mirokiro
07.03.10,07:33
Dobrý deň prajem milý poradaci, dávnejšie som tu dal príspevok o kamerovom systéme ešte to stále nieje ukončené ona teraz podala na mňa žalobu v zastúpeni advokáta.Preto by som chcel poradiť,že či by bolo dobre si zohnať tiež advokáta.Ďakujem
Mária27
07.03.10,08:10
Vždy je dobré mať advokáta, ale nie je to lacná záležitosť. Advokátov je dosť, nik ti nezaručí, že s niektorým konkrétnym budeš mať úspech. Ak by si nenašiel advokáta v okolí, môžeš si vybrať tu:

http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone1/advokati
mirokiro
07.03.10,08:58
Ak by som mal úspech v konaní,tak všetky súdne trovy platí ten kto to prehrá?
zdenka131
07.03.10,09:02
Želám pohodový deň. Účastníkovi, ktorý mal vo veci plný úspech, súd prizná náhradu trov potrebných na účelné uplatňovanie alebo bránenie práva proti účastníkovi, ktorý vo veci úspech nemal. To znamená, že ten kto spor prehrá, musí trovy zaplatiť tomu, kto vyhrá.
mirokiro
07.03.10,09:29
Želám pohodový deň. Účastníkovi, ktorý mal vo veci plný úspech, súd prizná náhradu trov potrebných na účelné uplatňovanie alebo bránenie práva proti účastníkovi, ktorý vo veci úspech nemal. To znamená, že ten kto spor prehrá, musí trovy zaplatiť tomu, kto vyhrá.


Advokátovi sa platí vopred alebo až po vynesení rozsudku,som dlhodobo PN a nemám tolko financii aby som ho hned vyplatil, chcem sa spýtat, či sa to dá dohodnút s advokátom.
Mária27
07.03.10,09:54
Advokátovi sa platí vopred alebo až po vynesení rozsudku,som dlhodobo PN a nemám tolko financii aby som ho hned vyplatil, chcem sa spýtat, či sa to dá dohodnút s advokátom.

Veď to je to právo na rovnaké zaobchádzanie: ak nemáš peniaze, nedá sa ani súdiť. Advokát nedotuje klienta, ani nepreberá riziko neúspechu, ale vyžaduje peniaze vopred. On má zárobok istý.
mirokiro
07.03.10,10:55
Ja som myslel, že či sa to dá aj na splátky alebo naraz v hotovosti no ak by som bol úspešný tak dostanem to všetko čo som zaplatil naspäť?
zdenka131
07.03.10,11:12
Pri uzatváraní zmluvy o poskytnutí právnych služieb môže advokát dohodnúť s klientom spôsob a výšku zmluvnej odmeny. Výška zmluvnej odmeny nemôže byť v rozpore s dobrými mravmi.
kaco11
10.03.10,03:20
a co tak si zahrnut do skody trovy vynalozene ne advokata. vznikla ti skoda pretoze ak by ta nezalovala nemusis ho platit. a vies ho krasne vydokladovat.
mirokiro
10.03.10,08:46
a ako by som mal pri tom postupovat, to sa musím dohodnut z advokatom alebo až na súdnom pojednávaní lebo ja som v týchto veciach uplný laik a v živote som taketo niečo neriešil preto každá rada nad zlato....
mirokiro
10.03.10,09:53
je to také zvláštne, že ja musím zaplatit advokáta a on vlastne dostane ešte aj od štátu ale ja by som mal byt predsa niako odškodnený ked to vyhrám?
mirokiro
10.03.10,10:09
ani neviem ako sa tie ceny pohybuju u advokátov ja som sa dohodol na hodinu 63eur dal som zálohu sto eur a nemala by sa spýsat niaka zmluva?
mlisa
10.03.10,10:09
advokat nedostane od statu nic, ak spor vyhras a sud ti prizna nahradu trov konania, budu zaplatene tebe, nie advokatovi. Vlastne sa ti preplati to co si predtym zaplatil advokatovi.
mirokiro
10.03.10,12:32
ale advokát mi hovoril niečo iné, že ked ja to vyhrám tak prísudok patri advokatovi tak ako to vlastne je................
mlisa
10.03.10,12:44
zalezi ako ste sa dohodli. Prisudene trovy patria klientovi (vam) a klient nimi zaplati odmenu advokatovi. Vo vseobecnosti si advokati vyuctuju nejake ukony vopred, pretoze cely spor trva dlho, ale to co uz mal zaplatene sa nakoniec z prisudenych trov odrata. Avsak kludne ste sa mohli dohodnut tak, ze zaplatite teraz plus este prisudene trovy (co je pravdepodobne, kedze vyssie sa spomina hodinova odmena, sud priznava len tarifnu odmenu podla ukonov).
Odporucam na vsetko toto sa spytat toho konkretneho advokata a chciet uzatvorit zmluvu o pravnom zastupeni, kde bude presne uvedene za co sa plati a kolko. Vyhnete sa zbytocnym nedorozumeniam.
bodliak
10.03.10,12:53
Moment: ona si bez suhlasu namontovala do spolocnych priestorov kameru,
ona sleduje vase dvere (a sukromie, ked sa dvere otvoria),
a ona podala zalobu ?!?

A za co Vas vlastne zazalovala ?
Za zhorsenie medziludskych vztahov :-) ?
Zato, ze behate po uradoch a snazite sa o odstranenie kamier legalnou cestou ?
Alebo uz tie kamery do niecoho "narazili"... a hodila to na Vas ?
mirokiro
10.03.10,13:48
ja som jej tu kameru trikrát vytočil k stropu ona to vratila naspät tak som sa rozhodol, že to odpojim ked som to odpojil tak zavolala firmu oni jej to znova zapojili lenže ona ma zažalovala že som jej zničil kamerovy system pričom to neni pravda ja som jej vytiahol len kabel a stým sa neda nič pokazit vlastne ja som si tým chránil svoje sukromie
mirokiro
13.03.10,09:08
Advokáta som odvolal budem sa obhajovat sám ja som dlhodobo PN a to by som neutiahol mám dost dôkazov aby som ju usvedčil že podala krivu výpoved.Ona ma už 4 mesiace takto udáva som na PN a ja nemám pokoja.V žalobe uviedla aby bol vynesení tento rozsudok aby som tento kamerový systém strpel tak ona môj byt sníma protizákonne a ešte žiada aby som to strpel ved to je choré.Mohol by som na súdnom pojednávaní žiadat niake odškodné.No čo by ste na to povedali milý poradaci:)
Mária27
13.03.10,19:31
Môžeš navrhnúť nový petit vzájomným návrhom.

Obč. súdny poriadok:
Úkony účastníkov vo veci samej

§ 97

(1) Odporca môže za konania uplatniť svoje práva proti navrhovateľovi i vzájomným návrhom.

(2) Vzájomný návrh môže súd vylúčiť na samostatné konanie, ak by tu neboli podmienky pre spojenie vecí.

(3) Na vzájomný návrh sa primerane použijú ustanovenia o návrhu na začatie konania, jeho zmene a späťvzatí.
mirokiro
14.03.10,08:04
Ja som tiež podal na ňu žalobu s tým, že aby odstránila kamerový systém a náhradu nemajetkovej ujmy.........
pavol54
14.03.10,08:59
To nainštalovala kamery na váš objekt, alebo na svoj, alebo na spoločný.
Ak na váš objekt tak je to divné, na to netreba ani súd,
ak na svoj, má na to právo to by ste potom mohli žiadať aby si odstránila aj kukátko na dverách, lebo vás pozoruje
ak je to na spoločnom priestore, to je vec majiteľa(správcu spoločných priestorov)