toptom
06.03.10,14:43
Mám problémy s práčkou Whirlpool AWT 2284/1-800. Je to práčka zhora plnená. Po každom praní mi zostáva veľké množstvo pracieho prášku v zásobníku. Čím to je? Ďakujem.
Chobot
06.03.10,15:47
Mám problémy s práčkou Whirlpool AWT 2284/1-800. Je to práčka zhora plnená. Po každom praní mi zostáva veľké množstvo pracieho prášku v zásobníku. Čím to je? Ďakujem.

My sme ten problém odstránili tak, že prášok sypeme priamo do bubna, nie do nádobky na prášok. Jedine ak sa predpiera, vtedy ju používame, čo je veľmi zriedkavo.

Spôsobujú to dnešné prášky, ktoré sú strašne mazľavé a ťažšie sa rozpúšťajú.
peterkos2
06.03.10,16:01
Nám sa to tiež stáva,manželka to takisto rieši práškom do bubna.Je možné,že je zanesená tryska,ktorá má vyplavovať ten prášok z nádoby-keď budem mať čas,musím to tiež pozrieť.
val007
06.03.10,18:51
Alebo používajte tekuté pracie prostriedky. Mne sa to tiež niekedy stalo, bol to prášok značkový (ten z najdrahších), ale v akcii a buď v ňom bolo niečo iné ako obvykle alebo ho mali zle skladovaný.
uno81
06.03.10,19:12
Alebo používajte tekuté pracie prostriedky. Mne sa to tiež niekedy stalo, bol to prášok značkový (ten z najdrahších), ale v akcii a buď v ňom bolo niečo iné ako obvykle alebo ho mali zle skladovaný.

Ja už niekolko rokov používam len tekuté a je pokoj:) Mala som pocit,že sa mi z tých prachových prášilo do úst:---:---:---
korcka
16.03.10,10:34
Súhlasím s nápadom aplikovať prášok v dávkovači priamo do bubna. Ja osobne som voľakedy používala prášky, neskôr som z dôvodu, aby som si chránila práčku, prešla na gély. Postupom času som však zistila, že cena prac.prostriedku je jedna vec a kvalita druhá. Tým nemám na mysli iba to, ako sa prášok alebo gél dokáže dostať k prádlu, ale keď sa s k nemu jednak nedostane, a ak sa už aj dostane, ale sa nerozpustí, ako dokáže vôbec fungovať? Vždy sa u nás totiž našlo nejaké prádlo, nejaká škvrna, ktorá nebola dobre vypraná. Pred rokom mi kamoška ukázala prací program založený na inej báze, a odvtedy nenakupujem v obchode, ale cez internet, čo môžem každému vrele odporúčať, lebo podobné problémy sa mi už nestávajú.
58vlasta
16.03.10,14:15
Súhlasím s nápadom aplikovať prášok v dávkovači priamo do bubna. Ja osobne som voľakedy používala prášky, neskôr som z dôvodu, aby som si chránila práčku, prešla na gély. Postupom času som však zistila, že cena prac.prostriedku je jedna vec a kvalita druhá. Tým nemám na mysli iba to, ako sa prášok alebo gél dokáže dostať k prádlu, ale keď sa s k nemu jednak nedostane, a ak sa už aj dostane, ale sa nerozpustí, ako dokáže vôbec fungovať? Vždy sa u nás totiž našlo nejaké prádlo, nejaká škvrna, ktorá nebola dobre vypraná. Pred rokom mi kamoška ukázala prací program založený na inej báze, a odvtedy nenakupujem v obchode, ale cez internet, čo môžem každému vrele odporúčať, lebo podobné problémy sa mi už nestávajú.

A čo nakupuješ cez internet?:confused:
ela77
16.03.10,15:15
Ja mám pračku plnenú spredu a tiež sa mi to začalo stávať. Zistili sme, že bolo zanesené sito v hadici, ktorou sa napúšťa voda. Stalo sa to asi vtedy, keď bola havarka na vodovodnom potrubí a potom šla veľmi špinavá voda, a tak sa sítko zanieslo a prísun vody nebol taký silný ako inokedy, Hadicu sme odpojili od potrubia a prepláchli práve iba to male čudo (sítko) a voda potom šla silnejším prúdom a odvtedy mám pokoj. Bolo to ako keď sa zanesie sprchovacia hlavica.
korcka
16.03.10,20:07
Značku SA8, kombinujem podľa potreby.
uno81
17.03.10,08:54
Značku SA8, kombinujem podľa potreby.

Tak to počujem prvýkrát:confused::confused::confused:
Laco-monter
17.03.10,16:57
Tak to počujem prvýkrát:confused::confused::confused:

SA-8 od AMWAY !

Preto si o ňom ešte nepočula.
lujza.j
17.03.10,18:00
Značku SA8, kombinujem podľa potreby.

len treba uviesť aj to kolko ten prášok stojí, pretože je malý / tuším 1 200g alebo ma opravte /a drahý, je pravda, že sa dávkuje v malých množstvách ako skoro všetky výroby tejto americkej značky Amway. predaj bol kedysi formou dílera.
Luky89
18.03.10,08:15
Zvykne to byť ako už bolo spomenuté upchaté sitko vo ventile, alebo v hadici nie vždy vyčistenie pomôže ale množstvo prášku v zásobníku po vypraný sa určite zníži.

a počuli ste už niekto o pracích orechoch pred nedávnom som o nich čítal sú vraj z nejakého indického stromu do pračka stačia 3-5 a vydržia 3 mesiace voda z prania je potom neškodná vhodná na polievanie (ak tam nedáte inú chemikáliu) dajú sa vraj kúpiť aj u nás máte niekto z nimi skúsenosti?
uno81
18.03.10,10:32
SA-8 od AMWAY !

Preto si o ňom ešte nepočula.

Tak teraz už viem Lacko:):):)
Zuuzaaa
13.05.10,14:12
Dobrý deň,


ja by som Vás chcela poprosiť o radu - neviem, či má niekto s tým skúsenosť, ale máme práčku Whirlpool (plnená spredu) a tak cca 1 deň po praní sa v bubne objaví voda... netušíme, odkiaľ sa berie, keď práčka doperie, žiadna voda tam nie je, aj prívod vody zastavujeme..:mee:

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Luky89
13.05.10,14:24
Nebude to voda z odpadu ktorá sa dostane do bubna lebo zle tesný gulička spätného ventilu? Pozry sa či nie je zanensená napr.: namotané vlasy alebo vlákna
Zuuzaaa
13.05.10,14:29
Ja ten práčke veľmi nerozumiem, lebo toto začala robiť len teraz - asi posledné 2-3 týždne. Keď som už najviac bezradná, tak pustím len program "odstreďovanie" a vtedy to nerobí.. tak neviem, v čom môže byť problém. Ale vďaka za tip, určite to vyskúšam rozobrať a preskúmať :-)
uno81
14.05.10,05:37
aj podla mna je upchaný odpad a voda dostatočne neodtečie a ostáva niekde v hadici,či kde:-)) a potom sa vráti do bubna--čiste laicky vysvetlené aj pochopené:-))Zuzanka:vyčistiť:-))))
Llívia
14.05.10,06:00
Trochu mimotemy
My sme ten problém odstránili tak, že prášok sypeme priamo do bubna, nie do nádobky na prášok. Jedine ak sa predpiera, vtedy ju používame, čo je veľmi zriedkavo.

Spôsobujú to dnešné prášky, ktoré sú strašne mazľavé a ťažšie sa rozpúšťajú.

Také sú aj aviváže. Tiež máme Whirpoolku spredu plnenú. Problém je v tom, že pri praní sa z nádoby nevyplaví aviváž, lebo tiež sú nejaké mazľavé a príliš husté a ten odtok, cez ktorý má odtekať, sa avivážou upchá. Mama to rieši tak, že aviváž zriedi vodou, potom sa ten problém tak často nestáva. Mohol by to neodtekanie aviváže spôsobovať aj nízky tlak vody? (S prachom problémy nie sú, používame tekuté (priamo do bubna) a ak klasický prášok, tak ten ide priamo do bubna tiež. Ale zo začiatku, keď sme prášok dávali do násypky, tiež tam časť z neho zostala, lebo voda ho nevymyla).
uno81
14.05.10,07:20
Lívia..je to možné podla mna aj tým tlakom vody,,ja s tým problém našťastie nemám,ale i prach používam tekutý:-) a ten samozrejme dávam aj s odmerkou do bubna...
Zuuzaaa
01.06.10,06:09
Problém vyriešený, práčka ako nová :-) ďakujem za tip, už budem len čistiť a čistiť :-)
MartaP
01.06.10,09:14
My máme tiež práčku Whirlpool, plní sa zhora, a teraz v poslednej dobe, keď pri praní vypúšťa vodu, cítiť z nej zápach. Ďakujem za radu, ak s tým má niekto skúsenosť, čo by na to pomohlo.
uno81
02.06.10,05:09
My máme tiež práčku Whirlpool, plní sa zhora, a teraz v poslednej dobe, keď pri praní vypúšťa vodu, cítiť z nej zápach. Ďakujem za radu, ak s tým má niekto skúsenosť, čo by na to pomohlo.


Marti,a kade vypúšťaš vodu? Mne začne pri praní páchnuť,tak raz za pol roka,ale mne vypúšťa cez umyvadlový odpad a to už viem tým pádom,že je to zanesené a preto to páchne;)Takže celý odpad si rozmontujem a prečistím a je po zápachu i probléme:)
MartaP
02.06.10,10:32
Vodu vypúšťa hadicou voľne do vane v kúpeľni, takže ten zápach ide z práčky. Už som vyskúšala rôzne prípravky, ale zatiaľ bezúspešne.
uno81
02.06.10,11:18
Vodu vypúšťa hadicou voľne do vane v kúpeľni, takže ten zápach ide z práčky. Už som vyskúšala rôzne prípravky, ale zatiaľ bezúspešne.

a skúsila si do nej naliať zopár litrov octu a nechať napustiť vodu a dať to vyvariť? to robievala niekedy dávno moja mamenka a fungovalo jej to aj na kameň,aj na zápach:) ešte ma napadlo,mrkla si na filter,či tam niečo nekvasí?to ma len tak napadlo,že keby náhodou:rolleyes:
MartaP
03.06.10,10:39
Včera som vyskúšala Calgonit-finish, je to síce čistič umývačky riadu, ale zdá sa, že pomohlo, zatiaľ zápach necítim.
uno81
03.06.10,14:27
Včera som vyskúšala Calgonit-finish, je to síce čistič umývačky riadu, ale zdá sa, že pomohlo, zatiaľ zápach necítim.


No super-šikulka:):):)a ak nabudúce nebudeš mať nič iné,nalej tam ten ocot a daj to vyvariť a uvidíš:---
deane7
06.06.10,03:15
Neviem s tým nápadom liať tekutý prášok do prádla, ona tá práčka najskôr zapne čerpadlo. Ja mám tiež zhora plnenú Whirpool, ale už nikdy. Radšej si doplatím a kúpim poriadnu práčku od normálnej značky. Brat kúpil Bosch a to je iné kafe.
uno81
06.06.10,17:18
Neviem s tým nápadom liať tekutý prášok do prádla, ona tá práčka najskôr zapne čerpadlo. Ja mám tiež zhora plnenú Whirpool, ale už nikdy. Radšej si doplatím a kúpim poriadnu práčku od normálnej značky. Brat kúpil Bosch a to je iné kafe.

Prečo sa Ti to nepozdáva?:rolleyes:Ja to tam šupnem aj s tou nádobkou na to a hned mi to napúšťa vodu a hotovo:---
A prečo už nechceš z vrchu plnenú?mne osobne to je jedno,ale aké má nevýhody oproti z boku plnenej?Ja mám malú kúpelku,takže mne je tam takáto vhodnejšia:)
deane7
06.06.10,17:25
Ona mi najskôr zapne čerpadlo, takže najskôr niečo odčerpá. Ja ju mám pod kotlom, takže mi vlastne to napúšťanie zhora aj vadí. No hlavne som sa rozhodol že už radšej inú značku. Nedávno napr. dávali testy umývačiek a tam Whirpool dopadli hrozne. A bude to aj s pračkámi asi podobné, radšej doplatiť niečo málo a kúpiť lepšiu značku.
ajamka
27.02.12,15:36
Ja zasa riešim problém s čudným zvukom, akoby ju niečo brzdilo. Mám whirpoolku zhora plnenú, asi 4 rok. Bubon točí, ale piští a hučí a aj napriek tomu, že je stabilne postavená na podlahe pri žmýkaní skáče. Mám pocit, akoby niečo bolo niečo pod bubnom. Opravár povedal, že ide ako švajčiarske hodinky a že to bude tým, že som dala málo prádla. Zobral 3O ečok a všetko bolo opravené. Dnes som dala toho viac a predsa to je rovnaké. Cítim sa už paranoidná.:) Mám sa stým trepať do predajne do opravy?
Luky89
27.02.12,16:29
Skús sa pozrieť či nie je uvoľnená skrutka ktorá drží koleso s remeňom na bubne (ale pozor nie pod napätím). Keď je uvoľnená práčka pôsobý akokeby sa mala problém rozbehnúť a potom, keď bubom zastane ešte spraví sám cca 1/4 otáčky.
misoft
27.02.12,16:51
Pozri na klinový remeň -pískanie = známka opotrebovania remeňa, prípadne uvoľnenie remeňa (prešmykuje).
ajamka
27.02.12,18:10
Áno? Ďakujem pekne. Veľmi ste mi pomohli, skúsime to pozrieť, dúfam, že problém bude len tam. Ešte raz ďakujem.