duficek
05.03.10,11:59
ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
dakujem za odpoved
mariana11
05.03.10,14:30
Ano aj úroky na účte. A daň ktorú ti v banke zrazili, si možeš v DP uviesť ako preddavok na daň (§ 43 ods. 7 zákona).
Teraz je veľa SZČO, ktorí dostali od úradu práce príspevok . Aj ten sa zahrňa do príjmov.
duficek
08.03.10,07:46
dakujem velmi pekne za odpoved. myslel som si to, len som sa potreboval utvrdit :)
ingpetoh
08.03.10,11:03
A nie je to vlastne "dvojité zdanenie" keď si dám úroky v banke do príjmu? Veď hneď za úrokom vo výpise je daň 19 %, ktorá je odrátaná - teda zaplatená. Takže podľa mňa si úroky v banke netreba dať do príjmov, alebo sa mýlim?
Timka1
08.03.10,11:06
A nie je to vlastne "dvojité zdanenie" keď si dám úroky v banke do príjmu? Veď hneď za úrokom vo výpise je daň 19 %, ktorá je odrátaná - teda zaplatená. Takže podľa mňa si úroky v banke netreba dať do príjmov, alebo sa mýlim?

dávaš aj úroky do príjmov OZD, pretože daň z úrokov si tiež uplatníš v DP, len ak by si chcela tú daň považovať za vysporiadanú, vtedy budú úroky PNZD
ingpetoh
08.03.10,16:27
A keď si uplatňujem pauš. výdavky? Mám to teda považovať za vysporiadané a jednoducho povedané "nevšímať si úroky v banke ako príjem"?
Xanti
08.03.10,16:30
A keď si uplatňujem pauš. výdavky? Mám to teda považovať za vysporiadané a jednoducho povedané "nevšímať si úroky v banke ako príjem"?
Ano môžeš si to tak nevšímať.
ingpetoh
08.03.10,16:35
Ďakujem veľmi pekne, odľahlo mi, lebo RZZP mám už podané, a bez tých úrokov...
Xanti
08.03.10,16:36
Ďakujem veľmi pekne, odľahlo mi, lebo RZZP mám už podané, a bez tých úrokov...
Myslel si DP typu B.
RZZP je ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a to je diametrálne odlišné :D
Laco-monter
08.03.10,16:36
ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
dakujem za odpoved

Zase NESPRÁVNE položená otázka !:mad:

Výdavky sú výdavky a ODPOČÍTAVAJÚ sa od príjmov !!!:eek:
Laco-monter
08.03.10,16:38
ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
dakujem za odpoved

Spravne položená otázka by mala znieť :

Možem zaradiť do príjmov aj uroky na podnikateľských účtoch v banke , keď spracuvávam DP -paušál ?
ingpetoh
08.03.10,17:08
Nie, myslel som RZZP. Neviem prečo, ale podal som si ho skôr ako DP, ktoré práve spracovávam... :-)
Xanti
08.03.10,17:09
Nie, myslel som RZZP. Neviem prečo, ale podal som si ho skôr ako DP, ktoré práve spracovávam... :-)
Hm... osobne vychádzam z údajov v DP, ked spracovávam RZZP.
No čo každý to robíme nejako ináč. :D
ingpetoh
08.03.10,17:15
Sumy príjmov a výdajov som mal už dávno jasné a jednoduchšie mi pripadalo RZZP, tak som ho podal skôr. Len cez víkend som bol v pomykove s tými úrokmi, ale už mám jasno, ešte raz vďaka. S pozdravom Peter
duficek
09.03.10,23:43
Zase NESPRÁVNE položená otázka !:mad:

Výdavky sú výdavky a ODPOČÍTAVAJÚ sa od príjmov !!!:eek:
lacika naco tolko emocii?


Spravne položená otázka by mala znieť :

Možem zaradiť do príjmov aj uroky na podnikateľských účtoch v banke , keď spracuvávam DP -paušál ?

rozhoduj o spravnosti svojich otazok, nie mojich....
marjankaj
09.03.10,23:56
Ano môžeš si to tak nevšímať.

Ale potom nech si nevšíma ani zrážku dane z tých úrokov.
Evanka
10.03.10,00:25
Ano môžeš si to tak nevšímať.
Podľa mňa ak sa jedná o podnikateľov, sú úroky považované za príjem z podnikania (nie je na rozhodnutí daňovníka). ZDP §6 ods 5 písm b)

(5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
.........
úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,
maska4
10.03.10,08:20
Podľa mňa ak sa jedná o podnikateľov, sú úroky považované za príjem z podnikania (nie je na rozhodnutí daňovníka). ZDP §6 ods 5 písm b)

(5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
.........
úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,



Poprosím Vás o radu. Mám kámoša, čo si chce uplaťniť paušálne výdaje. Ale moja otázka smeruje k príjmom. Do príjmov sa v tomto prípade zarátavajú aj faktúry,ktoré ešte nie sú uhradené ? Vlastne všetky vystavené aj keď neuhradené?! Ďakujem za pomoc.
Timka1
10.03.10,08:22
Poprosím Vás o radu. Mám kámoša, čo si chce uplaťniť paušálne výdaje. Ale moja otázka smeruje k príjmom. Do príjmov sa v tomto prípade zarátavajú aj faktúry,ktoré ešte nie sú uhradené ? Vlastne všetky vystavené aj keď neuhradené?! Ďakujem za pomoc.

nie, do príjmu sa zarátavajú len faktúry, ktoré sú uhradené v roku 2009
maska4
10.03.10,08:53
A vlastne tie , čo bude mať zaplatené v tomto roku , dá do príjmu až teraz? Veď hej postupy účtovnaia v JÚ sú o platbách prijatých.Len som nevedela, ako to chodí pri paušály. Takže dať do príjmu len uhradené vyšlé faktúry.Ďakujem.