martina1111
06.03.10,13:46
Dobrý deň,
SZČO mi na konci roka 2008 priniesol účtovníctvo, kde mal asi 2 vystavené faktúry uhradené na vkladnú knižku. Vtedy som to brala sko núdzový stav, velmi som to neriesila. Teraz mi opat doniesol uctovnictvo, kde mu boli vsetky faktury uhradzane na vkladnú knižku. Je to správne?
Dakujem
m.hladka
06.03.10,13:20
Vynaliezavé, ale nepraktické.
Dana7
06.03.10,13:35
Vynaliezavé, ale nepraktické.

No to by ste sa divili, aké praktické. Mala som klienta, ktorému hrozila exekúcia, tak všetky príjmy si nechával posielať na dcérinu vkladnú knižku. Keďže bola neplnoletá, tak exekútor samozrejme nepátral, či ona má alebo nemá nejaké príjmy, veď zo zákona k nej mali vyživovaciu povinnosť rodičia. Takže v tomto prípade to bolo aj vynaliezavé aj praktické. Nakoniec som síce to účtovníctvo odmietla robiť, ale vynaliezavosť niektorých ľudí je fakt obrovská.
martina1111
06.03.10,14:02
v tomto prípade vobec nejde o vynaliezavost, na konci roka 2008 to bolo nutne kvoli 2 faktúram z Rakuska - dali sa uhradit v EUR na vkladnu knizku, ked este u nas boli SKK a dotycny nemal eurovy ucet. Lenže on si potom nechal uhrádzať aj prijmy zo slovenska na vkladnu knižku - vsak prenho uhrada ako uhrada. Mne ide o to ci je to spravne z danoveho, uctovného hladiska - samozrejme vsetky prijmy prizná v DP.
vdaka
m.hladka
06.03.10,17:58
Nie je to správne, práve preto som použila slovíčko vynaliezavosť a pre účtovníka nepraktické.
Treba skopírovať strany, na ktorých sú vklady príjmov a to dať do účtovníctva s odvolávkou k originálu VK. Upozorniť majiteľa, nech si založí podnikateľský účet.
ivustek
07.03.10,08:41
Nie je to správne, práve preto som použila slovíčko vynaliezavosť a pre účtovníka nepraktické.
Treba skopírovať strany, na ktorých sú vklady príjmov a to dať do účtovníctva s odvolávkou k originálu VK. Upozorniť majiteľa, nech si založí podnikateľský účet.

inú možnosť ako uviedla m.hladka ani nemáte, či to DÚ uzná, alebo nie, nebude to Váš problém.