comby
05.03.10,18:08
Chcem sa opytat, vcera mi vraj dosla dorucena obalka z Danoveho uradu.Zda sa mi to cudne nakolko, par rokov odo mna danovy urad nic neziadal.Dan som doteraz platit nemusela a papierovacky mi robi uctovnicka.A to ma este cas do konca marca.Nevie niekto nahodou co danovy urad moze chciet v tomto obdobi? Rozmyslala som,nemoze to nejako suvisiet s nejakym nedoplatkom v socialnej alebo zdravotnej poistovni? V mieste trvaleho bydliska sa velmi nezdrziavam a dojdem az na sviatky, takze problem s prevzatim.Dakujem.
mysimis
05.03.10,17:10
Môže to byť napr. výzva na daňovú kontrolu.
abel
05.03.10,17:16
Kľudne to môže byť predvolanie na daňovú kontrolu, alebo zistili preplatok či nedoplatok spred 100 rokov, alebo možno treba v niektorom odovzdanom tlačive dopísať čiarku či bodku. So sociálnou ani zdravotnou poisťovňou to určite nesúvisí. Ale stačí zavolať svojmu správcovi dane, a to sa dá aj od protinožcov. Na daňovom úrade robia normálne ľudia z mäsa a kostí.
Paula
05.03.10,17:18
Alebo im chýba k šťastiu nejaké priznanie (napr. DzMV), oznámenie o niečom, prehľad či hlásenie (ak boli zamestnanci), alebo chcú len nejaké sumy z podaného upratať - našli nezrovnalosť, keby sme do tej obálky videli, aj by sme vedeli :)
comby
05.03.10,17:21
Je tam ulozna doba 18 dni. Co ak to preberiem na 14-den/mozno dojdem domov/ a budev liste vyzva , ze do 5 dni nieco? Ako sa to potom rata?
Paula
05.03.10,17:56
Je tam ulozna doba 18 dni. Co ak to preberiem na 14-den/mozno dojdem domov/ a budev liste vyzva , ze do 5 dni nieco? Ako sa to potom rata?


Aj o tom rátaní sa asi najskôr píše v tom, do čoho nevidí teraz ani pán Columbo;)