Llívia
06.03.10,22:30
Máte niekto s jeho používaním skúsenosti - najlepšie osobné?
(Ak neviete, čo to je: http://www.bartsport.sk/privesne-voziky-za-bicykle/croozer-kid-for-2)
jurqai
15.03.10,06:09
je to super vec ak tvoje dieta nema problemy z nevolnostou napr v aute viem ze setra to predala kvoli tomu ze synovcovy v tom byvalo nevolno...ale ucite ma vyuzitie ked su dokonale suche cesty a podobne a taktiez to da celkom zbrat ked to mas tahat hore kopcom ak byvas v nejakej hornatejsej casti
dalid
19.03.10,08:38
Dost v tom dieta vytrasie.. takze treba jazdit po asfaltkach (ale zas nie moc frekventovanych, lebo sa dieta nadycha vyfukovych plynov :( ). Da sa aj po dobrych lesnych cestach.. Dobre je dat dnu nejaky molitanovy matrac, predsa len to viacej stlmi vibracie a chrbtica dietata menej trpi. ;)
Llívia
19.03.10,22:40
Dalid, kam dať ten molitanový matrac? Na vlastné oči som ten vozík nevidela, iba na obrázku, aj to len z vonku, ale z popisu som to pochopila tak, že vo vnútri jen normálna sedačka (niečo ako autosedačka), do ktorej sa dieťa zapne.
Našťastie, tu na okolí máme aj rovné cesty, aj kopce a väčšina z nich je málo frekventovaná.
Máte s tým aj osobné skúsenosti, napr. ako sa s tým vozíkom "manévruje" v zákrutách, ako dávajú naň pozor ostatní vodiči áut, motoriek, bicyklov?
Na biku chodím často, akú-takú kondičku mám, takže predpokladám, že by mi vozík problém nerobil, len neviem, či sa mi podarí ukecať vlastníka dieťaťa, aby mi ho zapožičal/a :D
dalid
20.03.10,16:03
Livia - ja som to videl bez sedacky, na spodku na podlahe bol ten matrac.. Kamarat nevravel nic o sedacke vo vnutri vozika, tak neviem..
Llívia
20.03.10,18:02
http://www.bartsport.sk/privesne-voziky-za-bicykle/chariot-cts-captain
Na tomto nákrese je vidieť tú sedačku. Tu na okolí som niekoľkokrát videla s vozíkom nejakú dievčinu, ale vždy bola ešte s niekým, kto šiel za ňou. Nevšimla som si, ako na ten vozík reagovali autá (teda hlavne, či im došlo, že vo vnútri je dieťa), lebo na tých miestach, kde sme sa stretali, je veľmi malá premávka.
tomasenkoslav
19.04.10,06:20
My mame croozer pre jedno dieta. Popravde dcerka zatial z toho velku radost nema. V roku 2010 sme sa v tom este neviezli ale vlani, ked sme skusali tak vždy plakala po par km. Ale bola este relativne mala. Bude mat v auguste dva roky.
Vozik nie je odpuženy ale v cechach / cyklo Fiala ?/ predavaju system na domontovanie a potom pruží. Takisto na cyklo forach je možne najst clanky na tuto temu a videl som šikovných kutilov a "sofistikovane" systemy na odpruženie - home made.
Ja som kupil karimatku, sňal som sedacku a vystrihol dno podla tvaru vo vnutri vozika. Potom som dal sedacu naspat. Verim, že to ma izolacnu funkciu a stlmi pripadny naraz koreňa, kamena a pod.
Dalej sme si vyrobili extra sietku na predok. Pretože ta existujuca ma velke oka a drobne kamienky z pneumatiky odfrkuje priamo dovnutra. Takže sme tam dali sietku s hustejšim tkanim. Dole su suche zipsy takže sa da pripnut tak kde aj ta original a dali sme suchač ja na vonkašu stranu a da sa tam pripnut aj ten igelit. Ked sa da dole sedacka, tak po voženi deky na dno može dietakto dnu i spat v lehu.

Paci sa mi tam na tom, že i v pripade padu jazdca, može ostat vozik na kolesach a dietatku sa nic nemusi stat, výborne je to, že vozik ma "kokpit" z Al trubiek a dieta je vo vnutri ako v klietke, paci sa mi, že to ma vzadu velky "batožinový" priestor - da sa tam dat voda, deky, bundy, hracky jedlo proste užitocne veci. My chodime aj na inline, tak tam mame najskor korcule a po prezuti zase civilne boty.
Ja už len dufam, že sa tej mojej už zapaci a niekam vyrazíme.
Llívia
19.04.10,10:09
tomasenkoslav, ďakujem za užitočné informácie. Akú máte skúsenosť s autami - teda ako reagujú na vozík, dávajú pozor atď.? Ja by som ho totiž chcela využívať na normálnych, málo frekventovaných cestách.
tomasenkoslav
19.04.10,18:25
No na tuto otazku sa odpoveda tažko. Ked si otočena chrbtom, tak akosi nemaš možnost sledovat spravanie sa a reakcie vodičov na nas, ale zatial na nas netrubili ani nejak "neflekovali". Snažime sa jazdit tak aby dospely jazdec šiel za vozikom a v stope kolesa vozika bližšie k stredu vozovky.
Ako som pisal, moc sme nenajazdili, raz dlhšiu trasu cca 20km ale to zaspala - takmer celu dobu.

To maš asi individualne. Ja som cyklista - turista a sem-tam ročne najazdim aj 2000 km, takže ja cyklistov vnimam ako vodič na ceste inak. Viem si ale predstavit tie nadavky, ktorými nas častuju iní vodiči. Takí vodiči ako p. Žitný a ostatní "nevinní" zabijaci.
Llívia
25.04.10,20:00
Mám jednu otázku k brzdeniu - "netlačí" vpred bicykel pri brzdení z kopca? Alebo má ten vozík nejakú samostatnú brzdu?
dalid
26.04.10,04:55
Co som videl voziky, nemali samostatnu brdzu a ani nepredpokladam ze by vobec mali. Pri kazdom zapojeni za bicykel by si musela na tvoj bike aj montovat brzdnu packu (neviem kam, na riadika uz sa 3 nevojde...) a pri odpojeni ti zas vsetko dvat dole... Fyzika nepusti, takze samozrejme sa brzdena hmotnost bicykla zvysi o hmotnost zapojeneho vozika s dietatom.. Takze v prvom rade musis mat v poriadku a spravne nastevene brzdy na tvojom bicykli! Ak si sama nevies (nema ti kto) spravit nastavenie a servis brzd, nie je problem aby s bikom isla do hociktoreho bicykloveho obchodu, kde ti spravia aj kompetny servis bicykla. Len teraz zacina sezona a moze sa stat, ze ta nevybavia na pockanie, ale si ta objednaju o tyzden - dva.. .)
Llívia
26.04.10,05:30
Dalid, stačí mať šikovného a ochotného švagra :D alebo jazdiť po rovinke.
Vozík som už videla na vlastné oči, ale nie úplne zblízka, takže neviem, či majú brzdu. Tú myšlienku s brzdou mi vnukol známy, ktorý ako chlap samozrejme inak premýšľa (technicky) než ja.
dalid
26.04.10,05:50
:D tak je dobre... Ja napr mam kamarata co rocne nabeha na biku cca 7-8 tis km a nevie si ani retaz vymenit.. Raz menil platnicky v brzdach, dokakal to tak, ze nakoniec mu v servise menili celu celust... :( Tym chcem povedat, ze clovek sa musi aj trosku vyznat a nie sa tvarit vzdy ako majster sveta co vsetko vie... Neber to osobne, to len moja skusenost...
Brzda na vozik by sa dala spravit, ale musel by ma inu konstrukciu - koles spojit napeveno na jednu os, tym padom sa posuva vyssie tazisko vozika = nizsia stabilita. Na tuto os navarit brzdny kotuc.. ale ostava problem ako ho chces ovladat.. Samozrejme aj to by sa dalo vyriesit, ale bolo by to komolikovane a drahe...
Llívia
26.04.10,06:08
Dalid, ďakujem za radu. Mohla by som tvojím nápadom "zaťažiť" hlavičky nielen jedného švagra, ale aj druhého a kamarátov a známych, veď keď majú na to bunky, nech mi poradia, nech niečo vymyslia.
(Nabehám za rok 4000 - 5000 km, reťaz vymeniť neviem, ale viem ju namazať - napr. včera som ju mazala tak intenzívne, že som si naolejovala aj ráfky. Našťastie sa ten olej dal zotrieť vlhčenými obrúskami určenými na detskú prdélku :D.)
tomasenkoslav
30.04.10,07:29
vozik tlaci ale mali by ste to ubrzdit bez problemov, brzdy tam su ale nepouzitelne za jazdy. jedine na zaistenie už stojaceho vozika. brzda na croozer je realna ale asi len v prevedeni "in-line" ,kde sa ovladanie brzdy upevni na madlo a brzdny element na predne pridavne koleso.
dubaj
12.05.10,13:05
Zdravim Vas. Tak my sme tiez vozik kupili asi pred 3-4 rokmi. Mame Croozer 737 pre jedno dieta. Dnes mozem zodpovedne prehlasit, ze to bola jedna z vybornych investicii. Dnes vozik derie uz nasa druha dcerka ;-)
Musim priznat, ze sme to ovela viac ako za bicykel vyuzili aj ako kocik. A to ci uz v zime, ked boli na bezny kocik zle cesty a vela snehu (a vo voziku bolo teplejsie...), tak aj v inych rocnych obdobiach. A to najma vtedy, ked dievcata trochu podrastli a do normalneho kocika sa nezmestili. Ved predsa 2 rocne deti, ktore uz same behaju uz hadam do kocika ani nepatria ;-) Takze ked sme chceli ist niekam na turu, alebo na dlhsie do mesta, tak vozik bolo genialne riesenie namiesto nosenia unaveneho dietata na rukach. Z tohto pohladu perfektna vec.
Co sa tyka bikovania - mne osobne sa to velmi pacilo ako z pohladu bezpecnosti, tak aj komfortu. Zavisi vsak velmi od dietata, ci ho bude bavit sediet vzadu. Ja som casom prikupil aj sedacku na ram. Perfektna kombinacia. Vo voziku sme mali mladsiu dcerku, starsiu na rame. Po case sa vymenili, aby zmenili polohu, prostredie. Problem nastal akurat, ked obidve naraz zaspavali... Na rame sa spi blbo, tak sme ich nakoniec (aj proti normam vyrobcu) napchali obe do vozika... Super pohlad.
Moj nazor - s tymto vymyslom mozete ist na vylet ako rodinka. ci uz peso alebo na bikoch, bez rizika, ze sa Vam dieta unavi...
A ked ho zoderiete, urcite ho stale predate bez problemov...
Moje doporucenie - jednoznacne ano a co najskor, ked planujete viac deti.
Llívia
12.05.10,16:08
Dubaj, díky za názor. Inak, tie vozíky sú aj také, že sú priamo určené na vozenie 2 detí (len to ste asi vtedy netušili, že budú malé dve :)).