esite
06.03.10,09:07
Dobry den,
potreboval by som radu ako je mozne vylucit jedneho s konatelov v sro. Firma nam prosperuje no bohuzial jeden s konatelov si vobec neplni svoje povinnosti absolutne kasle na celu firmu, len obcas si pride po nejake tie peniaze :mad:. Nas ostatnych to uz prestava bavit.

Je nejaky legalny sposob ako ho dostat prec bez toho aby sa firma musela rusit ?

VOPRED VDAKA za vase radi.
blavaciko
06.03.10,10:16
konatel alebo spolocnik?
ak je len konatel tak to je jednoduche, valne zhromazdenie a dovi dopo..
ak to je spolocnik tam to bude tazsie, ale myslim ze sa to da tiez nejakym podanim na okresny sud ci kam, tym si vsak nie som isty...
profesional
06.03.10,16:07
Konatelovi funkciu rusi valne zhromazdenie. Potom zapisnicu z valneho zhromazdenia spolu s navrhom na zmenu zapisanych udajov posles do OR SR.

Zakon pozna aj okolnosti kedy dochadza aj automaticky k zaniku funkcie aj bez nutnosti rozhodnutia valneho zhromazdenia. Na to odporucam pozriet Obchodny zakonnik.
esite
07.03.10,08:23
Bohuzial je to zaroven aj spolocnik :( skusim nastudovat zakon. Mate s tym niekto skusenosti ??
Economic
07.03.10,09:33
Bohuzial je to zaroven aj spolocnik :( skusim nastudovat zakon. Mate s tym niekto skusenosti ??

Najideálnejšie riešenie je navrhnúť mu odkúpenie jeho podielu a odvolať ho ako konateľa. No horšie bude, ak s prevodom nebude súhlasiť, potom ozaj návrh na zrušenie súdnou cestou. No aj keď nebude chcieť previesť svoj obchodný podiel, VZ ho aspoň môže z funkcie konateľa odvolať, čím príde o svoje právomoci ktoré mu vyplývajú z pozície konateľa. Kebyže súhlasil, je to veľmi jednoduché.
profesional
07.03.10,19:35
Zavisi aky velky je jeho podiel.Ak nema aspon 50 % tak by s tym nemal byt problem.
MatoB
07.03.10,21:46
Neviem nechce sa mi vstavat od pocitaca a ist pozret spolocensku zmluvu ako mam ja ale mam pocit ze v spol. zmluve je vysvetleny aj tento krok ze v pripade ze spolocnik pre firmu robi zle meno alebo nerobi zadne respektive je pre firmu zatazou moze skoncit (aj akym sposobom) alebo sa mylim? zas ale je pravda ze kazdy ma spolocensku zmluvu inu.