FaLuMa
06.03.10,15:48
Napriek snahe sa mi nikde na internete nepodarilo nájsť odpoveď na otázku:

Súkromné vozidlo nezahrnuté do majetku firmy používa SZČO na cesty za účelom nákupu tovaru. Je mi jasné že musí zdokladovať cenu PHM bločkom. Musí ale dokladovať aj celé spotrebované množstvo PHM prepočítané podľa TP a prejazdených km? Alebo stačí len jeden doklad kôli cene PHM platnej v čase nákupu.

Ak niekto má aj link napr. na DU bola by som mu veľmi povďačná.
Timka1
06.03.10,16:02
spotrebované množstvo PHL na uskutočnenej pracovnej ceste preplácate podľa spotreby uvedenej v TP vozidla a ceny platnej v čase vykonania pracovnej cesty.

SZČO si uplatňuje výdavky podľa ZoDP §19 ods 2 písm. e) ak má auto vlastné nevložené do podnikania:

§ 19
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,
FaLuMa
06.03.10,16:07
Ďakujem za reakciu, ten paragraf som čítala viac-krát, aj pokyn na drsr. Je mi jasná aj povinnosť evidencie a všetko s tým spojené. Len mi stále nie je jasné, že ked reálne spotrebovala napr. 100 litrov nafty a bločky má len na 40 litrov nafty, kolko môžem uplatniť do nákladov. 100 alebo 40 litrov? Je k tomu aj niekde vysvetlenie?
Timka1
06.03.10,16:09
Ďakujem za reakciu, ten paragraf som čítala viac-krát, aj pokyn na drsr. Je mi jasná aj povinnosť evidencie a všetko s tým spojené. Len mi stále nie je jasné, že ked reálne spotrebovala napr. 100 litrov nafty a bločky má len na 40 litrov nafty, kolko môžem uplatniť do nákladov. 100 alebo 40 litrov? Je k tomu aj niekde vysvetlenie?

povinnosť zdokladovať nákup PHL vzniká len pri motorovom vozidle zaradenom do majetku, pri nezaradenom vozidle je dobré mať tento doklad, ale nie je povinnosť

vo Vašom prípade môžte uplatniť do nákladov skutočne spotrebované množstvo PHL a to 100 litrov
FaLuMa
06.03.10,16:16
Na stránke daňového riaditeľstva je tento pokyn

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/pokyn621.pdf

na strane číslo 12 je napísané že je nutné mať bločky.Z textu v tomto pokyne som však bola celkom popletená. Pochopila som to tak, že musím zdokladovať celé množstvo PHM.

Ďakujem za pomoc, odľahlo mi
Timka1
06.03.10,16:28
Na stránke daňového riaditeľstva je tento pokyn

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/pokyn621.pdf

na strane číslo 12 je napísané že je nutné mať bločky.Z textu v tomto pokyne som však bola celkom popletená. Pochopila som to tak, že musím zdokladovať celé množstvo PHM.

Ďakujem za pomoc, odľahlo mi

prečítala som si, skús sa pozrieť aj na tento príspevok čo som našla

http://www.porada.sk/1298993-post1034.html
FaLuMa
06.03.10,16:35
Timka ďakujem, tento príspevok čo si priložila som pred tým nenašla. Kedže som našla aj opačné názory začala som pochybovať či robím dobre.
truch
06.03.10,16:53
Možno by bolo dobre zadať dopyt na DRSR, aby pri daňovej kontrole nevyhodili cesťáky z nákladov.
FaLuMa
06.03.10,16:58
A ako to teda robievate vy?
truch
06.03.10,21:07
A ako to teda robievate vy?
Ja dávam všetky bločky, zadám do tabuľky a zvyšok prenesiem do ďaľšieho mesiaca.
http://www.porada.sk/images/attach/xls.gifKniha jázd.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=51363&d=1267701882) (52.0 KB, 39 videní)