myrha
04.10.05,09:49
Dobry den, mam taky mozno netradicny dotaz, aj som hladala v poradach, ale nebola som uspesna. Spolocnost ma momentalne zabezpecenu povinnost poskytovat teple jedlo formou stravnych listkov v urcitej hodnote. Nakolko sa o mesiac budeme stahovat do novych priestorov, kde uz budeme poskytovat teplu stravu, aj pre nocne zmeny, vznikol problem u jednej zamestnankyne, ktora je na bezlepkovej diete - cize nemoze sa stravovat vo firemnej jedalni. Co v takomto pripade, prinalezia jej stravnej listky ako pre vynimku,,,, ja sama neviem, ci existuje nejaky predpis pre taketo pripady. Vie mi niekto poradit?
Chobot
04.10.05,09:16
Takéto podrobnosti ZP neriesi, ukladá len zamestnávatelom poskytnút teplú stravu alebo zabezpecit stravné lístky. Taktiez nevylucuje kombinovat obe moznosti. Napr. v jednej banke, kde som robil, mali niektoré pracoviská zabezpecené obedy v závodke, zamestnanci iných pracovísk (kedze jedálen pri sebe nemali) dostali gastro lístky. Cize z hladiska zákona by to bolo v poriadku.

Dokonca som poznal aj takých zamestnávatelov, kde si zamestnanci mohli vybrat, ci chcú obedy v jedálni alebo stravné lístky.

Myslím, ze kludne jej môzete vyjst v ústrety, ze ona jediná dostane gastráce (a nech skúsi niekto z kolegov nieco namietat, myslím ze nikto by si s nou nemenil). Dokonca to môze byt z hladiska inspektorátu práce plus, ze zohladnujete aj takéto veci.
**Gabika**
04.10.05,09:19
Moja sestra pracuje vo vývarovni pre dôchodkov ako kuchárka. Stravovať by sa mala u nich v kuchyni. Priniesla však doklad od doktora, že táto strava jej nesmie byť podávaná kvôli zdravotným problémom a zamestnávateľ jej namiesto stravy poskytuje stravné lístky. Ja v tom nevidím žiadny problém, ak si tvoj zamestnanec prinesie doklad od lekára, kde bude mať potvrdenie o tejto chorobe.
myrha
04.10.05,10:45
Dakujem obom, skusim to v tomto duchu poriesit....

Pekny den
Hlinkovx
04.10.05,10:52
mám takú otázku.....
mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
/ ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
Ďakujem
Tweety
04.10.05,11:11
mám takú otázku.....
mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
/ ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
ĎakujemMôj názor je taký: Ostaní sa najedia v jedálni za tých 44,-Sk, ale v reštauračnom stravovaní sa málokedy nájde hlavné jedlo v tejto hodnote. Zákon hovorí o cene hlavného jedla. Takže je to OK. Určite aj cena pre ;) zamestnanca je prispôsobená výške stravenky,t.j. platí sa za 80.- stravenku viac ako za obed v jedálni.
Mária M;)
Tweety
04.10.05,11:13
Môj názor je taký: Ostaní sa najedia v jedálni za tých 44,-Sk, ale v reštauračnom stravovaní sa málokedy nájde hlavné jedlo v tejto hodnote. Zákon hovorí o cene hlavného jedla. Takže je to OK. Určite aj cena pre ;) zamestnanca je prispôsobená výške stravenky,t.j. platí sa za 80.- stravenku viac ako za obed v jedálni.
Mária M;)
Iba doplním, nárok na stravovanie má zo zákona každý.
Mária M:p
Evanka
04.10.05,11:22
mám takú otázku.....
mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
/ ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
Ďakujem Zamestnávateľ ti ale aj tak na ne prispieva asi iba určitou čiastkou (podľa zákona do výšky 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu). Takže je jedno akú hodnotu má lístok.
Chobot
04.10.05,11:50
mám takú otázku.....
mám alergiu..takže sa nemôžem tiež stravovať v kuchyni ..../ chodím na obedy domov/
ostatní zamestnanci dostavajú obedy vo výške 44 Sk priamo na pracovisku
ja dostávam gastrolístky v hodnote 80Sk ...
/ ja robím na jednej strane mesta - v sídle firmy....zvyšok zamestnancov - robí na prevádzke - na druhej strane mesta /
mohol by to byť problém , že nemáme rovnakú hodnotu straveniek???
dá sa to nejakým spôsobom ošetriť??
Ďakujem

Opýtam sa tak: Kolko platís za gastrolístok? A kolko platia ostatní zamestnanci za obedový lístok?

Nakoniec zistíme, ze platíte skoro rovnakú sumu. Obed v jedálni bude mat tiez hodnotu okolo 80 Sk, lebo zamestnváatel musí prispievat na min. 55% strvného. Takze vlastne dostávate rovnaký príspevok a strava vás stojí tiez rovnako.
Hlinkovx
04.10.05,19:36
no..ostatní zamestnanci, ktorí sa stravujú za 44 Sk neplatia nič / je to školská jedáleň, kde fakt hodnota obeda je 44S k/ - nakoľko 55% z 80 Sk je práve tých 44 Sk...čiže majú obed ako kedy zadarmo-nedoplácajú nič.........a ja platím 36Sk za gastrolístok - ale mne to vyhovuje...pretože kedy mám obed za 44,- Sk ..tak sa z neho vôbec nenajem.....
len sa jednoducho pýtam, či za to nemôže byť nejaký problém pri kontrole.....
Zita4
04.10.05,20:00
Podľa mňa nemôže v tom byť problém. Veď zamestnávateľ vám poskytuje rovnakú čiastku na stravné. Tebe aj ostatným 44 Sk.
Hlinkovx
04.10.05,20:07
oki...ďakujem za názory