hanka k
05.03.10,14:25
Prosím poraďákov účtujúcich v účt. programe Pohoda o radu: Urobila som účtovnú závierku a teraz keď chcem vytlačiť Súvahu v plnom rozsahu sa mi otvorí výstražné okno, že mi nesedí súčet aktív a pasív, nemám ešte v tom skúseností, tak neviem v čom je chyba.Keď som vytlačila skrátenú verziu, tak rozdiel medzi A a P je HV. Pred uzávierkou som zaúčtovala splatnú daň, mám ešte niečo zaúčtovať? Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
05.03.10,13:27
No do súvahy treba zaviesť aj ten HV.Chýba ti na strane pasív HV.
evina
05.03.10,13:41
O.i. súvaha v plnom rozsahu už nie je ....
MarcelkaT
05.03.10,14:26
Firma ktorá je 15 rokov v likvidácií,/vôbec nefunguje/ - podaváme kažký rok prázdne
DP spolu s prílohami, kde vypíšem iba prvú stranu. Musím k tomuto DP dodať aj Poznámky k účtovnej závierke? Prosím o odpoveď. Ďakujem.
evina
05.03.10,14:29
Firma ktorá je 15 rokov v likvidácií,/vôbec nefunguje/ - podaváme kažký rok prázdne
DP spolu s prílohami, kde vypíšem iba prvú stranu. Musím k tomuto DP dodať aj Poznámky k účtovnej závierke? Prosím o odpoveď. Ďakujem.

Áno, sú povinnou súčasťou závierky. Minimálne tam treba napísať prečo sa 15 rokov likviduje...
Nechápem ani čo robí DÚ a súd, ktorí Vás už mali dávno zo zákona zrušiť....
MarcelkaT
05.03.10,14:38
Evina, ďakujem pekne. Pekný deň a víkend.
No čo robia.........aj tak sa dá.
hanka k
05.03.10,15:00
ďakujem, ale ako to mám urobiť.
JarkaL
05.03.10,15:07
Neviem, či Ti dobre rozumiem, ale myslím si , že si stlačila povel Uzávierka (Účt. uzávierka) a to spôsobilo, že program uzavrie účty a pripraví sa na prechod do nového roku - to znamená, že vynuluje účty triedy 5 a 6. Preto Ti do súvahy neberie ten HV dosiahnutý v roku 2009. Musíš zrušiť Uzávierku a všetky zostavy treba povytláčať pred týmto povelom. Vtedy budeš mať v súvahe na r. 87 sumu hosp. výsledku.
hanka k
05.03.10,15:22
Ďakujem, presne to som urobila, takže mám všetky tlačové zostavy povytláčať pred povelom účtovná uzávierka?
GARANTRANS
10.03.10,06:21
V počiatočných stavoch výkazov min. roka treba ručne prepísať riadky, lebo sa menilo tlačivo
sybila3
26.04.10,08:17
čo treba ešte k účtovnej uzávierke okrem výkazov, súvahy, poznámok, hlavnej knihy, tlačím účtovný rozvrh a zoznam dokladov-používané skratky.