xxx1341
07.03.10,09:15
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom sídla spoločnosti. Na čo sa vlastne využíva, na čo je vlastne využívané, či len ako adresa na poštu, alebo na čo to je dobré. Chcel by som dať sídlo k svojej starkej a podnikať z domu čo je rozdiel možno 10 km, ale aké to má výhody a nevýhody keby som mal sídlo doma a keby som ho mal mimo domu hoci pracoval by som doma a čo sa musí nachádzať v tom sídlo, predpokladám že aspoň účtovníctvo???


ďakujem za odpovede.


Lubo
Economic
07.03.10,09:50
[QUOTE=xxx1341;1325885]Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom sídla spoločnosti. Na čo sa vlastne využíva, na čo je vlastne využívané, či len ako adresa na poštu, alebo na čo to je dobré. Chcel by som dať sídlo k svojej starkej a podnikať z domu čo je rozdiel možno 10 km, ale aké to má výhody a nevýhody keby som mal sídlo doma a keby som ho mal mimo domu hoci pracoval by som doma a čo sa musí nachádzať v tom sídlo, predpokladám že aspoň účtovníctvo???

Sídlom sa rozumie miesto, kde spoločnosť vykonáva svoju činnosť. Je to údaj, ktorý sa zapisuje do OR, miesto kam Ti budú doručovať poštu. Keď zapisuješ sídlo, vlastník nehnuteľnosti Ti musí dať písomný súhlas s umiestnením sídla v jeho nehnuteľnosti. V Tvojom prípade by som možno radšej zvolila Tvoje bydlisko, nebudeš musieť utekať po poštu k starkej. Účtovníctvo sa napríklad môže nachádzať aj u externej účtovníčky. Nie je nikde napísané, že musí byť na prevádzke alebo v sídle.
Takže asi tak.
xxx1341
07.03.10,10:07
Ďakujem za odpoveď. Len ja bývam v bytovke a moji susedia nie sú zrovna priateľský, takže preto uvažujem skôr nad inou alternatívou sídla. Ešte by som mal jednu otázočku. Keď si neskôr otvorím kanceláriu je stým nejaký problém?
Economic
07.03.10,10:17
Ďakujem za odpoveď. Len ja bývam v bytovke a moji susedia nie sú zrovna priateľský, takže preto uvažujem skôr nad inou alternatívou sídla. Ešte by som mal jednu otázočku. Keď si neskôr otvorím kanceláriu je stým nejaký problém?
Žiadny problém. Ohlásiť ako prevádzku na živnostenské a DÚ a je to.
lachim1
10.03.10,19:17
Re: Sidlo sro
pri nahlásení sidla firmy sa vyžaduje súhlas vlastníka nehnuteľnosti .
A vyplýva povinnosť vlastníka ak prenajíma aj ked len časť nehnuteľnosti registrácia na DU