mertinkova
05.03.10,18:37
Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať, pokiaľ máte niekto skúsenosti. Mamka robí v rakúsku opatrovateľku na živnosť, v roku 2008 platila odvody čo musela ale v roku 2009 už platila odvody aj o pripoistenie - ide aj to pripoistenie do výdavkov ? Aby som z hrubého príjmu odpočítala odvody a potom 40 % paušálne výdavky urobila. Pri tom pripoistení si nie som istá v prípade Rakúska. A mám ešte jednu otázku, mamka bola aj na maródke v roku 2009, a rakúska sociálka alebo neviem ako sa vola ten urad v Rakúsku čo vypláca dávky za marodku, jej poslal náhradu príjmu za marodku, mám dať aj tu marodku do príjmov alebo nie ? Zas ide o Rakúsko takže si nie som istá. Dakujem krásne.
mertinkova
05.03.10,17:48
Prosíííííím
Xanti
05.03.10,17:50
mysimis
05.03.10,17:55
A vlastne zo zadanie mi nie je jasné aké DP chceš robiť.....slovenské? rakúske???
mertinkova
05.03.10,18:12
V odporúčaných príspevkoch nie je to čo potrebujem, hľadala som aj predtým tak sa Xanti ospravedlnujem, že tu pišem...... Mamke chcem podať na slovensku nulove daňove priznanie s príjmami zo zahraničia - Rakúska. Ibaže minulý rok som to mala jednoduchšie, nemarodovala a nemala pripoistenie. Príjmy zo živnosti mám spočítané len neviem či k ním mam pripočítať aj marodku, a či od príjmoch v "hrubom" mam odrátať všetky odvody vrátane pripoistenia alebo bez pripoistenia. A daňové priznanie jej chcem podať B ako minulý rok. Dakujem
Xanti
05.03.10,18:21
V odporúčaných príspevkoch nie je to čo potrebujem, hľadala som aj predtým tak sa Xanti ospravedlnujem, že tu pišem...... Mamke chcem podať na slovensku nulove daňove priznanie s príjmami zo zahraničia - Rakúska. Ibaže minulý rok som to mala jednoduchšie, nemarodovala a nemala pripoistenie. Príjmy zo živnosti mám spočítané len neviem či k ním mam pripočítať aj marodku, a či od príjmoch v "hrubom" mam odrátať všetky odvody vrátane pripoistenia alebo bez pripoistenia. A daňové priznanie jej chcem podať B ako minulý rok. Dakujem
Mne sa neospravedlňuj.
Dobre vieš ako porada funguje, ludia tu odpovedajú vo svojom volnom čase. A iste sa nájde niekto kto Ti dá odpovede na tvoje otázky. Len ono treba aj trošku trpezlivosti a nie naháňať poraďákov.

Možno moja reakcia bola trošku ostrejšia. Ale viac menej som reagovala na to
Prosíííííím, ktoré následovalo 11 minút po zadaní témy.

Naozaj bud trpezlivejšia občas posuň príspevok hore aby si ho všimli, tí čo budú na to vedieť odpovedať. ALe iste nebolo zapotreby 11 minút po napísaní príspevku prosiť.

Verím, že sme sa pochopili.:o
mertinkova
05.03.10,18:28
Pardon ja ešte raz, moja stara choroba, pane Bože daj, ale hneď.... .
Xanti
05.03.10,18:29
Pardon ja ešte raz, moja stara choroba, pane Bože daj, ale hneď.... .
A také nepoznáš... pomôž si sám aj Boh Ti pomôže? :D... mimotemy
mysimis
06.03.10,10:29
V odporúčaných príspevkoch nie je to čo potrebujem, hľadala som aj predtým tak sa Xanti ospravedlnujem, že tu pišem...... Mamke chcem podať na slovensku nulove daňove priznanie s príjmami zo zahraničia - Rakúska. Ibaže minulý rok som to mala jednoduchšie, nemarodovala a nemala pripoistenie. Príjmy zo živnosti mám spočítané len neviem či k ním mam pripočítať aj marodku, a či od príjmoch v "hrubom" mam odrátať všetky odvody vrátane pripoistenia alebo bez pripoistenia. A daňové priznanie jej chcem podať B ako minulý rok. Dakujem

Tie témy ktoré Ti Xanti prilepila hovoria aj o tom čo potrebuješ. Len treba hľadať. Do slovenského DP dávaš len príjmy za opatrovanie, cestovné a paušál za stravné za každý odpracovaný deň v AT. K týmto príjmom si vypočítaš 40% paušál a máš ZD. Nakoľko sú tieto príjmy vyňaté zo zdanenia uvedieš to na r. 79. Do slovenského DP si nedávaš ani pripoistenie, ani odvody platené v AT a ani príjmy za PN.