kiosque
05.03.10,08:51
Dobrý deň, prosím o radu ako riešiť takúto situáciu. Známy predal cez internetovu burzu mobil. Osoba ktorá ho kúpila začala po troch dňoch písať emaily, že inštalačne cd bolo zlomene a mobil sa nedá nainštalovať v pc. Teraz žiada vrátenie peňazí a ak nie, tak že podá trestné oznámenie. Známy jej to poslal plne funkčné a keď mu napísala že je to zlomené tak bol ochotný poslať jej inštalačný program cez internet ale na to ona nepristúpila. Čo by ste poradili čo sa s tým dá robiť. Ďakujem. Tu je aj kopia emailu čo poslala:
po porade s nasim IT technikom Vam chcem mbl vratit - nakolko nie je mozne nainstalovat kvoli poskodenemu instalacnemu disku potrebne súbory , ani pevny pocitac ani laptop nevedia komunikovat s mobilom - nerozpozna ani pri pripojeni usb kablom , skusili sme stiahnut navigaciu, ale pocitac s mobilom vobec nekomunikoval, pri pokuse o spojenie cez bluetooth spojenie zlyhalo na zaheslovani mobilu Vasim heslom , ktore nepozname . Maily ani firemne ani sukromne na nom z neznamych pricin nechcu "ist" .
po konzultacii s pravnikom Vam davam lehotu do konca tohto tyzdna na vyzdvihnutie telefonu.
Ak mi postou nepridu peniaze do stredy 3.3.2010 , podavam na Vas trestne oznamenie vo Veci : zavadzanie pri internetovom predaji a zamlcanie vad predavaneho tovaru - vztahuje sa na to niekolko paragrafov obchodnoho zakonnika .
Je zrejme , ze keby ste boli stopercentne presvedceni o perfektnom stave predmetnej veci tohto sporu, uz davno by ste balicek prevzali na poste a telefon ponukli na predaj dalsim zaujemcom .
Ja som si vedoma svojej pravdy a nemam problem podat trestne oznamenie
Mgr.Shrek
05.03.10,12:30
Dobrý deň, prosím o radu ako riešiť takúto situáciu. Známy predal cez internetovu burzu mobil. Osoba ktorá ho kúpila začala po troch dňoch písať emaily, že inštalačne cd bolo zlomene a mobil sa nedá nainštalovať v pc. Teraz žiada vrátenie peňazí a ak nie, tak že podá trestné oznámenie. Známy jej to poslal plne funkčné a keď mu napísala že je to zlomené tak bol ochotný poslať jej inštalačný program cez internet ale na to ona nepristúpila. Čo by ste poradili čo sa s tým dá robiť. Ďakujem. Tu je aj kopia emailu čo poslala:
po porade s nasim IT technikom Vam chcem mbl vratit - nakolko nie je mozne nainstalovat kvoli poskodenemu instalacnemu disku potrebne súbory , ani pevny pocitac ani laptop nevedia komunikovat s mobilom - nerozpozna ani pri pripojeni usb kablom , skusili sme stiahnut navigaciu, ale pocitac s mobilom vobec nekomunikoval, pri pokuse o spojenie cez bluetooth spojenie zlyhalo na zaheslovani mobilu Vasim heslom , ktore nepozname . Maily ani firemne ani sukromne na nom z neznamych pricin nechcu "ist" .
po konzultacii s pravnikom Vam davam lehotu do konca tohto tyzdna na vyzdvihnutie telefonu.
Ak mi postou nepridu peniaze do stredy 3.3.2010 , podavam na Vas trestne oznamenie vo Veci : zavadzanie pri internetovom predaji a zamlcanie vad predavaneho tovaru - vztahuje sa na to niekolko paragrafov obchodnoho zakonnika .
Je zrejme , ze keby ste boli stopercentne presvedceni o perfektnom stave predmetnej veci tohto sporu, uz davno by ste balicek prevzali na poste a telefon ponukli na predaj dalsim zaujemcom .
Ja som si vedoma svojej pravdy a nemam problem podat trestne oznamenie

V tomto prípade sa tvoj známy nemusí obávať.
Mobil predával na verejne dobrovoľnej dražbe. Túto problematiku právne ošetruje zákon č. 527/2002 Z.z. o dobrovoľných dražbách.
Čo sa týka nadobúdania vlastníckeho práva, tak v § 27 spomínaného zákona je jasne určené: Ak uhradil vydražiteľ cenu dosiahnutú vydražením v ustanovenej lehote, prechádza na neho vlastnícke právo alebo iné právo k predmetu dražby udelením príklepu. Ku dňu zaplatenia ceny dosiahnutej vydražením vydražiteľom zaniká pohľadávka veriteľa v rozsahu uspokojenia veriteľa z výťažku dražby.
Kupujúca sa teda stala vlastníčkou mobilu dňom zaplatenia a teda okrem vlastníckeho práva na ňu prešlo aj nebezpečenstvo škody. To nech si nárokuje o prepravcu.
Spomínaný § v Trestnom zákone (300/2005 Z.z.) neexistuje a ani žiaden podobný, teda náš právny systém nepozná trestný čin, ktorý ona opísala.
Trestný zákon pozná len t.č. Poškodzovanie spotrebiteľa. Skutková podstata tohto t.č. je vyjadrená v § 269 Trestného zákona. Je však potrebné dokázať úmysel predávajúceho.
kaco11
05.03.10,15:12
Dobrý deň, prosím o radu ako riešiť takúto situáciu. Známy predal cez internetovu burzu mobil. Osoba ktorá ho kúpila začala po troch dňoch písať emaily, že inštalačne cd bolo zlomene a mobil sa nedá nainštalovať v pc. Teraz žiada vrátenie peňazí a ak nie, tak že podá trestné oznámenie. Známy jej to poslal plne funkčné a keď mu napísala že je to zlomené tak bol ochotný poslať jej inštalačný program cez internet ale na to ona nepristúpila. Čo by ste poradili čo sa s tým dá robiť. Ďakujem. Tu je aj kopia emailu čo poslala:
po porade s nasim IT technikom Vam chcem mbl vratit - nakolko nie je mozne nainstalovat kvoli poskodenemu instalacnemu disku potrebne súbory , ani pevny pocitac ani laptop nevedia komunikovat s mobilom - nerozpozna ani pri pripojeni usb kablom , skusili sme stiahnut navigaciu, ale pocitac s mobilom vobec nekomunikoval, pri pokuse o spojenie cez bluetooth spojenie zlyhalo na zaheslovani mobilu Vasim heslom , ktore nepozname . Maily ani firemne ani sukromne na nom z neznamych pricin nechcu "ist" .
po konzultacii s pravnikom Vam davam lehotu do konca tohto tyzdna na vyzdvihnutie telefonu.
Ak mi postou nepridu peniaze do stredy 3.3.2010 , podavam na Vas trestne oznamenie vo Veci : zavadzanie pri internetovom predaji a zamlcanie vad predavaneho tovaru

NEEXISTUJE

- vztahuje sa na to niekolko paragrafov obchodnoho zakonnika

ALE ZIADNE S TYCH PARAGRAFOV NIE SU V TRESTNOM ZAKONE.

Je zrejme , ze keby ste boli stopercentne presvedceni o perfektnom stave predmetnej veci tohto sporu, uz davno by ste balicek prevzali na poste a telefon ponukli na predaj dalsim zaujemcom .
Ja som si vedoma svojej pravdy a nemam problem podat trestne oznamenie

KLUDNE
kiosque
05.03.10,21:05
Ďakujem obom za vaše odpovede aj za pomoc.
duscho666
06.11.10,18:00
Dobry den, potreboval by som poradit. Kupil som si mobil z internetoveho bazaru, komunikoval som s predajcom, ktory mi pisal prostrednictvom mailu, ze mobil je v 100% stave, skoro nepouzivany, ze je novy. Ale po prijati cez dobierku, som na druhy den zistil, ze na mobile nefunguje vonkajsi reproduktor. Kontaktoval som predajcu, napisal mi ze jemu urcite isiel. Ja si myslim, ze ho predaval presne preto cez internet, pretoze mu tento reproduktor nefungoval. Kontaktoval som ho, a chcel som sa s nim dohodnut, kedze mi tvrdil, ze mobil je v 100% stave, tak ze mu mobilny telefon poslem naspat, alebo ho dam opravit, a prostriedky za opravu uhradi on. Odvtedy mi na maily neodpisuje.Chcel by som sa spytat, ako by som sa mohol branit. Viem jeho adresu, a jeho mail. Mohol by som vas poprosit, vedeli by ste mi poradit? Dakujem
majkii
06.11.10,21:26
........
po konzultacii s pravnikom Vam davam lehotu do konca tohto tyzdna na vyzdvihnutie telefonu.
Ak mi postou nepridu peniaze do stredy 3.3.2010 , podavam na Vas trestne oznamenie vo Veci : zavadzanie pri internetovom predaji a zamlcanie vad predavaneho tovaru - vztahuje sa na to niekolko paragrafov obchodnoho zakonnika .
.....
Ja som si vedoma svojej pravdy a nemam problem podat trestne oznamenie

domnievam sa že uvedené napĺňa skutkovú podstatu TČ nátlaku podľa ustanovenia § 192 Trestného zákona
"Kto iného núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, zneužívajúc jeho hmotnú núdzu alebo naliehavú nemajetkovú potrebu, alebo tieseň vyvolanú jeho nepriaznivými osobnými pomermi, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky."
nikto nemôže pod hrozbou podania trestného odznámenia nútiť vyplatiť peniaze alebo inú majetkovú alebo nemajetkovú hodnotu. Ak by sa slečna alebo pani poradila s právnikom, tak ako píše v maile, upozornil by ju, že ide o občiansko právny vzťah z v zmysle ObZ. si môže uplatniť svoje práva.
duscho666
07.11.10,07:42
Dakujem za odpoveď, porozumel som jej , len neviem ako to môžem použiť. Ak som chcel mať zásielku, musel som zaplatiť obnos, ináč by mi tú zásielku neboli vydali. Ja som ten poškodený, nakoľko až po prevzatí som zistil skrytú vadu, resp. zatajenú vadu a toto chcem riešiť. Dotyčný mi neodpovedá, nie je ochotný vôbec niečo odkomunikovať alebo vyriešiť. Nechcem sa vyhrážať, chcem vrátiť tovar z dôvodu zatajenia vady a neviem ako na to. Ďakujem za pomoc.
mima1987
15.03.11,14:51
duscho mam taky isty problem s tym ze mne ten telefon nejde vobec ... v servise mi povedali ze mu chybaju suciastky a oprava by ma vysla ako novy telefon ... Predajca ma takisto ignoruje ak sa Vam to podarilo nejako vyriesit alebo aspon posunut niekde prosim poradte ... dakujem
Letko
16.06.11,05:41
Síce je to trochu od témy, ale pre budúcnosť by som odporúčal kupovať radšej cez eBay, kde vám v takýchto prípadoch vráti eBay peniaze.