matisek77
04.10.05,09:48
Viete niekto poradit, ci prevadzkovanie personalneho servisu (sprostredkovanie brigad pre studentov), je VOLNA zivnost, alebo treba nejake vzdelanie, skolenia, kurzy.. (viazana zivnost..). Dakujem.
**Gabika**
04.10.05,09:28
Pozerala som Živnostenský zákon ale nenašla som to ani v remeselnej ani vo viazanej a ani v koncesovanej živnosti. Ak máš po ruku Poradcu podnikateľa - vydali knihu o Živnostiach a tam sú presne vypísané aj voľné živnosti. V tomto zákone čo mám ja v práci to nie je rozpísané.
matisek77
04.10.05,16:06
No dnes som cely den surfoval na nete a dopracoval som sa k takej informacii, ze nazov takejto volnej zivnosti neexistuje, existuje sprostredkovatelska cinnost v ramci volnej cinnosti. Co sa tyka personalneho servisu, takuto cinnosti ani nemusim mat zapisanu v zivnosti, kedze moji brigadnici budu chodit vykonanavat sluzbu - pracu v ramci firmy. Tym padom musim mat v zivnosti take prace, ktore budu vykonavat zamestnanci, napr. pomocne stavebne prace a podobne. Ak sa mylim, poopravte ma. Vdaka.
Milan Benka
04.10.05,16:21
Skús si vybaviť papiere na agentúru dočasného zamestnávania. Ak sa nemýlim pri VŠ vzdelaní a praxi v oblasti personalistiky a ľudských zdrojov dajú povolenie na činnosť agentúry na všetky oblasti priemyslu a služieb, aspoň v ČR to tak funguje.
matisek77
04.10.05,21:07
Velmi tomu teraz nerozumiem. Ake papiere si mam vybavit a kde? Myslis, dopisat si do ZL? Alebo musim mat od niekoho INEHO specialny suhlas, ked budem zamestnavat viacero ludi na dohodu? Mal som pocit, ze si len rozsirim zivnost.