boure
07.03.10,08:26
Dobry den,chcel by som informacie ako sa moze narabat s takymto uctom,ucet mam sukromny no pouzivam ho na podnikanie t.j. zivnost.

Uz som sa tu docital ze kazdy pohyb sa musi dokladovat?,vlastne vsetky pohyby budu vo vypise tak sa len predlozi do uctovnictva vypis a tym to staci?

Co ma ale zaujma,mozem teda s takehoto uctu platit kartou v nakupnych centrach trebars za potraviny,elektro alebo co kolvek ine,proste nakupovat veci ktore s podnikanim nesuvisia?(sak su to vlastne moje peniaze ak sa nemylim),alebo si musim vzdy spravit vyplatu sam sebe poukazat ju na iny ucet(mam este vlastny ktory som mal aj mam uz davno)?A je potrebne si teda robit aj vyplatnu pasku alebo ako to vlastne je?
Timka1
07.03.10,07:31
ak máš dva účty - jeden používaj na podnikanie a druhý na osobnú potrebu, nikde nie je zakázané, že nemôžeš z účtu používaného na podnikanie zaplatiť veci na osobnú spotrebu - nákup potravín, elektra, ale keďže budeš musieť účtovať každú položku na účte na osobnú spotrebu, budeš to mať poriadne nepriehľadné, preto je lepšie jednou sumou napr. mesačne 1000,0 € urobiť prevod na osobný účet a z tohto účtu platiť osobné veci.

Výplatu sám sebe neúčtuješ, iba výdaj fin. prostriedkov na osobnú spotrebu, avšak treba dať pozor v pokladni, aby ti nešiel stav do mínusu
boure
07.03.10,07:42
výdaj fin. prostriedkov sa ako robi?,nemam pokladnu robim iba FA,kedze som z uctu vybral cez bankomat nejaku sumu mam na to spravit výdaj fin. prostriedkov ale ako?
hena22
07.03.10,07:44
výdaj fin. prostriedkov sa ako robi?,nemam pokladnu robim iba FA,kedze som z uctu vybral cez bankomat nejaku sumu mam na to spravit výdaj fin. prostriedkov ale ako?

výber na osobnú spotrebu, výdavok neovplyvňujúci ZD :)
profesional
07.03.10,20:05
Mozes pouzivas jeden ucet na podnikanie aj osobne veci, avsak uctovat musis tym padom o vsetkych polozkach co sa ti objavia vo vypise. Az na to ze veci osobnej spotreby budu vydavky neovplyvnujuce xaklad dane.

V podstate tym ze to nebudes mat rozlisene na 2 ucty, si robis robotu v tom ze musis uctovat o velmi velkom pocte poloziek a ak ti to robi nejaka externa firma alebo externa uctovnicka a ak ich platis od polozky, tak na tom skaredo prerobis. Ale zakon neporusujes. Samozrejme ucet musis mat nahlaseny danovemu uradu.
boure
09.03.10,13:09
výber na osobnú spotrebu, výdavok neovplyvňujúci ZD :)


Prave pozeram ze SLSP nema nic take ze: vyber na osobnu spotrebu... kod to ma byt aky?