Januška
05.03.10,07:45
Dobrý deň, prosím o radu: SZČO vykonal služobnú cestu do Gruzínska. Tu uhrádzal náklady v gruzínskej domácej mene (GEL) a aj v USD. Pred služobnou cestou nenakúpil do valutovej pokladne USD a ani potom. Môže sa mu vyplatiť cestovná náhrada v mene euro? Teda, že sa prepočíta GEL a USD kurzom, ktorý je platný v 1. deň v mesiaci? A vlatne môžem aj v prípade SZČO použiť Zákon o cestovných náhradach §29/2 ?
A ešte podotázka: aký kurz sa má zobrať napríklad, ak bola ZSC vykonáná 16.1.2009, keď kurz 1.1.2009 v ECB nie je?
Ďakujem múdrym hlavičkám. (tá moja už dáko štrajkuje a to je "ráno" a len 5.3.