Babulica
05.03.10,07:45
Prosim chcem sa opytat, robim RZD zamestnanca ktoreho prijem je 12883,06€ a chce si uplatnit dan.bonus na dieta. Program ma upozornil,ze:
POZOR: vyska tu zadanych prijmov nedosahuje 50%rocnej minim.mzdy (48,600€), upravte vysku "naroku dan.bonusu" s prihliadnutim na uz vyplateny dan.bonus. Chcem sa opytat ked sa mu v priebehu roka nevyplacal dan. bonus ako mu ho budem kratit???

dakujem vopred:o
Babulica
05.03.10,06:50
Prosim poradte mi :(
rodina1
05.03.10,07:16
Prosim chcem sa opytat, robim RZD zamestnanca ktoreho prijem je 12883,06€ a chce si uplatnit dan.bonus na dieta. Program ma upozornil,ze:
POZOR: vyska tu zadanych prijmov nedosahuje 50%rocnej minim.mzdy (48,600€), upravte vysku "naroku dan.bonusu" s prihliadnutim na uz vyplateny dan.bonus. Chcem sa opytat ked sa mu v priebehu roka nevyplacal dan. bonus ako mu ho budem kratit???

dakujem vopred:o
Zákon o dani z príjmov

§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne (po novom už 20 Eur)na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

To znamená, že nárok na daňový bonus má zamestnanec, ktorého zdaniteľné príjmy za rok dosiahli aspoň 1 773 Eur.
Príjem zamestnanca je vyšší, ako požaduje zákon, na daňový bonus má nárok za celý rok, ak ti predložil potrebné doklady na uplatnenie daňového bonusu.
Od 1 - 6 mes. je 19,32 Eur, od 7 - 12 mes. je 20 Eur mesačne.
Babulica
05.03.10,07:24
Dakujem :) chcem sa opytat este ked mi vysiel velky preplatok zamestnancom akou formou si mam vypytat preplatok z DU??
rodina1
05.03.10,07:28
Dakujem :) chcem sa opytat este ked mi vysiel velky preplatok zamestnancom akou formou si mam vypytat preplatok z DU??
Preplatok ponižuješ v Prehľade ... za príslušný štvrťrok z preddavkovej dane, ak myslíš preplatok na dani z ročného zúčtovania dane. Ak máte zamestnancov s nízkymi príjmami a nevychádza žiadna preddavková daň, tak požiadaš listom. Vzor žiadosti som ti už písala.
Babulica
05.03.10,07:29
Dakujem velmi pekne :)