mariannak
05.03.10,07:05
Musím podávať DP k dani z nehnuteľnosti, ak som vo februári kúpila nehnuteľnosť a v septembri predala. Vznik aj zánik sme nahlásili správcovi dane. Stav k 1.1.2009 sa k 1.1.2010 nezmenil. K 1.1. máme tie isté nehnuteľnosti ako v predchádzajúcom roku. Mali sme povinnosť podať daňové priznanie?
Ď.
andreaS
05.03.10,06:17
danove priznanie k dani z nehnutelnosti podava ten, kto vlastni nehnutelnost k 1.1. ... vy ste ju nevlastnili tak nemate povinnost podavat toto priznanie... dan za rok 2009 vyrovnal majitel pred vami...

ale moze sa vas tykat dan z prijmu (z predaja tejto nehnutelnosti, rozdiel medzi predajnou a kupnou cenou)... ak splnate podmienky na oslobodenie, tak sa vas tato dan netyka...
mariannak
05.03.10,07:02
Ide o s.r.o. takže zdaňuje - daňou z príjmu. S.r.o. vlastní ešte iné nehnuteľnosti v danom kat. území - lenže ide mi o to, DP som nepodala z toho dôvodu, že stav k 1.1.2009 je totožný so stavom k 1.1.2010. A teraz mi z mesta poslali prázdne DP.
jancah
09.01.11,18:15
Dobrý večer, v oktobri minulého roku sme kupili rodinny dom. Chcem sa opýtať, treba mi do 31. januára podať daňové priznanie? ak áno kde ho mam podať - na daňový úrad alebo obecnemu uradu. poplatok je rôzny? alebo sa vypočíta pomocou zastavanej plochy? ďakujem za info:)
Kvaka
09.01.11,18:23
Dobrý večer, v oktobri minulého roku sme kupili rodinny dom. Chcem sa opýtať, treba mi do 31. januára podať daňové priznanie? ak áno kde ho mam podať - na daňový úrad alebo obecnemu uradu. poplatok je rôzny? alebo sa vypočíta pomocou zastavanej plochy? ďakujem za info:)
Ak ste mali kúpený dom zapísaný na list vlastníctva v katastri nehnuteľností do konca roku 2010, teda ak ste boli k 1.1.2011 vlastníkmi , tak treba ísť na obecný úrad podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti do 31.1.2011. Obecný úrad vám pošle neskôr platobný výmer.
sikovnica
11.01.11,06:07
Dobry den, a co mame robit, ked sme nehnutelnost v minulom roku predali? Predaj sme riadne oznamili magistratu do 30 dni od vkladu a k 1.1. uz nevlastnime ziadnu nehnutelnost. Aj tak mame podat DP z dovodu zmeny? Nejak sa mi to nezda... dakujem za radu.
Kvaka
11.01.11,08:07
Dobry den, a co mame robit, ked sme nehnutelnost v minulom roku predali? Predaj sme riadne oznamili magistratu do 30 dni od vkladu a k 1.1. uz nevlastnime ziadnu nehnutelnost. Aj tak mame podat DP z dovodu zmeny? Nejak sa mi to nezda... dakujem za radu.
Vy už nemáte nijakú povinnosť, ak bol vklad do katastra povolený ešte v minulom roku. Povinnosť podať DP má nový vlastník, ktorého právo k nehnuteľnosti je zapísaná na liste vlastníctva k 1.1.2011.
zuzanka00
11.01.11,10:09
Ahojte,
vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem
Kvaka
11.01.11,10:16
Ahojte,
vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem
Nájdeš to na stránke MFSR, http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7000
Otvor si súbor poučenie k daňovému priznaniu.
Pripájam ho pre istotu sem.
Adiks
11.01.11,10:25
Ahojte,
vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem
Každý deň zisťujem, že sa mám ešte čo učiť. Prsný metodický postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnuteľností som doteraz nepoznal.:)
zuzanka00
11.01.11,10:33
dakujem
katarisma
13.01.11,11:12
dobry den, prosim vas, rodicia kupili/kupuju byt uz 1,5 roka. zaplatili zan 70% z hypoteky + nejaku hotovost, nie je to vsak stale plna suma. holobyt sa vsak na zaklade prevodu penazi zapisal na LV na nich v r.2010. stale vsak nie je skolaudovany, nepouzivany, kolaudaciu bude hadam az v februar 2011, kedy bude aj vyplatena konecna suma bytu. musia rodicia platit dan z nahnutelnosti?? resp. ako postupovat??