Salvia
05.03.10,14:34
Prosím o vyjadrenie k tomuto problému. 30.6.2009 som ukončila živnosť takže teraz sa trápim s uzatvorením účtovníctva k tomuto dátumu a problém mám s regálmi (vybavenie kancelárie), ktoré som nakúpila v r.2008 v cene 30000 Sk, moja vtedajšia účtovníčka ich zaradila do materiálu, tam stále visia. Podľa toho čo sa píše v poradách mi tie regály zvyšujú základ dane o tých približne 996 € . Ak by som ich však mala zaradené v majetku, tak si ich môžem preradiť do osobného užívania a neovplyvní mi to základ dane, je to tak ? Mohla by som ich teda preradiť zo zásob do majetku napr. v januári 2009 a v júni 2009 dať do osobného užívania ? A čo sa týka majetku, tak môj SW mi vôbec neponúka "drobný majetok " , len dlhodobý majetok, prepáčte, mám v tom nejasno. :mee:Ďakujem za objasnenie.
ego.mc
05.03.10,17:30
Regále bolo treba dňom ich zaradenia do používania vyradiť zo zásob. Môžete tak spraviť aj napr. v januári 2009.
Potom o takomto majetku vediete iba evidenciu (napr. v exceli, ak to účtovný softvér neumožňuje) až do jeho predaja alebo vyradenia do osobného užívania.
Salvia
11.03.10,15:59
ďakujem. Takže drobný majetok ktorý je už v používaní , ten už v uzávierke nefiguruje v stave zásob, je to tak ?