koumi
06.03.10,11:18
Dobrý deň, dúfam že som trafil rubriku, mal by som na vás dve otázky:
1) hrozí mi že budem musieť ísť po 10-tich rokoch na úrad práce, pretože firma je vo vážnej fin.situácii, dávali nám podpísať papier že od 1.4.2010 nám plynie výpovedná lehota. Lenže už nám začali aj siahať na platy čo sa dalo čakať, niektorí kolegovia stihli odísť aj s odstupným a ostatních pravdepodobne už nepustia skôr, no a ja by som chcel vedieť že za aké dlhé obdobie pred výpoveďou mi budú rátať na ÚP priemer podľa ktorého mi dajú ten príspevok v nezamestnanosti alebo ako sa to volá...

2) mám aj živnosť popri zamestnaní, nič moc na ňu nerobím, niekde som sa tu dočítal o nenávratnom fin.príspevku z ÚP, a chcel by som sa opýtať, že do akej výšky sa dá čerpať ten príspevok, a na aké účely sa môže použiť?

Ďakujem
Xanti
06.03.10,11:16
Dobrý deň, dúfam že som trafil rubriku, mal by som na vás dve otázky:
1) hrozí mi že budem musieť ísť po 10-tich rokoch na úrad práce, pretože firma je vo vážnej fin.situácii, dávali nám podpísať papier že od 1.4.2010 nám plynie výpovedná lehota. Lenže už nám začali aj siahať na platy čo sa dalo čakať, niektorí kolegovia stihli odísť aj s odstupným a ostatních pravdepodobne už nepustia skôr, no a ja by som chcel vedieť že za aké dlhé obdobie pred výpoveďou mi budú rátať na ÚP priemer podľa ktorého mi dajú ten príspevok v nezamestnanosti alebo ako sa to volá...

2) mám aj živnosť popri zamestnaní, nič moc na ňu nerobím, niekde som sa tu dočítal o nenávratnom fin.príspevku z ÚP, a chcel by som sa opýtať, že do akej výšky sa dá čerpať ten príspevok, a na aké účely sa môže použiť?

ĎakujemAk nezrušíš živnosť tak na UP ťa nezaevidujú a nebudeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti.

A po troch mesiacoch evidencie na UP môžeš požiadať o ten príspevok .. hladaj na porade pod slovami "dotácia úrad práce" nájde Ti kopu príspevkov venujúcich sa tejto problematike.
koumi
06.03.10,22:09
ok dakujem, a este by ma zaujimalo ci staci pozastavit tu zivnost alebo treba zrusit uplne?
Xanti
06.03.10,22:11
ok dakujem, a este by ma zaujimalo ci staci pozastavit tu zivnost alebo treba zrusit uplne?
Stačí pozastaviť.
Nesmieš ju mať proste aktívnu pri prihlasovaní na UP. Ináč ťa nezaregistrujú.
veronikasad
07.03.10,15:28
ok dakujem, a este by ma zaujimalo ci staci pozastavit tu zivnost alebo treba zrusit uplne?
môžeš ju aj pozastaviť. Ale pozastavenú živnosť môžeš obnoviť najskôr po 6 mesiacoch.
ivka70
07.03.10,15:38
Dobrý deň, dúfam že som trafil rubriku, mal by som na vás dve otázky:
1) a ja by som chcel vedieť že za aké dlhé obdobie pred výpoveďou mi budú rátať na ÚP priemer podľa ktorého mi dajú ten príspevok v nezamestnanosti alebo ako sa to volá...

Ďakujem

Pocita sa priemerny prijem z poslednych 3 rokov.