vulxy
06.03.10,17:45
zdravim,potrebujem surne poradit ako mozem zmekcit gumu...v skratke opisem oco ide,dnes som sa motal pod autom a zistil som ze mam spadnutu ochrannu prachovku z poloosi,zufalo som sa cele poobede skusal to nasadit ale je taka stvrdla ako umela hmota,aj ked nasadim a upnem objimkou furt sa zosuchne ,je trosku aj zdeformovana uz som z toho hotovy,zajtra ju musim nako nasadit lebo potrebujem auto a nebudem mat cas na servis,
mate napad ako to spravit,budem vdacny vulxy
Marína
06.03.10,18:39
vulxy
06.03.10,19:38
Glycerínom, čítaj tu http://cs.wikipedia.org/wiki/Glycerol

ach ano:)Wikipedia,ale nie som mudrejsi ako pred hodinou:)
ale ked sa mozem spytat tak polaicky ,co by som mal zajtra nakupit v Tescu,ze ked tu prachovku nou potrem ,ona mi zmekne?
misomiso
06.03.10,19:49
ach ano:)Wikipedia,ale nie som mudrejsi ako pred hodinou:)
ale ked sa mozem spytat tak polaicky ,co by som mal zajtra nakupit v Tescu,ze ked tu prachovku nou potrem ,ona mi zmekne?


Nic nezmakne, prachovku treba asi len vymenit. Ona tam aj tak len tak sama nedrzi, je prichytena po obvode kovovou paskou, ta ti asi praskla.

Tie prachovky su robene z materialu, ktory nenahlodaju ani mineralne oleje a vazeliny, inak by to nemohlo fungovat, takze nejaky glycerin si mozes natierat tak akurat na ocne vrasky :-) . Ale pokial nie je prasknuta, tak by ju malo stacit uchytit tou paskou.
ludmilla
06.03.10,19:53
zdravim,potrebujem surne poradit ako mozem zmekcit gumu...v skratke opisem oco ide,dnes som sa motal pod autom a zistil som ze mam spadnutu ochrannu prachovku z poloosi,zufalo som sa cele poobede skusal to nasadit ale je taka stvrdla ako umela hmota,aj ked nasadim a upnem objimkou furt sa zosuchne ,je trosku aj zdeformovana uz som z toho hotovy,zajtra ju musim nako nasadit lebo potrebujem auto a nebudem mat cas na servis,
mate napad ako to spravit,budem vdacny vulxy

Acetón zmäkčuje gumu, ale pozor môže ju aj narušiť a tým aj poškodiť.
Laco-monter
06.03.10,19:57
Nic nezmakne, prachovku treba asi len vymenit. Ona tam aj tak len tak sama nedrzi, je prichytena po obvode kovovou paskou, ta ti asi praskla.

Tie prachovky su robene z materialu, ktory nenahlodaju ani mineralne oleje a vazeliny, inak by to nemohlo fungovat, takze nejaky glycerin si mozes natierat tak akurat na ocne vrasky :-) . Ale pokial nie je prasknuta, tak by ju malo stacit uchytit tou paskou.

Skus prachovku potrieť syntetickým olejom 5W-40 , ak sa nerozpadne tak bude zmäkčená URČITE !
vulxy
06.03.10,20:05
Nic nezmakne, prachovku treba asi len vymenit. Ona tam aj tak len tak sama nedrzi, je prichytena po obvode kovovou paskou, ta ti asi praskla.

Tie prachovky su robene z materialu, ktory nenahlodaju ani mineralne oleje a vazeliny, inak by to nemohlo fungovat, takze nejaky glycerin si mozes natierat tak akurat na ocne vrasky :-) . Ale pokial nie je prasknuta, tak by ju malo stacit uchytit tou paskou.

prasknuta nieje ale je taka zdeformovana a stvrdnuta,jasne ze ju treba vymenit len tyzden dva nebudem mat cas na servis a by som ju len tak docasne ,ale aj ked pripaskujem otocim volantom a osuchne sa lebo je stvrdnuta
vulxy
06.03.10,20:10
Acetón zmäkčuje gumu, ale pozor môže ju aj narušiť a tým aj poškodiť.

aceton som skusal(presne aceton som nemal poruke ale univerzalne riedidlo,smrdelo to 2xsilnejsie ako aceton) ale nic, + silikonovy olej,WD40,a horkovzdusnu pistol a naky sprej na povolovanie hrdzavych srobov
vulxy
06.03.10,20:19
Skus prachovku potrieť syntetickým olejom 5W-40 , ak sa nerozpadne tak bude zmäkčená URČITE !

to si myslel vazne?ci len tak aby rec nestala
prave taky olej mam v aute Castrol Magnatec tak neni problem vytiahnut nake deco:)
Laco-monter
06.03.10,20:23
to si myslel vazne?ci len tak aby rec nestala
prave taky olej mam v aute Castrol Magnatec tak neni problem vytiahnut nake deco:)

Ano VAŽNE som to myslel ,

hadica na odvetranie kĺukovej skrine, čo je napojená do vzd.filtra sa mi ROZPADLA .:eek:

A tiež spod rozdeľovača presakoval olej na hadicu chladenia a táto zmäkla nenormálne, no utesnil som rozdeĺovač a deštrukcia hadice nenastala.
Laco-monter
06.03.10,20:27
to si myslel vazne?ci len tak aby rec nestala
prave taky olej mam v aute Castrol Magnatec tak neni problem vytiahnut nake deco:)

Castrol Magnatec 5W-40 je zbytočne drahý olej .:rolleyes:

Ja som začal používať VAT Syn Gold 5W-40 a je to ďaleko lepší olej !:D

Povýmene a najazdení 2000 km nezmení svoju farbu, je stále priezračný , a mením ho po 15 000 km a ešte má stále medovožltú farbu !:eek:

Teda nejaví viditeĺné známky karbonizácie a opotrebovania.:)
vulxy
06.03.10,20:29
Ano VAŽNE som to myslel ,

hadica na odvetranie kĺukovej skrine, čo je napojená do vzd.filtra sa mi ROZPADLA .:eek:

A tiež spod rozdeľovača presakoval olej na hadicu chladenia a táto zmäkla nenormálne, no utesnil som rozdeĺovač a deštrukcia hadice nenastala.

:mee: neverim ti !!!
do Moskvica sa predsa nedava olej 5W40 ale 10W40:D
Laco-monter
06.03.10,20:38
:mee: neverim ti !!!
do Moskvica sa predsa nedava olej 5W40 ale 10W40:D

Ja tento olej dávam do Daewoo Espero 1,5 DOHC 16 V a tento typ MÁ rozdeĺovač kvoli distribúcii iskry na jednotlivé sviečky , aj keď má elektronicke zapaĺovanie.
Marína
06.03.10,20:42
Nic nezmakne, prachovku treba asi len vymenit. Ona tam aj tak len tak sama nedrzi, je prichytena po obvode kovovou paskou, ta ti asi praskla.

Tie prachovky su robene z materialu, ktory nenahlodaju ani mineralne oleje a vazeliny, inak by to nemohlo fungovat, takze nejaky glycerin si mozes natierat tak akurat na ocne vrasky :-) . Ale pokial nie je prasknuta, tak by ju malo stacit uchytit tou paskou.
Chcela som len poradiť, glycerín zmäkčuje gumu. Uštipačnosť si si mohol odpustiť.:rolleyes:

ach anoWikipedia,ale nie som mudrejsi ako pred hodinou
ale ked sa mozem spytat tak polaicky ,co by som mal zajtra nakupit v Tescu,ze ked tu prachovku nou potrem ,ona mi zmekne?
Link na Wikipediu som ti dala preto, aby si si to pozrel. Zmäkčenie gumy glycerínom máme vyskúšané, nielen prečítané.
Laco-monter
06.03.10,20:46
Ja tento olej dávam do Daewoo Espero 1,5 DOHC 16 V a tento typ MÁ rozdeĺovač kvoli distribúcii iskry na jednotlivé sviečky , aj keď má elektronicke zapaĺovanie.

Tento olej tam dávam,kvoli predlženiu životnosti motora.

Vyžadujú to samonastaviteĺné vahátka ventilov kde olej prechádza priam kapilárnymi kanalikmi, ktoré by klasicky minerálny olej,resp.nečistoty v ńom obsiahnuté upchali, a tým pádom by došlo k tzv.podpáleniu ventilov a strate výkonu motora.
vulxy
06.03.10,20:49
Ja tento olej dávam do Daewoo Espero 1,5 DOHC 16 V a tento typ MÁ rozdeĺovač kvoli distribúcii iskry na jednotlivé sviečky , aj keď má elektronicke zapaĺovanie.

to mi bolo jasne len neviem preco korejci robia odvetravanie klukovky do filtra ked vetci ostatny to vedu primo do karbecu:)
Laco-monter
06.03.10,20:52
to mi bolo jasne len neviem preco korejci robia odvetravanie klukovky do filtra ked vetci ostatny to vedu primo do karbecu:)

Lebo tam žiadny "karbec " nie je .

Tak do "sania" je odvedené odvetranie kĺukovej skrine. O.K ?

Ku.a , dáky som zmagorený z tých žigulíkov aj dnes som jeden opravoval .:)