IVEB
06.03.10,10:35
Viem , že je na tejto porade veľa skvelých odborníkov na PC , tak by som si trúfla požiadať Vás o pomoc. Minule som v inej téme uviedla, že od istého času sa mi po pripojení USB kľúča nezobrazuje ikona na paneli úloh a tým pádom neviem USB korektne ukončiť. Ale teraz mám väčší problém . Včera som si všimla , že na paneli úloh mi chýba ikona blikajúcich dvoch obrazoviek - local area.... Keď idem cez štart-ovládací panel - sieťové pripojenie , je to prázdne nie je tam nič. POčítač pracuje normálne, na internet sa dostanem bez problémom , mám pravidelne aktualizovaný počítač / mám Windows XP/ servick Pack2 , a Eset smart security. Neviem čo sa mohlo stať . Snáď som to napísala zrozumiteľne a viete o čo mi ide. Skúste mi poradiť čo s tým.
Vlado40
06.03.10,09:46
Ak je možnosť , tak si doinštaluj aj SP3 buď v EN alebo CZ verzií podľa toho aký máš základ OS

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4
Fero11
06.03.10,10:16
Je to nanajvys zaujmave. V sietovych pripojeniach by sa malo hlasit kazde sietove pripojenie. Ak nie, tak skus dat obnovit. Alebo skus vypnut PC a znova zapnut

Prip. skus start-- spustit a am napis cmd a do cierneho okna napis ipconfig/all tam by ti malo vypisat vsetok sietovy HW + jeho konfiguraciu
IVEB
06.03.10,10:29
Urobila som to a vypísalo mi fyzickú adresu , DHCP zapnuté , automatická konfigurácia zapnutá , adresa Ip, maska podsiete všetko uvedené. Neviem čo ešte mi tam malo byť.
Fero11
06.03.10,10:37
Aby sa zobrazovala ikona v icontray, tak by malo byt na sietovke povolene toto. Ale ak v sietovych pripojeniach nemas nic tak hmmmm
Inak toto cez ipconfig/all je OK
TomasHC
06.03.10,10:45
1) ked chces vidiet zoznam sietovych pripojeni, treba aby bol spusteny servis "Network Connections" (neviem ako to je v SK/CZ Windowse). Spusti prikazovy riadok (cmd.exe), a spusti prikaz: sc query netman

Vo vystupe uvidis Running/Stopped - podla toho co tam bude pojdeme dalej.

2) Chybajuca ikonka na bezpecne odstranenie - zase spusti prikazovy riadok a spusti prikaz: rundll32 shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

Potom by to malo fungovat :)
Vlado40
06.03.10,11:04
Zapni si to :

štart-spustiť - napíš msconfig.exe- v položke služby si zapni sieťové pripojenia

reštartuj PC a pozri sa do sieťových pripojení cez ovládací panel
IVEB
06.03.10,11:14
Posielam to v prílohe čo mi vyšlo.
IVEB
06.03.10,11:15
Zapni si to :

štart-spustiť - napíš msconfig.exe- v položke služby si zapni sieťové pripojenia

reštartuj PC a pozri sa do sieťových pripojení cez ovládací panel


Všetky položky mám zaškrnuté
Vlado40
06.03.10,11:17
Všetky položky mám zaškrnuté

Tak tu položku zruš , reštartuj PC a potom znova zapni.

Ak je táto služba vypnutá tak sieťové pripojenia cez ovládací panel sú prázdne
IVEB
06.03.10,11:37
Tak tu položku zruš , reštartuj PC a potom znova zapni.

Ak je táto služba vypnutá tak sieťové pripojenia cez ovládací panel sú prázdne


Lenže ja to mám v angličtine , je to NETWORK CONNECTIONS čo mám vypnúť?
Vlado40
06.03.10,11:40
Áno
IVEB
06.03.10,11:53
Tak som to vypla , reštartovala , zapla a znova reštartovala a žiadna zmena. Ovládací panel - sieťové pripojenie stále prázdne.


Ten USB kľúč cez príkazový riadok nabehol , ale neostal mi nastálo. Ale aspoň teraz už viem ako môžem bezpečne odstrániť USB kľúč ak nemám ikonu na paneli úloh. Vďaka
Vlado40
06.03.10,12:00
Máš tam nejakú službu vypnutú ?
michalxnet
06.03.10,12:29
microsoft ma k tomu komplet clanok, support.microsoft.com/default.aspx/kb/825826
IVEB
06.03.10,12:36
Máš tam nejakú službu vypnutú ?



Nie všetko mám odfajknuté.
Vlado40
13.03.10,06:41
Od istého času sa mi po pripojení USB kľúča nezobrazuje ikona na paneli úloh a tým pádom neviem USB korektne ukončiť.

USB kľúč si odpojíš aj bez ikony na paneli úloh.
Klikni tento počítač - pravé tlačidlo na písmeno USB kľúča - vysunúť.
salvosko
13.03.10,07:17
Pokial neni na nom NTFS, resp. zapnuty write cache tak ho netreba odpajat, staci vytiahnut. Co je default tak lebo kluce sa davaju na FAT32 a vypnutym write cache.
salvosko
13.03.10,07:19
mám pravidelne aktualizovaný počítač / mám Windows XP/ servick Pack2.
Neni nahodou vonka uz SP3?
misoft
13.03.10,15:19
A pekne dlho - od roku 2008 cez Automatic Updates.
BTW: podpora pre Windows XP SP2 končí 13.7.2010. Od toho dátumu už žiadne "záplaty", ostane deravý pre nové druhy nástrah. Viacej http://www.microsoft.com/slovakia/windows/products/windowsxp/default.mspx
a tu
http://www.microsoft.com/slovakia/windows/windows-xp/future.aspx

Odporúčanie pre IVEB: stiahni si SP3 a nainštaluj. Service Pack 3 je na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en
Fero11
13.03.10,18:25
Moja posledna aktualizacia je SP2. Od vtedy som od MS nepouzil ani jednu zaplatu (a zatial ziadny problem)
misoft
14.03.10,16:48
To máš šťastie :D! Ja som si dal Automatic Updates (ale s mojim potvrdzovaním!), takže dostávam pravidelné "záplaty" a Win je ako "skala" :D.
Ovšem niektorí majú pri SP2 problém (preberajú záplaty), no a podpora pre týcho SP2-károv končí tohto roku. Potom, ak sa vyskytne nejaká chyba, tak to pre nich nebude "ošetrené" a až potom nastanú ešte väčšie problémy. Preto som odporúčal updatovať na SP3.

(Veď je to po taliansky - satarmo:---:---)
IVEB
14.03.10,17:05
Chlapci ja toto všetko viem , že treba nainštalovať servick pack 3 , aj to že pomaly končí podpora dvojke, ale práve kvôli tomu že mám procesor AMD a viem , že Microsoft s tým mal zo začiatku problém / nekonečné reštarty/ som nemala odvahu ho stiahnuť. Snáď už to dali do poriadku. Takže po 31.3.2010 určite si ho nainštalujem . Najprv musím urobiť daňové priznania , a nerada by som teraz riešila počítačový problém , ak by sa niečo stalo.
Vlado40
14.03.10,17:20
Niekedy nainštalovanie SP3 robí na niektorých PC problémy.Nailepšia je čistá inštalácia z CD , ktoré už má SP3 v inštalačke.
IVEB
21.03.10,09:07
Takže nainštalovala som si servis pack3 bez problémov. Ale problém naďalej pretrváva. Správca zariadení prázdny, sieťové pripojenie prázdne. Vyskúšala som všetky možnosti tu ponúknuté ako aj microsoftom , ale stále nič. U6 neviem čo s tým mám robiť.
TomasHC
21.03.10,10:05
Takže nainštalovala som si servis pack3 bez problémov. Ale problém naďalej pretrváva. Správca zariadení prázdny, sieťové pripojenie prázdne. Vyskúšala som všetky možnosti tu ponúknuté ako aj microsoftom , ale stále nič. U6 neviem čo s tým mám robiť.

Ale neodpisala si, co bolo vystupom toho, co som pisal v prispevku http://www.porada.sk/1324880-post6.html
Vlado40
21.03.10,10:23
Je to niečo iné ako to čo som písal.Odpísala , že tú službu má zapnutú.

Zapni si to :

štart-spustiť - napíš msconfig.exe- v položke služby si zapni sieťové pripojenia
reštartuj PC a pozri sa do sieťových pripojení cez ovládací panel
IVEB
21.03.10,11:44
V položke služby , sieťové pripojenie mám odfajknuté / a aj všetky ostatné položky/ stav služby spustená. Aj keď som to zrušila a nanovo zapla a reštartovala počítač žiadna zmena nenastala.
melbak
05.04.10,16:51
Aby sa zobrazovala ikona v icontray, tak by malo byt na sietovke povolene toto. Ale ak v sietovych pripojeniach nemas nic tak hmmmm
Inak toto cez ipconfig/all je OK



fero 11, srdecna vdaka za tento prispevok, pomohol aj mne