ankh
04.03.10,21:23
Ahojte :) ... Pred casom som mala problemy s teplotou procesora. (Dual Core Intel Pentium D 805) Teplota podla Everestu mi castokrat presvihla 70°C, kedy dochadzalo k zamrzaniu. Na odporucanie som vnutro vycistila od prachu. Vsetko bolo OK priblizne 2 mesiace, teplota okolo 30-40°C... Avsak predvcerom z nejakeho zahadneho dovodu mi PC pri starte zacal vydavat cudne zvuky. :-/ a odvtedy ich vydava stale, niekedy stichne...potom znovu. Zistila som znova podla Everestu ze sice teplota na CPU je 42°C, ale Dioda GPU ukazuje 53°C niekedy až 56°C. Citala som niekde, ze sa to tyka grafickej karty... Vedel by mi niekto poradit v com je asi problem???? Dakujem. :)
Vlado40
04.03.10,20:29
Dioda GPU sa naozaj týka grafickej karty, to si sa trafila.

Teplota 53° pre grafiku je normálne.Ak grafika má ventilátor , tak ten mení otáčky podľa potrieb grafiky.Ak ju potrebuje ochladiť , tak sa otáčky trošku pridajú a vtedy to počuť.Čudné zvuky väčšinou patria opotrebovaným ventilátorom.

Otáčky pri štarte PC má ventilátor na grafike maximálne.Tie sa znižia po nabehnutí OS.Ak je ventilátor na grafike opotrebovaný , tak to pri tých otáčkach riadne počuť.
mpca
04.03.10,20:44
Vlado40 a ak ma v tom pc VGA s pasivnym chladicom?? :D //ok beriem spat,, je tam akt. chladic...
Podla CPU pocitac ma cca 4 roky a to je uz celkom "slusny" vykon, ak bezi denne 5 a viac hodin tak treba ratat s tym ze nejaky ten ventilatorik odide do pocitacovehno nebicka :) Ak sa da tak vymenit ventilator ak nie tak pockat kym sa "suciastka" pokazi uplne a potom kupit aj cely novy PC ;)
marko182
04.03.10,21:07
Ja som mal pred par rokmi na PC podobny problem. Tiez pri starte alebo obcas aj pocas behu pocitaca vydaval divne zvuky. U mna bol problem s chladicom (ventilatorom) na zdroji, nie na procesore. Stacilo vymenit chladic a bol pokoj.
Chobot
04.03.10,22:31
Ahojte :) ... Pred casom som mala problemy s teplotou procesora. (Dual Core Intel Pentium D 805) Teplota podla Everestu mi castokrat presvihla 70°C, kedy dochadzalo k zamrzaniu. Na odporucanie som vnutro vycistila od prachu. Vsetko bolo OK priblizne 2 mesiace, teplota okolo 30-40°C... Avsak predvcerom z nejakeho zahadneho dovodu mi PC pri starte zacal vydavat cudne zvuky. :-/ a odvtedy ich vydava stale, niekedy stichne...potom znovu. Zistila som znova podla Everestu ze sice teplota na CPU je 42°C, ale Dioda GPU ukazuje 53°C niekedy až 56°C. Citala som niekde, ze sa to tyka grafickej karty... Vedel by mi niekto poradit v com je asi problem???? Dakujem. :)

Ak ti komp vydáva čudné zvuky, dôvod nehľadaj na monitore. Treba ručne otvoriť skrinku a zistiť, odkiaľ tie zvuky idú. Na 95% čudné zvuky vydávajú opotrebené ventilátory.
zamestnankyna
12.03.10,14:16
treba rozobrať ventilátor a kvapnúť kvapku jemného oleja na ložisko..
salvosko
12.03.10,14:22
treba rozobrať ventilátor a kvapnúť kvapku jemného oleja na ložisko..
No neviem ci to je dobry napad.
Treba ho vymenit, je to mala investicia.
Opotrebovanie loziska je len priznak toho ze ten ventilator ma toho uz dost za sebou.
Dalsi krok je ze zastane dosledkom coho moze byt znicenie suciastky ktoru chladi aj ked dneska uz maju ochranu a stopnu sa, nemusi to by ale pravidlo pri starsom HW.