ajka5
04.10.05,09:34
Caute poradaci,

Viem,že na porade je viacero tém k DDP ale odpoved na moju otázku som tu nenašla a preto píšem. A hlavne potrebujem to súrne vyriešiť. Mám zamestnanca na pn nad 10 dní - čiže mu platí sociálka a nie ja . Platí si odvod na ddp 200 a zamestnávateľ mu prispieva 300 sk. Zamestnávatel zamestnacovi dal tento mesiac odmenu 10 000,- Kedze nemá príjem, mam mu odviezd ddp za zamestnanca a zamestnávatela z odmien alebo kedze nema prijem tak mu neodvediem nič. Prosím poradte.
milanr
04.10.05,07:43
Ťažko poradiť. Skús byť konkrétnejšia. Kde máte zakotvené výšky týchto príspevkov? V kolektívnej zmluve, v čerpaní soc. fondu ? Ako máte stanovené čerpanie, fixnou sumou alebo % z hrubej mzdy ? Mali by ste mať presne stanovené za akých podmienok má zamestnanec nárok na príspevok zam-teľa. Môže mať nárok aj počas DPN, čerpania MD a RD. DDS je to jedno, je to vnútropodniková vec. Čo sa týka zam-ca, DDS stačí na príslušnom tlačive oznámiť prerušenie účasti na DDS z dôvodu choroby a zamestnanec svoj príspevok počas DPN neodvádza, ale to je tiež uvedené v zmluve s príslušnou DDS. Dúfam, že som Ti aspoň trochu pomohla.
Tweety
04.10.05,07:45
Caute poradaci,

Viem,že na porade je viacero tém k DDP ale odpoved na moju otázku som tu nenašla a preto píšem. A hlavne potrebujem to súrne vyriešiť. Mám zamestnanca na pn nad 10 dní - čiže mu platí sociálka a nie ja . Platí si odvod na ddp 200 a zamestnávateľ mu prispieva 300 sk. Zamestnávatel zamestnacovi dal tento mesiac odmenu 10 000,- Kedze nemá príjem, mam mu odviezd ddp za zamestnanca a zamestnávatela z odmien alebo kedze nema prijem tak mu neodvediem nič. Prosím poradte.Nerozumiem, ako že nemá príjem,veď ak dostane odmenu ako píšeš tak to je jeho príjem a ešte k tomu, čo tie ostatné dni v mesiaci?
Mária M:o
**Gabika**
04.10.05,09:33
Bol PN celý mesiac? Odmena sa mu predsa počíta do príjmu, takže mu máš z čoho odviesť na DDS a takisto aj zamestnávateľ by mu mal prispieť, ak nemáme v kolektívnej zmluve zakotvené niečo iné.