adatu
04.03.10,22:08
Dobrý večer,ospravedlnujem sa,ak som zle priradila temu..
Mám taký problém-podnikam od roku 2006,s majiteľom prevadzky mam podpisanú najomnú zmluvu,kde mam presne stanovenú mesačnú sumu vratane energii,prenajaté priestory majú podľa najomnej zmluvy 40m2.V zmluve nie je nič spomenuté o zvyšovaní najomného,len klauzula,kedy môže najomca a prenajimateľ vypovedať zmluvu.
Vstup na moju prevadzku-malú chodbičku-mam spoločnú s majiteľom,ktorý tam ma kancelariu.
V pondelok som došla do práce a na klučke!!!! som mala zavesenú obalku s mojim menom,vo vnutri bol ozman od majiteľa,že od dnešného dna-1.3.2010 mi zvyšuje najom vratane energii o 180€ mesačne,nakoľko bola tuhá zima a on spálil veľa plynu.Podotýkam,že teplota na prevadzke nikdy nepresiahla 19stupnov,opakovane som s nim riešila problém,že predavačka odmietla dojsť do prace,lebo rano je na prevadzke 14stupnov!Podotýkam,že namám vlastný merač ani na teplo,ani na vodu,ani elektriku!ZArazilo ma,že najom preratáva na 66m2,hoci ja mam v zmluve uvedených 40m2.Taktiež ma v zmluve-tejto novej dodatok,že každý rok k 1.3.bude robiť vyučtovanie a ako nebudeme šetriť,najom opäť zvýši.K zmluve mi pripojil dodatka,ktoré mam podpisať a hodiť do schranky na jeho kancelarii.Chcem vas požiadať o radu,či ma majiteľ na takéto zvyšovanie nárok,pripadne,ako môžem argumentovať,pretože samozrejme na jeho podmienky nemienim pristupiť.
dakujem za každú radu
Dantess
04.03.10,23:39
Riešenie je jednoduché. Odstúpiť od zmluvy. To, že ti zvysil najom znamena, že buď tam našiel niekoho, kto by bol ochotný platit aj o 180 eur viac, alebo sa mu máli. Nájdi si niečo iné nech tomu somárovi nezostane nič. Ak ale chceš zostat v priestore, tak ti nezostava nič ine než platit... Myslim si ale že by sa mal napisat dodatok k zmluve. Teda to, že ti zvysi najom musi byt dohodnute a zmluvne podporené. Kazdopadne priestorov na podnikanie je habadej, tak radsej si najdi serioznejšieho prenajimatela