati dan 40% z celeho zisku.

Este raz diky,
Peter.
profesional
07.03.10,20:09
Ta tabulka co spominas sa vola pokladnicna knika a kupis to v Sevt-e alebo kazdom lepsom papiernictve.

40 % pausal nie je zo zisku, ale z prijmov. To je rozdiel.

Nie som si isty, ci toto je cinnost na krotu je mozne uplatnovat pausal 40 %. On sa totiz neda uplatnit na vsetko. On sa principialne uplatnuje na remeselne zivnosti a na autorskopravnu cinnost a slobodne povolania (programatori, grafici, herci a pod..)
peter.smrcak
08.03.10,14:03
Ta tabulka co spominas sa vola pokladnicna knika a kupis to v Sevt-e alebo kazdom lepsom papiernictve.

40 % pausal nie je zo zisku, ale z prijmov. To je rozdiel.

Nie som si isty, ci toto je cinnost na krotu je mozne uplatnovat pausal 40 %. On sa totiz neda uplatnit na vsetko. On sa principialne uplatnuje na remeselne zivnosti a na autorskopravnu cinnost a slobodne povolania (programatori, grafici, herci a pod..)

Ok este posledna otazka fakt. Keby som tam dal len donation?
Bude dobrovolna platba, kto chce moze prispiet. Tym padom by som nemusel platit dane ani viest ucto. nie? Lebo je to forma daru.
mercdok
09.03.10,08:23
...
Nie som si isty, ci toto je cinnost na krotu je mozne uplatnovat pausal 40 %. On sa totiz neda uplatnit na vsetko. On sa principialne uplatnuje na remeselne zivnosti a na autorskopravnu cinnost a slobodne povolania (programatori, grafici, herci a pod..)

Samozrejme, ze moze vyuzit (ak pojde do zivnosti) 40% pausalne vydavky. Remeselne zivnosti - 60%.
profesional
14.03.10,20:15
Dar medzi nepribuznymi osobami upravuje nas Obciansky zakonnik a tiez aj zakon o dani z prijmov.
V pripade ak tie dary neprekrocia nejaku hranicu na 1 dar - neviem presne ale tusim 250 eur - tak sa to nezdanuje a ani nemusis mat na to zmluvu. Ale v pripade ak tych darov bude vela, moze to danovy urad vyhodnotit ako Obchadzanie zakona co ma rovnake pravne ucinkky ako jeho priame porusenie, kedze tym Donation budes celkom zjavne simulovat pravny ukon, co ej protipravne, kedze jednoznacne pojde o platbu za sluzbu a to uz je jedno ci na baze dobrovolnosti. To ti robi az taky velky problem mat 1 excelovsky zosit a podat 1 krat za rok danove priznanie?