jojom
04.03.10,18:13
Zaistenie správneho rozdelenia dokumentu do odstavcov.
Pri prenášaní do Wordu z iného textového súboru, iného typu programu, alebo pri kopírovaní textu z internetu, môžete sa stretnúť z problémom, kedy je každý riadok textu natvrdo oddelený koncom odstavca. Keďže klávesa "enter" sa nedá ako taká kopírovať z dokumentu (mne sa to nikdy nepodarilo), hľadal som v literatúre až som našiel postup. Pri malom dokumente alebo len jeden odsek sa dá použiť „Nahradiť” ( Ctrl + h ) a vložiť znak „^p” (strieška + p).
Pri väčšom dokumente je lepšie použiť makro.
Postup:
1.Označiť si časť dokumentu ktorú chceme upraviť ( alebo hocijakú kvôli vytvoreniu makra ).
2. Nástroje, makro, zaznamenať nové makro ( napísať názov makra napr „zmazanie enteru“), priradiť makru skratku (napr Ctrl + Alt + W, taká kombinácia kláves aby ste si nezmazali existujúce skratky). Stlačiť OK. Pri šípke nám svieti maličká kazetka (makro sa nahráva). A ide sa na to.
3. Stlačíme Ctrl + h ( alebo Úpravy, Nahradiť, do kolónky hľadať vložíme znak ^p , do kolónky Nahradiť čím nemusíme dať nič, ale ja stláčam medzerník ( v prípade dvoch medzier tieto sa dajú ľahko postupom hľadať a nahradiť upraviť na jednu). Stlačíme „Nahradiť všetko“. Word sa nás opýta či chceme pokračovať v prehľadávaní dokumentu stlačíme nie. To je dôležité pretože nám preformátuje celý dokument a to nechceme.
4. Zastavíme makro.
5. Hotovo.

A takto nejako vypadá makro:

Sub Makro1()
'
' Makro1 Makro
' Makro zaznamenané 4.3.2010, autor WinXP
'
Selection.Find.ClearFormatting
Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
With Selection.Find
.Text = "^p"
.Replacement.Text = " "
.Forward = True
.Wrap = wdFindAsk
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
End With
Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
End Sub

PS.Dúfam že sa zíde.
58vlasta
16.04.10,15:24
Pri prenášaní stránok z webu do Wordu postupujem takto: Mám otvorenú stránku, z ktorej chcem prenášať do Wordu celú stránku, otvorím si aj Word.
Kurzor mám na stránke, ktorú chcem preniesť - stlačím Alt+PritScreen. Prejdem do Wordu a stlačím Ctrl+V. Celá stránka sa mi prenesie do Wordu...
Keď chcem preniesť len jednu vetu alebo časť článku alebo obrázok: Na webstránke označiť časť článku, vety a pod. modro/klik ľavým tlačítkom/ - stlačiť pravé tlačítko - riadok Copy - kopírovať.
Prejsť do Wordu kliknúť na pravé tlačítko a Prilepiť alebo Paste
:cool:
jojom
20.04.10,06:37
Keďže som evidentne
svoj príspevok napísal
nezrozumitelne, tak trochu
ujasnenia. Ten návod slúži
na to keď text ktorý si
skopírujem z webu, pdf alebo
z iného dokumentu do wordu
vypadá ako teraz napísaný text.
Čiže pomaly každá tretie štvrté
slovo je na novom riadku. Úprava
deletom a behaním myšou ak je to
väčší dokumet na zbláznenie.
Na to slúži môj príspevok vyššie.
Po použití môjho návodu je dokument
upravený behom chvíle.