botka74
05.03.10,19:40
Dobrý deň, som toho času na rodičovskej dovolenke, (tretej v poradí, reťazovo)...Vyšiel mi neočakavane članok na nemenovanom portali, nečítala som zákon, ale vyčerpávajúci blog pána J. Mihala z 5.12.2009 o zvýšenom RP.Podľa všetkého, ak by mi vyplatili honorár(pravdepodobne je tiež zaťažený daňou), môžem stratiť RP?Ako to mám vyriešiť inak, aby som neuvadzala manželove iniciály?(s čím nemá nikto z nás problém, len som zvedavá)
Okrem iného sa mi ozvali zo zamestnania, že sa črtá práca, ktorú sú ochotní dať aj niekomu ako brigádu...ale keďže som na rodičovskej dovolenke, asi nebude možné ju zobrať, ak nebudú ochotní zamestnať môjho manžela, s tým že prácu vykonam ja.Lebo ak by chceli ísť oficiálne a uvádzali moje iniciály, bolo by to zlé, lebo by som stratila RP, však?Môžem sa opýtať, ako riešiť príjem na materskej resp.rodičovskej dovolenke...?Pri inej brigádnickej práci som sa dohodla, že dohoda o VP sa napíše na manžela, nemajú s tým problm, ale čo s takými vyšššie uvedenými prípadmi?To naozaj nie je štát trochu ústretový k niekomu, kto si vie pre deti privyrobiť navyše?Ďakujem za rady, neviuem či som v dobrom oddelení, dakujem aj za radu, mam tento príspevok umiestniť.Lucia