slavka124
05.03.10,08:39
chcem sa opýtať- robím jú nechtárke a priniesla mi faktúry za materiál. ktoré prevzala od kuriéra- k tým faktúram príjmový má ale ktoré prevzala na pošte- žiaden doklad o zaplatení nemá.
ktorý dátum sa píše na príjmový? vopred dík:confused:
Timka1
05.03.10,07:42
chcem sa opýtať- robím jú nechtárke a priniesla mi faktúry za materiál. ktoré prevzala od kuriéra- k tým faktúram príjmový má ale ktoré prevzala na pošte- žiaden doklad o zaplatení nemá.
ktorý dátum sa píše na príjmový? vopred dík:confused:

ak prevzala na pošte balíčky na dobierku, mala jej pošta vystaviť doklad o úhrade
babi2
05.03.10,07:43
chcem sa opýtať- robím jú nechtárke a priniesla mi faktúry za materiál. ktoré prevzala od kuriéra- k tým faktúram príjmový má ale ktoré prevzala na pošte- žiaden doklad o zaplatení nemá.
ktorý dátum sa píše na príjmový? vopred dík:confused:
Dátum na príjmový? mám pocit, že si sa chcela pýtať na výdavkový, takže dátum kedy peniaze vydala. Pošta jej nevydala žiadne potvrdenie o platbe?
IvoM
05.03.10,07:44
Hádam na výdavkový, keďže ide o úhradu z pohľadu JÚ a tam samozrejme ide dátum skutočnej úhrady, čo sa týka pošty tak tá je povinná vystaviť na požiadanie takisto doklad o prijatí peňazí, tak pani nechtárku poučte aby to tak robila.
slavka124
05.03.10,08:05
samozrejme, že na výdavkovi- kurnik šopa už som popletená. jasná vec- tovar má tak čo sa bude trápiť s nejakým potvrdením. akurát som jej to vysvetlila- tak ako keby zaplatila šek a namala ten ústrižok o zaplatení, ale veď ona nerobí účtovnictvo tak čo sa bude trápiť.
takže to radšej poriešim dp pavšálne, pretože jej to asi nemôžem dať do výdavkov čo?
babi2
05.03.10,08:11
samozrejme, že na výdavkovi- kurnik šopa už som popletená. jasná vec- tovar má tak čo sa bude trápiť s nejakým potvrdením. akurát som jej to vysvetlila- tak ako keby zaplatila šek a namala ten ústrižok o zaplatení, ale veď ona nerobí účtovnictvo tak čo sa bude trápiť.
takže to radšej poriešim dp pavšálne, pretože jej to asi nemôžem dať do výdavkov čo?
Keď nemá doklad o úhrade, tak to nemôžeš dať ako výdavok
slavka124
05.03.10,08:40
Ďakujem, na tento rok si ich už naučím tak ako to má byť

Pekný deň
Timka1
05.03.10,08:42
Ďakujem, na tento rok si ich už naučím tak ako to má byť

Pekný deň

máš s tým mierny problém, nakoľko k uhradeným záväzkom nemáš doklad o úhrade a tým pádom sa ti budú prejavovať v záväzkoch aj keď už nie sú jej záväzok
slavka124
05.03.10,09:29
to mi je jasné- len tie nechtárky to nechápu
Timka1
05.03.10,09:30
to mi je jasné- len tie nechtárky to nechápu

pochopia keď budú mať chaos v papieroch a príde im daňová kontrola ..........
slavka124
05.03.10,09:31
ak dostanú pokutu- už to nezabudnú. pekný deň