mimika
05.03.10,11:27
Dobrý deň,

potrebovala by som sa poradiť v týchto veciach:

1. či záväzok voči Tatraleasingu /úver na kúpu auta/ mám uviesť v celkovej sume - istina úveru + úrok + poistenie Euro GAP / toto poistenie je súčasťou mesačnej splátky, v splátkovom kalendári od Tatraleasigu je definované ako havarijné poistenie, ale nie je to klasické havarijné poistenie, to mám zaplatené v inej poistovni, je to pripoistenie pri krádeži auta alebo totálnej škody
2. a či si toto poistenie - mesačná splátka 12 Eur môžem dávať do VOZD - prevádzková réžia alebo to bude VNZD.

Vopred ďakujem za pomoc
lenkam68
05.03.10,10:57
Istina - VNZD, úrok a poistenie - VOZD. Celé je to záväzok, voči spoločnosti, ktorá ti poskytla úver. Je tu spústa tém ohľadom autoúveru.
mimika
05.03.10,11:08
Ďakujem za odpoveď. Ja som si prešla témy ohľadom úveru. Len ma mätie to, že ten celý záväzok dám ako VNZD /nákup DM/ a jednotlivé položky pri úhrade budú tak, ako si mi uviedla.
Zoltán Kovács
05.03.10,11:11
Odkedy sa účtuje v JÚ záväzok ako VNZD? Záväzok sa len zaeviduje do knihy záväzkov, do peňažného denníka sa účtujú len jednotlivé splátky toho záväzku, v patričnom členení.
mimika
05.03.10,11:40
Pardón. zle som sa vyjadrila. Ja účtujem v alfe, a tam mi pri zaevidovaní záväzku núka možnosť - predmet fakturácie, stĺpec peňažn. denníka.