majka074
05.03.10,20:26
Dobrý večer poraďáci! Je tu niekto kto vie poradiť ako prekonať porozvodové obdobie. Som približne rok a pol po rozvode. Mám 2 malé deti,cítim sa strašne vyčerpaná, nebaví ma práca,svetlý bod v mojom živote sú deti. Neviem sa odpútať od minulosti, zle znášam, keď som bez detí. Som introvertnejšej povahy, riešim si veci hlavne vo svojom vnútri. Nemám veľkú dôveru v ľudí. Mám aj veľmi dobré priateľky, ktoré bývajú v inom meste. Nechcem ich veľmi zaťažovať svojimi problémami. Od malička som taká,že nechcem druhých zaťažiť,ale vlastne si ubližujem hlavne sebe. Poraďte ako ste zvládli, keď deti išli k ex, ako ste prekonali depky,čo vám pomáhalo. Dík vopred za vaše rady a skúsennosti.
monika74
06.03.10,06:25
ahoj, nemám vlastné skúsenosti s rozvodom, ale vyhľadala som ti nejaké už otvorené témy a príspevky k nim...stačí si kliknúť na názov témy a zverejnia sa ti prípevky k nej...snáď nájdeš odpoveď a riešenie na tvoju situáciu..prajem všetko dobré a hlavne sa drž, aj kvôki sebe aj kvôli deťom...ak začneš byť ty šťastná budú šťastné aj tvoje deti...

http://www.porada.sk/t116652-ako-sa-zmierit-s-rozvodom.html?highlight=deti+rozvod

http://www.porada.sk/t117491-stastne-manzelstvo.html?highlight=deti+rozvod

http://www.porada.sk/t130277-ako-dalej-po-nevere.html?highlight=nevera

...skús si poprezerať témy http://www.porada.sk/f73-zdravie.html, http://www.porada.sk/f139-rodinne-obcianske-spotrebitelske-pravo.html, http://www.porada.sk/f148-zdravotnici.html.
Laco-monter
06.03.10,06:33
Rozvod nie je normálna situacia,je to v každom ohĺade zlé rozhodnutie a dosledky musia znášať všetci zainteresovaní.

Napriek tomu je rozvod manželstva veĺmi frekventovanou záležitosťou, aj keď je evidentné,že nikomu neprospieva.

Ja nechápem, prečo ?
Danila
06.03.10,07:18
Rozvod nie je normálna situacia,je to v každom ohĺade zlé rozhodnutie a dosledky musia znášať všetci zainteresovaní.

Napriek tomu je rozvod manželstva veĺmi frekventovanou záležitosťou, aj keď je evidentné,že nikomu neprospieva.

Ja nechápem, prečo ?Ani ja....;):)
Andy Kralik
06.03.10,13:25
Skus si najist prilezitost ako sa dostat medzi ludi. Bavi ta joga, zacni ju cvicit v nejakom klube. Chces nieco zivsie, skus zacat nejaky strecing, kalanetiku.. neviem..

Rada chodis do prirody, najdi si v okoli turisticky klub (http://www.kst.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=101&Itemid=99) a chodievajte pravidelne na turistiky aj s detmi.

Jednoducho hladaj v okoli ludi s ktorymi by si mohla nezavazne robit nieco co ta bavi. Ked budes s ludmi, lahsie prides na nove myslienky. Nebudes sama. Bude to nieco nove. Pri tom sa lahsie aj vyrozpravas. To najhorsie je utapat to v sebe.

Ja by som zacal asi s tou turistikou. Isto si najdes klub ktory ti bude vykonnostne vyhovovat. Turistiku mozu robit aj mladi 20-tnici aj 60-tnici. Skus... Vela stastia.
monika74
06.03.10,13:35
...neboj sa urobiť zmenu...jednu ťažkú zmenu už máš za sebou..tak si dopraj potešenie aj z príjemných zmien v živote..napr. spoznať sa s novými ľuďmi, ísť niekam kde ti je dobre a cítiš sa príjemne...neboj sa spoznávať nové veci a nových ľudí...daj predovšetkým sebe šancu...aj ty máš právo byť šťastná
:)
truch
06.03.10,13:38
Ber realitu taká aká je. Trápením sa nič nevyriešiš, ublížiš len sama sebe. Keď sú deti u ex venuj sa sebe, choď ku kaderníčke, na kozmetiku, choď do fitka. Budeš krajšia, sebavedomie ti stúpne a možno aj ten ex bude ľutovať, že takú kočku opustil:):)
Andy Kralik
06.03.10,13:43
daj predovšetkým sebe šancu...aj ty máš právo byť šťastná
:)

A toto si opakuj kedykoľvek sa budeš cítiť mizerne. Pretože je to viac než 100% pravda!!!!!
Petra Nová
07.03.10,10:14
Je to jasné!!! Už sa ani nemusím pýtať, ktorý z moderátorov vymazal polovicu témy a nepovedal k tomu ani F.
Je jednoduchšie mazať, ako dať dohromady dve vety- prečo.
majka074
07.03.10,10:17
To Petra Nová!
Našla si môj príspevok? Písala som ho O 10.20 a znovu ho zmazala.
danushka
07.03.10,10:29
Majka, prečo považuješ za katastrofálne, keď Tvoje - Vaše deti trávia čas u svojho otca?
Veď ho milujú a on ich?
Ak neprichádzajú od otca zle naladené, proti matke, tak naozaj ten čas venuj sebe.
Pozri, ja som s exmanželom už dlho rozvedená. Sme ďaleko jeden od druhého a každé prázdniny trávia dva mesiace uň.
Všetci sa tešia - NAŠE deti, exmanžel, aj ja.
Zdôraznila som NAŠE deti, lebo rozvodom by sa vzťahy nemali prerušiť, len by mali nabrať iný smer, vzhľad, ale určite dohodu.

Svoju krízu musíš prekonať,ale panebože nemontujte do toho deti.
Prepáč ak som príliš krutá, ale prežila som presne to isté o čom píšeš, vylízala som sa z toho a trpeli všetci, aj deti, aj exmanžel.

A na Tvoju otázku ako sme zvládali stretnutia s ex?
Normálnou komunikáciou, dokonca ešte aj na jeho sviatok mu dodnes zatelefonujem, pogratulujem, ak sa dozviem o jeho úspechu - pochválim, ak sa dozviem o neúspechu - poľutujem.
To, že sme nedokázali žiť ako manželia, neznamená, že musíme byť nepriateľmi. Trvalo mi síce nejaký čas, kým som dospela k takémuto postoju, ale nakoniec som k nemu dospela a chvalabohu, takto to funguje najlepšie. Aspoň u mňa...
kyblik
07.03.10,10:35
Majka, prečo považuješ za katastrofálne, keď Tvoje - Vaše deti trávia čas u svojho otca?
Veď ho milujú a on ich?
Ak neprichádzajú od otca zle naladené, proti matke, tak naozaj ten čas venuj sebe.
Pozri, ja som s exmanželom už dlho rozvedená. Sme ďaleko jeden od druhého a každé prázdniny trávia dva mesiace uň.
Všetci sa tešia - NAŠE deti, exmanžel, aj ja.
Zdôraznila som NAŠE deti, lebo rozvodom by sa vzťahy nemali prerušiť, len by mali nabrať iný smer, vzhľad, ale určite dohodu.

Svoju krízu musíš prekonať,ale panebože nemontujte do toho deti.
Prepáč ak som príliš krutá, ale prežila som presne to isté o čom píšeš, vylízala som sa z toho a trpeli všetci, aj deti, aj exmanžel.

A na Tvoju otázku ako sme zvládali stretnutia s ex?
Normálnou komunikáciou, dokonca ešte aj na jeho sviatok mu dodnes zatelefonujem, pogratulujem, ak sa dozviem o jeho úspechu - pochválim, ak sa dozviem o neúspechu - poľutujem.
To, že sme nedokázali žiť ako manželia, neznamená, že musíme byť nepriateľmi. Trvalo mi síce nejaký čas, kým som dospela k takémuto postoju, ale nakoniec som k nemu dospela a chvalabohu, takto to funguje najlepšie. Aspoň u mňa...

Klobúk dolu... škoda, že tu nie je tlieskajúci smajlík...;)
Petra Nová
07.03.10,10:39
To Petra Nová!
Našla si môj príspevok? Písala som ho O 10.20 a znovu ho zmazala.
Májka, netrápme sa viac už tým. Zmažú nás znovu:D. A Tebe možno ďalší poradia, ako máš ďalej žiť.;)
majka074
07.03.10,10:44
Snažím sa nemontovať do toho deti. Nebránim styku boli u neho celé jarné prázdniny aj dva víkendy. Lenže zase ich chcel, lebo potom nemôže. Poznám ho dosť dlho nato, že napriek všetkému čo sa stalo sa nakoniec prispôsobujem jemu. Myslím, že som bola dosť zhovievavá, ale všetko má svoje hranice. Dokonca viem, že keď boli u neho deti, tak bol v noci na diskotéke. Alebo dá synovi, ktorý má 11 r. peniaze napr. 50 eur, minie ich na blbosti, tak prečo by sa im tam nepáčilo. Učiť sa u neho nemusí,.....:mad:
Melnick
07.03.10,10:45
Májka, netrápme sa viac už tým. Zmažú nás znovu:D. A Tebe možno ďalší poradia, ako máš ďalej žiť.;)

Dievčatá, kto vás to zmazáva, opýtam sa ho či mi nevymazal jedno účtovníctvo.:(
majka074
07.03.10,10:51
Dievčatá, kto vás to zmazáva, opýtam sa ho či mi nevymazal jedno účtovníctvo.:(
Nás vymazala Dalila. A vieš poradiť k danej téme?
Petra Nová
07.03.10,11:18
Nás vymazala Dalila. A vieš poradiť k danej téme?

A nie Dalida ? Tej by som to aj prepáčila. Dalidu mám veľmi rada.:)
linko1
07.03.10,11:24
mimotemy
ospravedlnujem sa, ale nechápem, prečo administrátor vymazáva príspevky, ja som sa tu síce nezapojovala do diskusie ale sledovala som ju a veľmi veľa príspevkov bolo k tejto téme vymazaných... to sa mi teda nepáči:cool::confused:
kyblik
07.03.10,11:57
A vieš poradiť k danej téme?

Majka myslím, že už je z čoho vybrať (aj napriek strateným príspevkom - k tomu by som sa už nevracal).

Deti ste splodili spoločne. Výchova je záležitosť Vás oboch, je dobré sa len zmieriť s tým, že ak im ublíži, neubližuje iba Tvojim deťom ale aj svojim. Čo sa prispôsobovania týka viem, že nie vždy sa dá urobiť kompromis. V tomto prípade si treba zvážiť čo je voľba menšieho zla. Za tvoju neústretovosť môžeš čakať pomstu alebo je predpoklad, že sa polepší a bude kajúcnikom...? Si v pozícii keď sa mu môžeš vzoprieť? Má Ťa "okrem nás" kto podržať? Si nezávislá po všetkých stránkach? Toto sú veľmi dôležité otázky, ktoré si musíš premyslieť. Čo ďalej, počítaš s prípadnou jeho pomstou?
majka074
07.03.10,13:01
Majka myslím, že už je z čoho vybrať (aj napriek strateným príspevkom - k tomu by som sa už nevracal).

Deti ste splodili spoločne. Výchova je záležitosť Vás oboch, je dobré sa len zmieriť s tým, že ak im ublíži, neubližuje iba Tvojim deťom ale aj svojim. Čo sa prispôsobovania týka viem, že nie vždy sa dá urobiť kompromis. V tomto prípade si treba zvážiť čo je voľba menšieho zla. Za tvoju neústretovosť môžeš čakať pomstu alebo je predpoklad, že sa polepší a bude kajúcnikom...? Si v pozícii keď sa mu môžeš vzoprieť? Má Ťa "okrem nás" kto podržať? Si nezávislá po všetkých stránkach? Toto sú veľmi dôležité otázky, ktoré si musíš premyslieť. Čo ďalej, počítaš s prípadnou jeho pomstou?
Nie sme vysporiadaný. Kvôli tomu,že má finančne nvrh ma predsa nemôže držať v šachu. Ako sa mám cítiť keĎ si našiel mladé devča,dokonca o dve ulice ďalej,míňa s ňou peniaze na nákupy, dovolenky,... Viem, že je koniec, ale ja to všetko vnímam a prežívam. On má súdom nariadené, že každý druhý týždeň môže byť s deťmi. Ja som mu vyšla v ústrety. Podáš mu prst a zoberie ti celú ruku. Popritom mi klamal do očí, surovo ma oklamal. Po rozvode to bol šok keď vysvitlo, že mladá býva blízko nás. Ja sa musím okrem iného vysporiadať s takou potupou.
evina
07.03.10,13:14
Nie sme vysporiadaný. Kvôli tomu,že má finančne nvrh ma predsa nemôže držať v šachu. Ako sa mám cítiť keĎ si našiel mladé devča,dokonca o dve ulice ďalej,míňa s ňou peniaze na nákupy, dovolenky,... Viem, že je koniec, ale ja to všetko vnímam a prežívam. On má súdom nariadené, že každý druhý týždeň môže byť s deťmi. Ja som mu vyšla v ústrety. Podáš mu prst a zoberie ti celú ruku. Popritom mi klamal do očí, surovo ma oklamal. Po rozvode to bol šok keď vysvitlo, že mladá býva blízko nás. Ja sa musím okrem iného vysporiadať s takou potupou.

Určite to nie je Tvoja potupa...
Po nejakom čase prídeš sama na to, že je zbytočné vnímať a prežívať veci takto....
Už to nevrátiš späť, každopádne pocit, že len on je za všetko vinný Ti veľmi bude brániť vyrovnať sa s tým, určite ste k tomu prispeli obaja, a ak si človek o.i. uvedomí toto a nebude stále v sebe pestovať pocit ukrivdenosti a potupy, ale všetku energiu sa bude snažiť premeniť do nového života - vyhrá. Viem, že mi povieš. to sa ľahko povie...áno...ale v živote nič nie je zadarmo. Vnímaj tie pozitívne prvky, že sa s deťmi chce stretávať, akotak sa im venuje a Ty hľadaj potešenie v budúcnosti a hlavne prítomnosti, minulosť nevrátiš, neovplyvníš, nezmeníš...a nedaj priestor hnevu a nenávisti....
evina
07.03.10,13:16
Dievčatá, kto vás to zmazáva, opýtam sa ho či mi nevymazal jedno účtovníctvo.:(
mimotemy :D Majka a mne jedny mzdy, teraz som to dávala 6 hodín do poriadku ...:mee:
majka074
07.03.10,13:21
Určite to nie je Tvoja potupa...
Po nejakom čase prídeš sama na to, že je zbytočné vnímať a prežívať veci takto....
Už to nevrátiš späť, každopádne pocit, že len on je za všetko vinný Ti veľmi bude brániť vyrovnať sa s tým, určite ste k tomu prispeli obaja, a ak si človek o.i. uvedomí toto a nebude stále v sebe pestovať pocit ukrivdenosti a potupy, ale všetku energiu sa bude snažiť premeniť do nového života - vyhrá. Viem, že mi povieš. to sa ľahko povie...áno...ale v živote nič nie je zadarmo. Vnímaj tie pozitívne prvky, že sa s deťmi chce stretávať, akotak sa im venuje a Ty hľadaj potešenie v budúcnosti a hlavne prítomnosti, minulosť nevrátiš, neovplyvníš, nezmeníš...a nedaj priestor hnevu a nenávisti....
Viem,že máš pravdu. Nejako to na mňa doľahlo. Často chodím okolo, vidím odparkované auto... Chcem začať odznovu, snažím sa, nedarí sa mi. Stále mám pocit, že všetko čo robím ma stojí strašn veľa síl. Čítam veľa kníh, chodím na net... Viem, že ešte nie som za vodou.
Melnick
07.03.10,13:26
Nás vymazala Dalila. A vieš poradiť k danej téme?
Majka, po DP Ti napíšem. Ale jedna rada predsa, teš sa z toho ,že ex má o deti záujem. Brániť im vo vzájomnom stretávaní, by sa raz mohlo obrátiť proti Tebe. Skús čerpať z Danushkinho príspevku.

mimotemy Dalilu nepoznám a nechýba mi. :D
evina
07.03.10,13:27
Viem,že máš pravdu. Nejako to na mňa doľahlo. Často chodím okolo, vidím odparkované auto... Chcem začať odznovu, snažím sa, nedarí sa mi. Stále mám pocit, že všetko čo robím ma stojí strašn veľa síl. Čítam veľa kníh, chodím na net... Viem, že ešte nie som za vodou.

Sem tam to samozrejme na Teba doľahne, tá časť života sa nedá úplne vygumovať....držím Ti palce, aby to trvalo čo najkratšie.
Melnick
07.03.10,13:28
mimotemy :D Majka a mne jedny mzdy, teraz som to dávala 6 hodín do poriadku ...:mee:
Evi, druhý rok za sebou tá istá firma a faktúr na padrť. :( Nerozumiem tomu ani ja, ani tí čo sa snažili aspoň niečo vydolovať z PC - zbytočne.:mee:
evina
07.03.10,13:32
Evi, druhý rok za sebou tá istá firma a faktúr na padrť. :( Nerozumiem tomu ani ja, ani tí čo sa snažili aspoň niečo vydolovať z PC - zbytočne.:mee:

Je to na mašlu viem... mne prepísalo pri upgrade mzdy, lebo som vliezla do predošlého roku a prepísalo mi tabuľky....ale práve som to dokončila. Držím palec:) V mojom prípade to však bola moja chyba
majka074
07.03.10,13:39
Sem tam to samozrejme na Teba doľahne, tá časť života sa nedá úplne vygumovať....držím Ti palce, aby to trvalo čo najkratšie.
Aj tak dosiahne môj ex čo chce. Postupne získa deti,finančne je nezávislý, má mladú dievčinu a ide sa ďalej.Týmto typom sa vždy darí, je jedno,že ťa oklamú, že sú arogantný. Dnes majú takéto typy zelenú. Rozumiem tomu dobre?
cloe
07.03.10,13:40
Majka, po DP Ti napíšem. Ale jedna rada predsa, teš sa z toho ,že ex má o deti záujem. Brániť im vo vzájomnom stretávaní, by sa raz mohlo obrátiť proti Tebe. Skús čerpať z Danushkinho príspevku.

mimotemy Dalilu nepoznám a nechýba mi. :D

Súhlasím s príspevkom. Snaž sa hlavne vidieť dobro detí. Dospelí sa s touto situáciou časom vyrovnajú ale to, ako deti prežijú túto etapu svojho života, môže ovplyvniť celý ich budúci život. Preto by malo byť pre vás oboch prvoradé im to čo najviac uľahčiť.
No určite nezabúdaj na seba, tak ako ti radili aj iní predo mnou. Skús aspoň na chvíľu niekam vypadnúť, zmeniť miesto aj osoby okolo seba.
Držím palce.:)
cloe
07.03.10,13:44
Evi, druhý rok za sebou tá istá firma a faktúr na padrť. :( Nerozumiem tomu ani ja, ani tí čo sa snažili aspoň niečo vydolovať z PC - zbytočne.:mee:

Majka, to ma mrzí. Držím palce a prajem pevné nervy! Skús to zobrať pozitívne a síce, že je len 7.3. a nie 30.3.
Inak, toto je moja nočná mora, že mi pred DP niečo zmizne z PC. No, ale stáva sa...
kyblik
07.03.10,14:14
Ja sa musím okrem iného vysporiadať s takou potupou.

Toto je PORADA- dostaneš tu radu. Ak potrebuješ poľutovať, musíš sa pozbierať a niekoho si na to nájsť.


Nie sme vysporiadaný. Kvôli tomu,že má finančne nvrh ma predsa nemôže držať v šachu.

Práveže áno. A čím budeš slabšia a zraniteľnejšia, tým viac budeš trpieť. Nájde spôsob ako Ťa zlomiť.


Aj tak dosiahne môj ex čo chce. Postupne získa deti,finančne je nezávislý, má mladú dievčinu a ide sa ďalej.Týmto typom sa vždy darí, je jedno,že ťa oklamú, že sú arogantný. Dnes majú takéto typy zelenú. Rozumiem tomu dobre?

Si zatrpknutá, ponížená, podvedená, oklamaná... Zabudol som na niečo??? Deti Ti zoberú, ak sa rýchlo nespamätáš. Možno chce s teba urobiť blázna a potom to už bude jednoduché. Mimochodom, deti by mu boli prosím Ťa načo...? Zavadzať? Však má mladú pipinu, tej sa musí venovať...
majka074
07.03.10,14:22
Toto je PORADA- dostaneš tu radu. Ak potrebuješ poľutovať, musíš sa pozbierať a niekoho si na to nájsť.



Práveže áno. A čím budeš slabšia a zraniteľnejšia, tým viac budeš trpieť. Nájde spôsob ako Ťa zlomiť.



Si zatrpknutá, ponížená, podvedená, oklamaná... Zabudol som na niečo??? Deti Ti zoberú, ak sa rýchlo nespamätáš. Možno chce s teba urobiť blázna a potom to už bude jednoduché. Mimochodom, deti by mu boli prosím Ťa načo...? Zavadzať? Však má mladú pipinu, tej sa musí venovať...
Neviem načo, zvýšilo by to jeho ego. Viem,že mi už šibe. Niekedy neviem už racionálne rozmýšľať. Zamotávam sa,keď už si myslím,že je to ok,príde chvíľa,že som zase dolu. A tak dokola.
Danila
07.03.10,14:34
Je to jasné!!! Už sa ani nemusím pýtať, ktorý z moderátorov vymazal polovicu témy a nepovedal k tomu ani F.
Je jednoduchšie mazať, ako dať dohromady dve vety- prečo.No také ľahké nevieš - prečo? LEBO!!!:);)Ale ja sa opýtam. Ktože mazal? A aké je jeho svedomie? A čo za to, že neustále maže podľa svojich predstáv? A aké sú jeho predstavy o pravde a správnosti názorov? A aké kritériá pre mazanie? Milá mazačka, nevymazala by si ma teraz, prosím? Ďakujem.
danushka
07.03.10,14:38
Majka, nemysli si, že jeho finančná nezávislosť má pred Tebou navrch.
A navyše, aj keď má mladú pipku...vedela by ona akceptovať Vaše deti a starať sa o ne ako o svoje? Ver mi...nevedela.
Malé dieťa sa dá formovať a zvykne si, ale deti v pubertálnom veku, ach jaj, keby ich pipka mala vychovávať, raz dva by bolo po láske.
Prečo by Tebe ako matke mal niekto brať súdom zverené deti? Dobrým zvykom na Sk je deti zveriť do opatery práve matke, hoci týmto nechcem podceňovať význam otca, či nebodaj otcov ako takých zatracovať.
Je to len na Tebe, ako určíš a dohodneš pravidlá pri stretnutí s otcom, ktoré by nemali byť v rozpore s dobrými mravmi. /Ani mne by sa nepáčilo, keby môj 11 r. syn strávil večer na diskotéke do neskorých nočných hodín, na druhej strane to, že dostal 50€ od otca a rozflákal ich na ,,ptákoviny"...no ver mi - urobilo by to 99% chlapcov v jeho veku, či už z rozvedenej, alebo nerozvedenej rodiny/.
Rozviedla si sa, ale život nekončí. Aká Tvoja potupa, bože to sú hlúposti. Dnes ľudí nezaujíma kto s kým, kedy a ako, preletí to cez ľudí a do týždňa je na ulici iná téma.
Ži dievča, Tvoje šťastie čaká, že mu otvoríš dvere a vpustíš ho k sebe, ale musíš to Ty chcieť.
Na trápenie si nechaj priestor, bude ho dosť, keď začne puberta bojovať s Tvojimi deťmi, keď sa budú musieť učiť hospodáriť s peniazmi, keď ich budú trápiť ich lásky, či kamaráti a Ty budeš musieť byť ich mamičkou láskavou, ktorá bude stále ochotná vypočuť ich, hoci jej názor a rada aj tak budú ,,nanič"...lebo to takto je :D
...a možne dovtedy už bude po Tvojom boku stáť nový partner...kto vie...
kyblik
07.03.10,14:39
Neviem načo, zvýšilo by to jeho ego. Viem,že mi už šibe. Niekedy neviem už racionálne rozmýšľať. Zamotávam sa,keď už si myslím,že je to ok,príde chvíľa,že som zase dolu. A tak dokola.

Ale s týmto Ti nikto nepomôže. Tak skús nejakého psychológa. Resp. to čo už som tu čítal, zameraj sa na niečo čo Ťa zaujme a hlavne nasmeruje inam.
evina
07.03.10,14:41
Súhlasím s Kýblikom, že je najvyšší čas na psychológa.... prežívala som teraz niekoľko rokov niečo podobné so známou...už som dobre....potom ho stretla a bác dolu, ale stále nižšie. Vraj spamätávanie má trvať cca polroka, potom už nastupuje depresia....a pri dvoch deťoch ozaj na to nemáš miesto. Deti sú number 1, nie exmanžel...
drajver
07.03.10,14:48
Aj tak dosiahne môj ex čo chce. Postupne získa deti,finančne je nezávislý, má mladú dievčinu a ide sa ďalej.Týmto typom sa vždy darí, je jedno,že ťa oklamú, že sú arogantný. Dnes majú takéto typy zelenú. Rozumiem tomu dobre?

Ak ti deti "nezvlčí" na úplných materialistov - ich úsmev ťa presvedčí,či si sa správne rozhodla.
Petra Nová
07.03.10,15:11
No také ľahké nevieš - prečo? LEBO!!!:);)Ale ja sa opýtam. Ktože mazal? A aké je jeho svedomie? A čo za to, že neustále maže podľa svojich predstáv? A aké sú jeho predstavy o pravde a správnosti názorov? A aké kritériá pre mazanie? Milá mazačka, nevymazala by si ma teraz, prosím? Ďakujem.
Danilka, určite vieš, že viem, že "lebo". :). Skúsila som sa opýtať, spravidla sa aj dočkám, len v jednom prípade nie. S "lebo" sa nediskutuje a vyrástla som z boja s veternými mlynmi. Takže je to to, nad čím už len mávnem rukou. A nepožaduj odpovede na priveľmi ťažké otázky.;)
Danila
07.03.10,15:58
Danilka, určite vieš, že viem, že "lebo". :). Skúsila som sa opýtať, spravidla sa aj dočkám, len v jednom prípade nie. S "lebo" sa nediskutuje a vyrástla som z boja s veternými mlynmi. Takže je to to, nad čím už len mávnem rukou. A nepožaduj odpovede na priveľmi ťažké otázky.;)Vymazala som Ti červený nezaslúžený palec.....;)Ja som vyrastala s Popoluškou a Kazačkom...ale najradšej mám čardáš, preto nemám depky a nemusím psychiatrov.:)
Petra Nová
07.03.10,16:21
Vymazala som Ti červený nezaslúžený palec.....;)Ja som vyrastala s Popoluškou a Kazačkom...ale najradšej mám čardáš, preto nemám depky a nemusím psychiatrov.:)
Vymazala som Ti tiež , ale asi musím povolať všetkých svojich známych, bratrancov a sesternice, lebo červené sa množia. Sú momentálne roztrúsení vo svete, tak to bude trvať dlhšie. Mne osobne nevadia, lebo sú vizitkou toho, kto ich dáva. A môj rekord je proste neprekonateľný. Ale možno sa dočkám.:D:---
inajana
07.03.10,17:40
DôVOD ROZVODU, ako čítam - asi nevera ...
Ak to nefungovalo a nenašli ste iné riešenie - tak je ROZVOD predsa vyslobodením - či NIE?

POTUPA - HANBA ... prečo sa máš hanbiť?
Že si ostala sama a vybral si ju?

Známa sa - po 20 rokoch "manželstva" a niekoľkých rokoch psych. a fyz. teroru potichu (uprostred pracovného dňa, keď nehrozilo, že sa jej muž objaví) - vysťahovala s pár haraburdami do malého podnájmu na druhý koniec mestečka.
Ich spoločne postavený dom 3 DETI (samostatné, SŠ, ZŠ) uprednostnili a rozhodli sa zostať s otcom.
ŽE sa všetci čudovali: AKO mohla odísť bez detí ...??? PREČO deti zostali s otcom, keď bol "vraj" taký zlý ...???
Dala im na výber, neprehovárala, verila, že im ex neublíži.

TOTO BOLA HANBA! (ale iba medzi "ľuďmi"...)

Nehnevala sa, že ju deti chodili navštevovať až po zotmení - aby ľudia nevideli, že chodia k mame a nedozvedel sa to otec.
... čas to zmenil - teraz, keď prídu z práce alebo intráku, idú k mame - lebo ich čaká, lebo má navarené ...lebo JE a VŽDY BUDE ich M-A-M-A!



Ži dievča, Tvoje šťastie čaká, že mu otvoríš dvere a vpustíš ho k sebe, ale musíš to Ty chcieť.
Na trápenie si nechaj priestor, bude ho dosť, keď začne puberta bojovať s Tvojimi deťmi, keď sa budú musieť učiť hospodáriť s peniazmi, keď ich budú trápiť ich lásky, či kamaráti a Ty budeš musieť byť ich mamičkou láskavou, ktorá bude stále ochotná vypočuť ich, hoci jej názor a rada aj tak budú ,,nanič"...lebo to takto je
...a možne dovtedy už bude po Tvojom boku stáť nový partner...kto vie...

Rozmýšľaj nad tými vecami, ktoré musíš riešiť v súčasnosti.
majka074
08.03.10,15:53
Ďakujem za tento príspevok. Pomáha mi keď niekto napíše ako to prežil a čo čas priniesol. :)