MAGDALIENKA
04.03.10,16:09
Ahojte,
nakupujeme investicne zlato z EU a predavame ho v tuzemsku.
V akych riadkoch DPH sa vykazuje nadobudnutie tohto zlata (ak podla § 67 je toto nadobudnutie od dane oslobodene) . Mne to vychadza tak, ze asi nikde, ale nie som si ista.
m.
petraTT
19.01.11,17:43
Ahoj,
ja mam ten istý problém. Ako si to vyriešila?
Striebro nie je oslobodené od DPH, ide to ako dodanie tovaru?
MAGDALIENKA
19.01.11,17:50
Nákup investicného zlata z EU neuvadzam vo vykaze DPH. Ide o nadobudnutie tovaru mimo DPH. Investičné striebro sa správa ako každý iný nakup tovaru, takže samozdanenie, ak nakupuješ z EU od osoby identifikovanej pre DPH v inom členskom štáte.
petraTT
19.01.11,18:35
Môžem ešte otázočku? Ak som to správne pochopila
zlato - nákup a predaj bez DPH (nikde neuvádzam v tlačive DPH)
striebro - nákup a predaj s DPH (ako bežný tovar), ak je to dodanie, tak samozdanenie
DP PO - zlato aj striebro - nákup - náklad a predaj výnos.
petraTT
19.01.11,18:40
a môžem si odpočítať DPH , napr. faktúra za výrobu pečiatky, mobil a pod. , lebo čítala som, že nie všetko môžem odpočítať, ale nejako som nepochopila, čo si firma môže odpočítať a čo nie.
ĎAKUJEM
MAGDALIENKA
19.01.11,19:00
Nákup investičného zlata neuvadzam vo výkaze DPH. Predaj patrí medzi oslobodené plnenia, ktoré uvádzam na riadku 15. Vzhľadom k tomu, že máme aj tieto oslobodené plnenia musím rátať koeficient. Všetky vstupy posudzujem, či súvisia alebo nie s dodaním (predajom) investičného zlata. Ak áno, krátim ich na vstupe koeficientom. To posúdenie je niekedy dosť problematické a myslím, ze je to na tebe a tvojom zdovodneni.