olkos
06.03.10,13:06
Ahojte

kamarat ma poprosil nech mu urobim DP FO a zaskocila ma dodatocne predajom podielu v sro

v roku 2009 predal svoj podiel v sro vyplatena suma bola v roku 2009.

Chcem sa opytat ze vraj je nejake prechodne ustanovenie ze ked bol vlastnikom podielu - vkladu minimalne 5 rokov a podiel bol obstarany pre rokom 2004 je tento prijem oslobodeny od dane z prijmov aj ked je mu vyplatene viac ako vlozil


Ak to nie je oslobodene robim dobre vypocet :

Predaj podielu : 90 000 EUR
odpocitam vklad - 10 000 EUR
odpocitam 5 nasobok zivotneho minima


Rozdiel zdanim podla §8 ods1 pis. f


Je to tak ??


dakujem za pomoc
olkos
08.03.10,07:09
:mee:nikto mi nevie poradit ?? pleas
IvoM
08.03.10,08:16
Ak získal podiel v sro pred rokom 2004 a teraz ho predáva platí ustanovenie pôvodného zákona a ten takýto príjem oslobodzuje ak je doba medzi nadobudnutím a predajom viac ako 5 rokov s výnimkou ak o týchto vkladoch účtoval.


§52
(21) Na zdanenie príjmu z prevodu členských práv družstva alebo z prevodu účasti na obchodných spoločnostiach, ak nejde o predaj cenných papierov, obstaraných pred účinnosťou tohto zákona, ak doba medzi nadobudnutím a prevodom presahuje päť rokov, sa použijú ustanovenia § 4 ods. 1 písm. h) zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení (21) Na zdanenie príjmu z prevodu členských práv družstva alebo z prevodu účasti na obchodných spoločnostiach, ak nejde o predaj cenných papierov, obstaraných pred účinnosťou tohto zákona, ak doba medzi nadobudnutím a prevodom presahuje päť rokov, sa použijú ustanovenia § 4 ods. 1 písm. h) zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov aj po 31. decembri 2003.
olkos
08.03.10,08:39
dakujem velmi pekne za informaciu. este sa checm opytat co sa tym myslim "s výnimkou ak o týchto vkladoch účtoval."
IvoM
08.03.10,10:03
Či nemal tieto vklady v obchodnom majetku napríklad ako SZČO.