Anna2411
04.03.10,18:47
Ahojky všetci.
Zákon o postupoch účtovania v j.ú. som študovala , ale kde mám zaradiť predlžovačky, račne, pájkovačky a náradie pre elektrikára - ako je na doklade z registračky , neviem: materiál alebo réžia? Viac sa prikláňam k materiálu ale aj tak prosím o radu.
Ďakujem
beatam
04.03.10,17:56
Anna2411
04.03.10,18:32
No a som z toho vedľa. Jeden živnostník doniesol papiere a za minulý rok má podobné veci účtované ako réžiu, a druhý zas halogény, predlžovačky ako materiál. Tak poraďáci poraďte. Vďaka.
ivustek
04.03.10,18:36
Po preštudovaní porady sa prikláňam k materiálu, ktorý ide rovno do spotreby, bez zápisu na skladové karty.Pritom uviesť v internej smernici, že náradie sa bude účtovať do materiálu.
ivustek
05.03.10,10:30
Čaluník kúpil 100 m látky na výrobu postelí. V PD zaúčtoval ako VOZD - nákup materiálu a na skladovú kartu materiálu prijal 100m látky. Potom ale 50 m látky predal/má aj obch.činnosť/. To zaúčtoval ako POZD-predaj tovaru. Teraz na základe ID preúčtuje sumu za 50m látky z VOZD-nákup materiálu do VOZD -nákup tovaru.
Na skladovej karte tiež poznačí úbytok 50 m -ako preúčtovanie do tovaru a vyhotoví tiež kartu na tovar, kde tých 50m látky príjme a následne vydá k dátumu predaja.
Je takýto postup dobrý?
ivustek
05.03.10,13:43
Čaluník kúpil 100 m látky na výrobu postelí. V PD zaúčtoval ako VOZD - nákup materiálu a na skladovú kartu materiálu prijal 100m látky. Potom ale 50 m látky predal/má aj obch.činnosť/. To zaúčtoval ako POZD-predaj tovaru. Teraz na základe ID preúčtuje sumu za 50m látky z VOZD-nákup materiálu do VOZD -nákup tovaru.
Na skladovej karte tiež poznačí úbytok 50 m -ako preúčtovanie do tovaru a vyhotoví tiež kartu na tovar, kde tých 50m látky príjme a následne vydá k dátumu predaja.
Je takýto postup dobrý?

prosím...
Zita5
05.03.10,13:47
Čaluník kúpil 100 m látky na výrobu postelí. V PD zaúčtoval ako VOZD - nákup materiálu a na skladovú kartu materiálu prijal 100m látky. Potom ale 50 m látky predal/má aj obch.činnosť/. To zaúčtoval ako POZD-predaj tovaru. Teraz na základe ID preúčtuje sumu za 50m látky z VOZD-nákup materiálu do VOZD -nákup tovaru.
Na skladovej karte tiež poznačí úbytok 50 m -ako preúčtovanie do tovaru a vyhotoví tiež kartu na tovar, kde tých 50m látky príjme a následne vydá k dátumu predaja.
Je takýto postup dobrý?

Podľa môjho názoru postup je správny.Tie ID by som účtovala v uzávierkových operáciách .
ivustek
05.03.10,14:51
Ďakujem pekne.