slavuska
05.03.10,12:21
Dobry den. Chcem sa opytat, ci sa do vysky dochodku za úcelom urcenia odpocitatelnej polozky zapocitava aj vianocna premia?
Na danovom urade mi povedali ze ano. Tu čítam, že nie. Ako to je? Vie mi niekto poradiť?
VERONIKA6
05.03.10,11:23
Dobry den. Chcem sa opytat, ci sa do vysky dochodku za úcelom urcenia odpocitatelnej polozky zapocitava aj vianocna premia?
Na danovom urade mi povedali ze ano. Tu čítam, že nie. Ako to je? Vie mi niekto poradiť?
Nezapočitáva sa. Dôchodcovia mi priniesli aj výpisy o dôchodku za r. 2009 a tam to nie je.
slavuska
05.03.10,11:29
No a netreba to k tomu potvrdeniu zo socialky priratat? Ked mi na danovom tvrdia ze to do prijmu v tomto pripade ide? Nejake usmernenie nepoznate?
VERONIKA6
05.03.10,11:31
No a netreba to k tomu potvrdeniu zo socialky priratat? Ked mi na danovom tvrdia ze to do prijmu v tomto pripade ide? Nejake usmernenie nepoznate?
To potvrdenie im vydala sociálna poisťovňa a pre mňa je právoplatné to a nie čo niekto povedal. Je to potvrdenie o výške dôchodkových dávok.
Lanaj
05.03.10,12:20
Od nezdaniteľnej časti sa odpočítava suma dôchodku a vianočný príspevok nie je dôchodok.