adrina
04.03.10,21:01
Potrebujem poradiť, nesedí mi odberaeľské saldo na HK v Omege, absolútne netuším,ako hľadať chybu....poradí mi niekto,please
andreaS
04.03.10,20:07
nesedi ti k 31.12.?

ak ano, tak zvyknem zmensovat okruh datumov a tak zistit kde sa chyba zacala prejavovat...

mas vsetky 311 nastavene ako saldokontne pohladavky?

Uplne v prvom rade si treba dat knihu analytickej evidencie pre 311 a hladat ci vsade pri kazdom pohybe je zadany partner... ci si nepouzila ucet 311 len tak bez partnera... ak ano, treba to opravit...

Potom si zvyknem urobit taku obycajnu tabulku:

1. riadok - stav 311
2. riadok - saldokonto pre ucet 311
3. riadok - rozdiel

a toto porovnavam pre jednotlive mesiace...
adrina
04.03.10,20:32
áno..k 31.12.....úplne ma to prekvapilo,le druhá firma v Omege mi sadla na prvý šup....
skúsim to prejsť po mesiacoch..že kde sa to pokašlalo..na jednej analytike je malý rozdiel....ale na druhej pri zahraničných fakturách úplne haus mumero....že rozdiel 15tis.eur:-(
až ma to vydesilo....čo to môže byť za somarinu??
andreaS
05.03.10,05:53
este si daj spravit kurzovy rozdiel saldokonta... pre istotu... a ten rozdiel je dost velky...

osobne to vidim na 311 bez zadaneho partnera alebo nahodenu uhradu bez zadania partnera... alebo pouzitie ineho uctu namiesto 311
adrina
05.03.10,18:23
andrejka...díky....tuzemskú som opravila šupitom...len ešte mi vyskakuje malý rozdiel na czk nejakých 83eur...asi kurzové rozdiely...alebo??