Silvernola
05.03.10,19:35
Chcela by som na záhrade vysadiť bambus. Máte s tým niekto skúsenosti?
Poraďte, prosím.
arizona
05.03.10,18:42
aviator
06.03.10,18:06
Bambusy sa vonku bežne pestujú, netreba sa toho báť. V Lednici http://www.porada.sk/t80881-p6-tip-na-dovolenku-fotoinspiracie.html prosperujú už roky. Mama pestuje tiež už dlhšie bambusy, je to sasa a sinarundinaria. Arundo nieje bambus, ale je podobný a do záhrady vnesie nádych exotiky. Treba porozmýšlať nad zakomponovaním týchto rastlín do okolia.
Držím palce.
ubka
30.03.10,14:07
Tiež som pred časom chcela mať v záhrade všetko, mali sme aj bambusy, boli prekrásne az do 5 m výšky, no rozrástli sa tak nekoordinovane, že sme po 5 rokoch radosti mali s nimi ďalšie tri starost zbaviť sa ich. Veľmi by som odporučila zvážiť si ich výsadbu.
Silvernola
30.03.10,17:46
To viem, uvažujem nad takým druhom, čo rastie v trsoch.
ubka
30.03.10,19:23
Možno by si urobila dobre, ak zasadíš nový trs, dať ho do veľkeho kvetináča, ktorému odrežeš dno, zabráni sa tak rozrastaniu..
Silvernola
31.03.10,02:39
Práve že tie nevytvárajú výbežky a nerozširujú sa
stevesigma
14.04.10,05:25
Tiež som pred časom chcela mať v záhrade všetko, mali sme aj bambusy, boli prekrásne az do 5 m výšky, no rozrástli sa tak nekoordinovane, že sme po 5 rokoch radosti mali s nimi ďalšie tri starost zbaviť sa ich. Veľmi by som odporučila zvážiť si ich výsadbu.
No ale na to slúži polyetylénova fólia 1mm hrubá, 65cm široká, ktorá sa zakope okolo výbežkatých bambusov. A to sa radí vždy pri ich pestovaní.
Trávy sadím do vedier. (z odrezaným dnom)
Peter z Bratislavy
27.09.14,11:29
Máme tiež pri jazierku v záhrade niekoľko druhov bambusov. Niektoré sú neuveriteľne rýchlo sa rozmáhajúce a postupne by zaplienili celú záhradu.
Iné zase v zime vymrznú a na jar znova vyženú výhonky a dorastú do výšky cca 5 metrov za leto.