blavaciko
06.03.10,11:20
Zdravim,
mozno je to prehnane velka nadej, no potreboval by som zohnat investora, alebo ticheho spolocnika.

Na rozbehnutie novej kaviarne v centre BA potrebujem zohnat cca 55 000 €, navratnost investicie cca 5 rokov.

Forma spoluprace zalezi na dohode, postacuje vklad priblizne 25 000, zbytok snad poskytne banka.

Vopred dakujem za pripadne odpovede
profesional
06.03.10,16:05
Takze ak to dobre chapem, ty chces zalozit podnik kde:

Tichy spolocnik da 25.000 Eur
Banka da 30.000 Eur.

Ty das 0 Eur ale budes z toho celkovo profitovat.

No fasa, takze prachy nech daju ini, riziko nech znasaju ini a zarabat budes ty.

Si myslis ze vsetci su totalne na hlavu?

K tomu zacinajucemu podniku ziadna banka nepozicia takmer 55 % z hodnoty investicie.

Neviem ake mas skusenosti a kolko mas rokov, ale ak mas do 30 vratane, obrat sa na SZRB (Slovenska zarucna a rozvojova banka). Tam mozes dostat podnikatelsky uver do 50.000 Eur aj na zaklade len podnikatelskeho planu, dokladov o vzdelani a praxi..
blavaciko
07.03.10,11:39
takto,
urcite nehladam niekoho kto mi da peniaze, ze nech sa paci...
samozrejmostou je zmluva o pozicke, zmluva o buducej zmluve o zaloznom prave na hnutelny majetok, prip. biankozmenka so zmluvou o jej pouziti, pripadne dalsie podla dohody.

SZRB idem skusit, len som chcel vediet ci niekto nepozna nejaku inu banku alebo instituciu, ktora je schopna pozicat peniaze len na zaklade podn. planu, teda bez podn. historie.
profesional
07.03.10,19:37
Nerosumieme sa. Je mi uplne jedno aky formpanopravny vztah by za poskytnutim penazi bol. Ide tu o to ze cudzi budu znasat riziko investicie a ty zisky. To asi tazko..
blavaciko
07.03.10,20:39
ano chapem, o co ti ide, len sa pokusam vysvetlit, ze zisk bude mat aj cudzi na urokoch a bude znasat sice riziko, no do urcitej miery poistitelne, dost uz o tom, nebudem nikoho flamovat.
MatoB
07.03.10,21:40
napisal si ze v pripade zisku bude s toho mat nieco aj investor ale nenapisal si co v pripade krachu (cize pripad 70% zacinajucich podnikatelov) .....tak????
ak mas moznost ziadny investor a ziadne uvery. Taky clovek ktoremu sa uspene podari najst zlateho cloveka - investora (cize cloveka ktory tiez nevie com ma robit od "roztopase") neskonci vzdy najlepsie teda malokto skonci dobre. Ono sa to tak hovori > komu sa neste robit bude robit aj sprostosti preto aby nejako zarobil alebo zohnal lóve. Len skoda ze casto to nem dopadne dobre.
orientmonkey
07.03.10,21:51
Pokial si chces usetrit velke sklamanie vykasli sa na to, kaviaren ti nikdy nezarbi tolko, aby si z toho chodil vysmiaty. Okrem toho si poloz velmi dolezitu otazku a to ake skusenosti mas s gastro?

Forma ticheho spolocenstva je velmi rizikova pre takyto pripad. Do toho ti nikto normalny asi nepojde na takyto typ businessu.

A asi najcennejsiu radu ti dam taku aku som raz dostal aj ja a dnes som za nu velmi vdacny: Ked sa ti (a to ti prajem) rozbehne business a ty vyplatis svojho spolocnika, vyplatis mu slusny zist a tak...si myslis, ze sa mu bude chceiet opustit takyto vyhodny vynosny kseft? Pozri sa na to z jeho pohladu a odpovedz si.
blavaciko
08.03.10,04:44
njn hosi, mate zrejme pravdu, kvoli cistote a legalite to skusim radsej len cez banku a zbytok snad nejako nazbieram...
co sa tyka skusenosti v gastro, tak to mam, toho sa nebojim
je mi jasne, ze aby kaviaren zarobila, budem zrejme muset driet, no budem driet na seba...
orientmonkey
08.03.10,09:16
tak vela zdaru prajem :)

stale si vsak stojim za svojim a to, ze ta kaviaren ja velke riziko a zisky nie su take ako si moze niekto predstavovat
VODCA
08.03.10,15:11
inak..toto ma vzdy zaujimalo..tie zisky su vazne tak slabe ? Ako nevyznam sa v tom..len z pozorovania.. mam oblubeny podnik v ktorom si davam kavu tak 3x denne..vzdy maju plno..kava stoji 1.3 E..kolko tak stoji ta kava kaviaren ? ja neviem...maju skoro stale plno..stale mam pocit,ze to musi byt velmi slusny biznis..a chcem podotknut..ze si uvedomujem,ze platia najom, zamestnancov...
orientmonkey
08.03.10,17:04
berme idealny pripad:
mas vybavene slusne priestory na frekventovanom mieste

mas pociatocne naklady -> rekonstrukcia + vybavenie + zariadenie (a to je sakra palka)

k tomu si daj mesacne najom + energie (to je tiez znacna polozka) + zamestnanci (vratane odvodov a vsetkeho)

teraz si zacni ratat odhadom co ta to moze stat a radim ti nebud skromny lebo to budu vazne slusne polozky

potom si zrataj marze - cize za kolko budes predavat tovar, kolko je dan, aka je na tom tvoja marza a tak...

daj si to vsetko dokopy a vyrataj si kolko kav, kolacov, dzusov a cojaviem coho este musis denne/meacne predat tak aby si mesacne urobil cisty zisk do firmy ja neviem 1000 eur napr.

Ja kaviaren nemam a ani nechcem mat. Co mam takych vzdialenejsich znamych, ktori kaviaren mali a niektori este maju na tomto konkretnom nikdy vela nezarobili.
profesional
14.03.10,20:46
Pocuj, vies kde zozenies 25.000 Eur? V Baumaxe vraj maju teraz rozbrusovacky za znizenu cenu. A ak ta s nou nechytia pri trezoroch NBS, si za vodou.