katya5
05.03.10,18:17
chcela by som odoberat tovar od polškeho vyrobcu, no nemôžem na vlastnu živnost, pretože je pozastavena z dôvodu materskej. riešim otazku či je lepšie otvorit e obchod na otca- ten je platca DPH, alebo na manžela- on nieje. Poliaci su platcom a tak by sa mi malo DPH odratat. alebo ako to vlastne je?
abel
05.03.10,17:23
Ak nakupuješ ako slovenský platiteľ DPH od poľského (európskeho) platiteľa DPH, predá ti tovar bez dane - tovar si samozdaníš, avšak ty ho na Slovensku ako platiteľ dane predáš s daňou, ktorú potom odvedieš štátu. Si vlastne len sprostredkovateľ medzi kupujúcim zákazníkom a štátom, zákazník ti daň zaplatí a ty ju štátu zbieraš a potom odvedieš.
katya5
05.03.10,18:29
no tomu rozumiem ale ked mi to preda bez dane tak ten vyrobok mam lacnejši. aleboje to v podstate jedno či som alebo niesom platca- zarobim rovnako
katya5
06.03.10,11:39
ešte otazku by som mala.ak teda manžel ma živnost aj na kupu a predaj tovaru.... a rozhodnem sa predavat tovar musim to nahlasit niekde ako prevadzku? alebo čo? chcela som e shop ale finance nepusti. tak musim po inzeratoch a telefonicky zatial- jedna sa o tovar pre manikerky tak by sa to dalo. ako začat?
truban
11.03.10,09:43
ked to predavas cez internet, nemusis nahlasovat nikde ziadnu prevadzku. proste predavaj.
kubikkkk
17.03.10,21:51
ak tomu dobre rozumiem ja,tak potom si myslim,ze ak ty chces predavat tovar,na ktory si myslis,ze by si ludia(kupujuci) odpocitavali dph,tak potom napis radsej eshop na otca...
skusim to povedat este takto a napisem ti priklad: Ak predavas napr. nejake darcekove predmety,ktoreho cena je cca 10 eur,myslim,ze byt platcom sa neoplati pretoze tvoji kupujuci si odpisovat tovar nebudu...ak predava nejake veci,napr.kde mam hodnotu 500 eur,tak vtedy sa uz oplati kupujucemu odpocitat dph(ak to moze samozrejme urobit)
Dufam,ze som to pochopil spravne,ak nie,vopred sa ospravedlnujem