mareko
07.03.10,09:30
Milí poraďáci, chcela by som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s liečbou pomocou prístroja HAI-HUA a Mudr. Fesenkom. Toto je stručný popis prístroja stiahnutý z netu:
Tento domáci lekár lieči a uzdravuje podľa tradičných čínskych metód bodov JING-LUO a JIANG-FU a to spojením efektu piatich základných metód čínskej medicíny – akupunktúry, moxibucie, elektroterapie, bánkovania a magnetoterapie. Dokáže zbaviť chorého ťažkostí a problémov bez medikamentóznej liečby. Nahrádza klasickú akupunktúru, elektroliečbu i masáže. Lieči bez ihiel, následných bolestí a akýchkoľvek vedľajších účinkov.
Zaujímal by ma názor, najlepšie vlastné skúsenosti niekoho, kto takúto liečbu absolvoval. Mala som dojem, že takáto téma tu už je, no nenašla som, tak zakladám novú.
Ďakujem za Vaše názory.
mareko
07.03.10,14:30
:cool: Nikto nič? Neviete, neboli ste, neskúsili ste??? :mee:
Chobot
07.03.10,21:48
Milí poraďáci, chcela by som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s liečbou pomocou prístroja HAI-HUA a Mudr. Fesenkom. Toto je stručný popis prístroja stiahnutý z netu:
Tento domáci lekár lieči a uzdravuje podľa tradičných čínskych metód bodov JING-LUO a JIANG-FU a to spojením efektu piatich základných metód čínskej medicíny – akupunktúry, moxibucie, elektroterapie, bánkovania a magnetoterapie. Dokáže zbaviť chorého ťažkostí a problémov bez medikamentóznej liečby. Nahrádza klasickú akupunktúru, elektroliečbu i masáže. Lieči bez ihiel, následných bolestí a akýchkoľvek vedľajších účinkov.
Zaujímal by ma názor, najlepšie vlastné skúsenosti niekoho, kto takúto liečbu absolvoval. Mala som dojem, že takáto téma tu už je, no nenašla som, tak zakladám novú.
Ďakujem za Vaše názory.

No neviem, neskúsil som a ani by som neskúšal. Áno, bola tu podobná téma, tiež o nejakom zázračnom prístroji, ale ten sa volal Diacom (http://www.porada.sk/t124308-skenovanie-organizmu-cloveka-pristrojom-diacom.html).

Tento má ešte lepší názov, že HAI-HUA... :D:D:D:D

Musel by som byť buď strašne zúfalý alebo strašne dementný, aby som také niečo podstúpil.:rolleyes:
cloe
07.03.10,22:16
No neviem, neskúsil som a ani by som neskúšal. Áno, bola tu podobná téma, tiež o nejakom zázračnom prístroji, ale ten sa volal Diacom (http://www.porada.sk/t124308-skenovanie-organizmu-cloveka-pristrojom-diacom.html).

Tento má ešte lepší názov, že HAI-HUA... :D:D:D:D

Musel by som byť buď strašne zúfalý alebo strašne dementný, aby som také niečo podstúpil.:rolleyes:

Nechcem byť zlá, ale pripadá mi to, že by mohlo ísť o liečbu smiechom:D:D:D
mareko
08.03.10,08:34
Áno, faktom je, že som už dosť zúfalá keďže sa vôbec na niečo také pýtam. Predstava celkového ochrnutia donúti človeka začať čítať "všeličo". Nehovorím, že by som sa do rôznych experimentov bezhlavo púšťala, ale za skúsenosť niekoho iného nič nedám. Viem, že sila peňazí vytlačí aj Hypokratovu prísahu, no predsa len je to lekár. Preto sa pýtam aj na MUDr. Fesenka, lebo podľa uvedených informácií dlhodobo študoval čínsku medicínu. Neverím na zázraky, ale na zharmonizovaní organizmu niečo je. Čínska medicína a vôbec návrat k prírode sa v súčasnej dobe dosť preferuje. Ťažko človek zistí, kto sa tomu venuje seriózne a kto je šarlatán. Myslím, že iba skúsenosti iných ľudí (za predpokladu že hovoria pravdu) môžu priniesť akú-takú odpoveď.
monika74
08.03.10,09:02
..ak sa tu nenájdu poraďáci, čo to skúsili, tak ti zrejme nič iné neostane len skúsiť to na vlastnej koži...napr aj cez rôzne regeneračné centrá, kde poskytujú služby s použitím spomínaného prístroja...našla som na rýchlo cez google tieto web stránky:

http://www.luhacovicepraha.com/index.php?category=43

http://www.regeza.sk/cennik-sluieb.html

...ak nechcem zbytočne utratiť peniaze hneď za celý prístroj, idem niekde kde si to môžem za prijateľný poplatok vyskúšať a potom sa rozhodnem, či si ten prístroj kúpim...niet nad vlastnú skúsenosť ;)..až vtedy zistím, či mi to pomôže alebo uškodí...
Esmacka
08.03.10,09:43
tu je stránka dalšia centra http://www.regecentrum.sk/index-25.html
alebo inzerát na predaj http://www.maser.sk/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,115/catid,1/Itemid,122/

zda sa, ze je to nelekársky pristroj na domáce použitie. Ja som to zo zvedavosti vyskúšala len raz u maséra, "šklbalo" to svalom podobne ako na lekárskej rehabilitácii pristrojom na aktivizáciu činnosti svalov...
-------------------------------
topiaci sa aj slamky chytá...:mad:
mareko
08.03.10,09:59
tu je stránka dalšia centra http://www.regecentrum.sk/index-25.html
alebo inzerát na predaj http://www.maser.sk/component/option,com_adsmanager/page,show_ad/adid,115/catid,1/Itemid,122/

zda sa, ze je to nelekársky pristroj na domáce použitie. Ja som to zo zvedavosti vyskúšala len raz u maséra, "šklbalo" to svalom podobne ako na lekárskej rehabilitácii pristrojom na aktivizáciu činnosti svalov...
-------------------------------
topiaci sa aj slamky chytá...:mad:

Esmacka a Monika74 dakujem Vam za linky, a ten popis je tiez fajn, lebo presne nieco take som si predstavovala ze to bude. Bude to zrejme nieco co neublizi ale ani nepomoze. V tych centrach to vsetci uzasne chvalia, lebo ide o business. Uz som sa s tou "slamkou" v tomto pripade vysporiadala. Radsej presne cielena akupunktura a rucne masaze.

Dakujem vsetkym za nazory. :)
dalid
08.03.10,10:33
...
Tento domáci lekár lieči a uzdravuje podľa tradičných čínskych metód bodov JING-LUO a JIANG-FU a to spojením efektu piatich základných metód čínskej medicíny – akupunktúry, moxibucie, elektroterapie, bánkovania a magnetoterapie.

mareko - sama si napisala, ze ten pristroj v sebe "spaja" 5 uplne rozdielnych liecebnych metod cinskej mediciny. Uz iba z toho vyplyva, ze je to nieco velmi pochybne...:(

Ale pokial budes verit, ze to pomoze, a predsa len by sa stav choreho zlepsil, tak je to dobre.
mareko
08.03.10,11:13
mareko - sama si napisala, ze ten pristroj v sebe "spaja" 5 uplne rozdielnych liecebnych metod cinskej mediciny. Uz iba z toho vyplyva, ze je to nieco velmi pochybne...:(

Ale pokial budes verit, ze to pomoze, a predsa len by sa stav choreho zlepsil, tak je to dobre.

Veď to, keby išlo o niečo absolútne dôveryhodné, tak sem nepíšem :cool: Ale zasa absolútne dôveryhodným neurochirurgom som uverila a zmrzačili ma :-( .
monika74
08.03.10,11:26
nuž niekedy pomôže aj alternatívna medicína...akurát sa jeden kolega vrátil od nejakého liečiteľa z Budapešti..ale ten mal problémy s črevami a s trávením vôbec, celé dni nebol schopný nič zjesť...po cca 2 dňoch volal jednej kolegyni, že sa cíti lepšie a už plánoval o mesiac pijatiku :) ...ja asi toľko k tomu, že rýchlo zabudol ako mu bolo na skapanie :(
delonka
09.03.10,07:01
ahojte všetci, včera som dala palec dole príspevku chobota, za jeho príspevok ako reagoval v tejto téme., je pre mňa nepochopiteľné, že dnes tam nemá ani jeden mínus., prestávam tejto stránke veriť a som z toho smutná.,
evina
09.03.10,07:03
ahojte všetci, včera som dala palec dole príspevku chobota, za jeho príspevok ako reagoval v tejto téme., je pre mňa nepochopiteľné, že dnes tam nemá ani jeden mínus., prestávam tejto stránke veriť a som z toho smutná.,

Neunáhľuj sa, ja mám pocit, že ak mu dal niekto plus, tak sa to vynuluje....
delonka
09.03.10,07:05
Neunáhľuj sa, ja mám pocit, že ak mu dal niekto plus, tak sa to vynuluje....
ok, beriem, bolo by mi veľmi ľúto, keby na tejto stránke bola manipulácia.,

ďakujem, želám pekný deň.
monika74
09.03.10,07:18
ahojte všetci, včera som dala palec dole príspevku chobota, za jeho príspevok ako reagoval v tejto téme., je pre mňa nepochopiteľné, že dnes tam nemá ani jeden mínus., prestávam tejto stránke veriť a som z toho smutná.,

len kľud....každý sme nejaký...niekto viac verí a vníma srdcom/ dušou a niekto zasa viac rozumom....všetko zlé je na niečo dobré.....ja som napr. čakala, že na jeho príspevok zareagujú ľudia, ktorí mali zlé skúsenosti...a zatiaľ nič :)... keď len trochu zájdeme do histórie medicíny, máme tam klasický príklad lekára, ktorý doporučoval umývať si ruky pred a po každom zákroku (týkalo sa to vysokej úmrtnosti žien po pôrode)..vysmievali sa mu a nakoniec to dopadlo tak, že dnes je to dokonca samozrejmé až povinné...takže je len otázkou času kedy sa za samozrejmé alebo povinné budú brať niektoré metódy alternatívnej medicíny...
delonka
11.03.10,06:24
len kľud....každý sme nejaký...niekto viac verí a vníma srdcom/ dušou a niekto zasa viac rozumom....všetko zlé je na niečo dobré.....ja som napr. čakala, že na jeho príspevok zareagujú ľudia, ktorí mali zlé skúsenosti...a zatiaľ nič :)... keď len trochu zájdeme do histórie medicíny, máme tam klasický príklad lekára, ktorý doporučoval umývať si ruky pred a po každom zákroku (týkalo sa to vysokej úmrtnosti žien po pôrode)..vysmievali sa mu a nakoniec to dopadlo tak, že dnes je to dokonca samozrejmé až povinné...takže je len otázkou času kedy sa za samozrejmé alebo povinné budú brať niektoré metódy alternatívnej medicíny...
monika, potvrdila si mi, že je toto dobrá stránka, pretože si mi ukázala druhú stranu srdca, ktorá mne ešte chýba,áno ja reagujem dosť impulzívne, hoci som presvedčená, že mám široké srdce, ale neviem sa povzniesť, resp. ani neviem ako by som tú svoju vlastnosť pomenovala.,
niekedy som si myslela, že mi chýba humor, dcéra ma však presviedča, že nie, viem si urobiť srandu zo samej seba, ale trápi ma, nepochopenie, intolerancia a hlúposť, prameniaca z hrubosti- na vysvetlenie, človek, ktorý je hlúpy z titulu svojej choroby /ak sa to dá nazvať hlúposťou, prosím za prepáčenie, skôr asi je správny výraz - nevedomý, tak ten za to nemôže/, kto však raní iného človeka za to, že si myslí, že on je niečo viac, že má na to právo, ktoré si udelil on sám sebe, tak to neznesiem.,

asi som sa trošku zamotala, myslím však, že pochopíš, čo som chcela povedať.,

pekný deň želám.
mareko
11.03.10,07:15
Delonka, pekne si to napísala. Faktom je, že sa v poslednej dobe v zdravotníctve príspevky upravujú, nie vždy je uvedený dôvod úpravy a kto úpravu vykonal. Mám dojem, že niekedy dávnejšie boli pod témou uvedení aj moderátori tém, ale teraz to tu nevidím (možno už ani nevidím ) ;) .
monika74
11.03.10,07:43
všetkým prispievateľom:

ak sa jedná o človeka, ktorý hľadá pomoc a riešenie pre svoj ťažký zdravotný stav, tak ja osobne si neberiem na svedomie to, že ho vysmejem alebo iným spôsobom znevážim jeho snahu dostať sa zo zdravotných ťažkostí...každý z nás reaguje na takéto situácie podľa toho, nakoľko je zrelá jeho osobnosť, čo všetko zažil a pod. Ja som už min. 2 krát videla obrazne povedané smrť na jazyku u mojich rodičov, v rodine jeden člen (mne veľmi blízky) zomrel na rakovinu kože...a vtedy by som uverila, že aj modré z neba lieči, len aby som uľahčila alebo pomohla mojim blízkym...najhorší je pocit bezmocnosti, keď si človek nevie sám pomôcť alebo mu jeho blízky nevedia pomôcť...preto vítam každú tému a informáciu o nových možnostiach liečby rôznych chorôb, pretože moje životné skúsenosti sú také aké sú...a tí čo sa vysmievajú alebo znevažujú takéto alternatívne možnosti liečby, môžu už len čakať kedy sa karta obráti a sami budú tieto možnosti vyhľádavať...ono život vie dávať riadne facky, ktoré vás nasmerujú aj tam, kde by ste v živote neboli povedali, že skončíte...všetko je len otázkou času....
monika74
11.03.10,07:49
to delonka:
všetko je otázkou postoja k danej veci...videla som ľudí, ktorí skončili s podlomeným zdravým, len preto, že sa niečím trápili, rozčuľovali a pod.Som si povedala, že nikto a nič mi za to nestojí, ale priznávam, nie vždy som to ustála...pri mojom temperamente to nie vždy funguje...zvlášť som citlivá na ľudskú hlúposť a ak sa deje nejaká nespravodlivosť...ináč ma nič nerozhádže :D :D...s úsmevom ide všetko ľahšie :)

...moja mama vravela, citujem: "Mňa môže uraziť len vyšší inteligent odo mňa." :)...k tomu netreba komentár :)
mareko
11.03.10,07:53
Monika, teraz si použila obrazne "Modré z neba" a hneď sa mi vybavila časť, kedy v tejto relácii použili pre dievčinu na vozíčku liečbu v hyperbarickej komore. Možno aj takúto otázku by tu pred časom niekto vysmial, že je to pre potápačov a vhodné iba na dovolenku pri mori. Faktom je, že dievčine sa postupne stav zlepšil natoľko, že chodí po vlastných. Nebol to žiaden zázrak, iba využitie nie celkom bežných liečebných metód. Možno je to trocha mimotemy, ale naozaj iba trocha.
monika74
11.03.10,08:00
tak ako si sa rozhodla, ideš vyskúšať ten prístroj, alebo si našla niečo iné na tvoj zdravotný problém?
dalid
11.03.10,08:31
Monika, teraz si použila obrazne "Modré z neba" a hneď sa mi vybavila časť, kedy v tejto relácii použili pre dievčinu na vozíčku liečbu v hyperbarickej komore. Možno aj takúto otázku by tu pred časom niekto vysmial, že je to pre potápačov a vhodné iba na dovolenku pri mori. Faktom je, že dievčine sa postupne stav zlepšil natoľko, že chodí po vlastných. Nebol to žiaden zázrak, iba využitie nie celkom bežných liečebných metód. Možno je to trocha mimotemy, ale naozaj iba trocha.

S tymto s tebou suhlasim. ALE ak by jej niekto ponukol komoru s hyperbarickym, kryogenickym, soláriom a bankovaní a este neviem s cim vsetkym v JEDNOM pristroji - tak je to minimane velmi podozrive...
Tak isto ako tento zazracny pristroj, ktory v sebe spaja 5 (!!!) roznych tradicnych liecebnych metod (alebo ako to bolo na zaciatku niekde popisane..). A sorry - ziadny pristroj ti nenahradi napr akupresuru od cloveka ktory to vie.. Takze preto si o podobnych pristrojov 2v1, 3v1, 4v1 a pod. myslim ze ide o bohapuste lakanie penazi od zufalych ludi!!
Esmacka
11.03.10,09:35
Tento domáci lekár lieči a uzdravuje podľa tradičných čínskych metód bodov JING-LUO a JIANG-FU a to spojením efektu piatich základných metód čínskej medicíny – akupunktúry, moxibucie, elektroterapie, bánkovania a magnetoterapie. Dokáže zbaviť chorého ťažkostí a problémov bez medikamentóznej liečby. Nahrádza klasickú akupunktúru, elektroliečbu i masáže.Lieči bez ihiel, následných bolestí a akýchkoľvek vedľajších účinkov.
Zaujímal by ma názor, najlepšie vlastné skúsenosti niekoho, kto takúto liečbu absolvoval. Mala som dojem, že takáto téma tu už je, no nenašla som, tak zakladám novú.
Ďakujem za Vaše názory.


Sem tam si prečítam článok aj o alter.medicíne. Laicky som pochopila (možno zle), že v tejto metóde bodov ide o ich aktivizáciu a každá z 5 uvedených metód ich aktivuje iným spôsobom (ihly, teplo, banka...) Nevidím to tak „hrôzostrašne“. Ak niekto verí čo len jednej z 5 uvedených, resp. mu už aj pomohla, za vyskúšanie efektu „5v1“:) to potom možno stojí... 1 procedúra za cca 3,5€ nie je tak veľa, prístroj by som hneď nekupovala. Stále myslím v rovine slamky...
monika74
11.03.10,10:17
to dalid:

samozrejme, že na mieste je aj opatrnosť ...práve preto mareko otvorila túto tému...jedna vec je vyjadriť názor na prístroj, druhá vec je vyjadriť názor na postoj človeka, ktorý ten prístroj hľadá...

mimotemy hmmm kto, by pred pár rokmi uveril, že budú existovať multifunkčné prístroje (scan, kopírka, tlačiareň a fax v jednom)...
mareko
11.03.10,10:33
tak ako si sa rozhodla, ideš vyskúšať ten prístroj, alebo si našla niečo iné na tvoj zdravotný problém?
Myslím, že idem vyskúšať niečo iné. Ten prístroj ma celkom nepresvedčil. Nemyslím, že by bol vhodný na taký závažný problém. Čakám ešte na jedno kontrolné vyšetrenie na základe výsledkov z MR a podľa toho uvidím presné poškodenie (a možno aj neuvidím) nervov a podľa toho budem pátrať ďalej.
:)
monika74
11.03.10,10:55
Myslím, že idem vyskúšať niečo iné. Ten prístroj ma celkom nepresvedčil. Nemyslím, že by bol vhodný na taký závažný problém. Čakám ešte na jedno kontrolné vyšetrenie na základe výsledkov z MR a podľa toho uvidím presné poškodenie (a možno aj neuvidím) nervov a podľa toho budem pátrať ďalej.
:)

ok, niet nad podrobnú analýzu...držím palce, prajem všetko dobré a veľa síl na zlepšenie zdravotného stavu...:)
mareko
11.03.10,16:07
ok, niet nad podrobnú analýzu...držím palce, prajem všetko dobré a veľa síl na zlepšenie zdravotného stavu...:)
Ďakujem pekne :)
dalid
12.03.10,05:49
mareko - radsej ako rozne pristroje skus zohnat cloveka, ktory sa zaobera cinskou medicinou.. Nie je ich veľa :(. Držím palce, nech dobre dopadnú vyšetrenia.
mareko
12.03.10,11:28
mareko - radsej ako rozne pristroje skus zohnat cloveka, ktory sa zaobera cinskou medicinou.. Nie je ich veľa :(. Držím palce, nech dobre dopadnú vyšetrenia.
Dalid, ale o tom celá téma je. MUDr. Fesenko študoval niekoľko rokov čínsku medicínu priamo v Číne a zaoberá sa ňou, podľa popisu na rôznych stránkach, dlhodobo. Už som to tu písala, preto je v názve témy aj meno Dr. Fesenka. V tejto téme som hľadala aj niekoho, kto sa u neho liečil a samozrejme aj u niekoho iného zaoberajúceho sa čínskou medicínou. No po znevážení témy asi ťažko niekto verejne napíše svoje poznatky. Osobne nemám žiadne skúsenosti s touto liečbou, preto som chcela osobné skúsenosti aj od niekoho iného. Poznám ľudí, ktorí po 3 dňovom školení "vyliečili čínskou medicínou pacienta s psoriázou", ale takýchto "tiežodborníkov" skutočne nehľadám.
:) Ďakujem pekne :cool:.
ubka
12.03.10,23:16
Bola som u dr.Fesenka, no nemám vôbec dobrú skúsenosť, na to, ako sa prezentuje,koľko študoval by mohol doštudovať etiku prístupu k pacientovi, ktorý mu prinesie nemalé peniaze.
Je odborník na všetko, ale ja som mala dojem, že hlavne na inkasovanie.
mareko
13.03.10,08:52
ubka ďakujem pekne za tvoj príspevok. Konečne niekto, kto aj bol aj videl.:cool:
delonka
26.03.10,06:33
Bola som u dr.Fesenka, no nemám vôbec dobrú skúsenosť, na to, ako sa prezentuje,koľko študoval by mohol doštudovať etiku prístupu k pacientovi, ktorý mu prinesie nemalé peniaze.
Je odborník na všetko, ale ja som mala dojem, že hlavne na inkasovanie.
ubka, myslím, že to nie je problém len tohto lekára, o etike a prístupe, by sme asi mohli viacerí povedať toho veľa., poviem vám najčerstvejšiu skúsenosť - lekárka alergologickej ambulancii, ktorá má normál ordinačné hod., ma sfúkla ako malého joja, že sme sa neobjednali!!! na vyšetrenie,? jar vonku zúri, dcére sa spustila alergia, pred mesiacom dobrala penicilín, nechcela som, aby sa to znovu zvrhlo k tomu, že by musela brať opäť antibiotiká, tak sme šli k alergologičke, či Zodac, ktorý berie je ok, a či nám môže pomôcť., čakáreň mala prázdnu, prišli cca dve mamičky po recept, ked sestrička zistila, že som tam a čo si želám? poprosila som o vyšetrenie pre dcéru, ktorá je už na ceste, prišla som skôr, aby som tam nebola na konci ord.hodín, /brala som ohľad na ich upozornenie, že kartičku poistenca treba odovzdať min. pol hodinu, pre koncom ord.hodín/ a jej odpoveď bola, že u nich sa objednáva., spadla mi sánka a nesmelo som sa opýtala, že či neplatia ordinačné hod.? v tom došla už aj dcéra, hovorím už sme komplet, zavrela dvere a o chv íľu vyšla lekárka s kalendárom v ruke, kde mi ukazovala, aký ho má každý deň plný! dnes mala 25 ľudí a ona je unavená., čo na to povedať? mala som argumentovať Hipokratom? ked si úkoluje počet ľudí, tak nech ide robiť do fabriky, tam sa pracuje na úkol, my sme prišli, aby nám pomohla a ona nás najskôr zvozila a upozornila, aké má zavedené pravidlá., no samo, že si to ešte užila aj dcéra dnu - kopec nepríjemných poznámok.,10 dní sa u nej čaká na vyšetrenie, tak, kde sme? pýtam sa, môže si alergik naplánovať kýchanie, nádchu, kašeľ tak, aby mohol prísť k lekárovi na termín, ktorý vyhovuje jemu? súhlasím, nech má svoju oragnizáciu práce, ale v prvom rade, nech nezabúda, že je lekár a má pomáhať., opačný prístup ma vie vždy vytočiť a myslím, že aj toto je jeden z dôvodov, prečo ľudia hľadajú, inklinujú k alternatívnym spôsobom liečenia., v našom prípade sa jednalo, o "obyčajnú alergiu", mám však vlastné skúsenosti s podstatne závažnejším ochorením a z okolia moje rodiny a aj o rakovinu., a prístup lekárov nebol o nič lepší, samozrejme česť výnimkám, veľmi svtlým výnimkám., nerozumiem tomu, že lekár, ktorý si sám zvolil povolanie, zabudne na podstatu, prečo sa rozhodol pre svoju prácu, kde a kedy nastane ten zlom, že sme pre nich len biologický materiál.,
Braňo
26.03.10,06:45
Skutočne by ma zaujímala metóda založená na akupunktúre bez ihiel.
:D

Ja vám napravím hneď efekt spadnutých viečok a prekvapených očí. Keď Vám poviem, koľko ste dlžný. Xi xi.
ubka
26.03.10,17:14
Delonka, samozrejme suhlasim s Tebou, že aj u lekarov Západnej medicíny chýba etika, mam s tým skusenosti, najmä ked človek pride do cakárne, ktorá je prázdna a treba sa objednať "za poplatok" je miesto volné..bohu-žiaľ, je to v ich charaktere, celkom súhlasím, že ak niekto nieje spokojný s podmienkami vo svojom povolaní, mal by sa odpratať..!
verím, že si tým nemyslela, že som bola nespokojná "iba" u Fesenka, tak som ale zaplatila za nič, za to, že počas mojej navštevy sa ambulanciou "prehnalo" 11 cudzích ľudí a pán doktor si pocas mojej konzultácii odskocil na trh kúpiť zeleninu, lebu mu asi manželka telefonovala!!! vyšetrenie som považovala za frašku, prvoradé bolo zakúpiť si odporúčané "liečivá"...nezobrala som si..pretože poznám ich skutočnú cenu!
ubka
26.03.10,17:20
Braňo, je úplne prirodzené, že akupunktúra je odvodená od punkcie,
ak niekto robí stimuláciu akupunktúrnych bodov elektrickým impulzom, nemá pravo nazývať to akupunktúrou. Teda Tvoja zvedavosť je opodstatnená. Nie je nič jednoduchšie ako na neznalosti trpiacich robiť hrdinu....viem, že to bolo ironické, je mi jasné, že to vieš. Máš tiež skúsenosť s platbou v spomínanom zariadení?
korcka
28.03.10,19:37
S MUDr. Fesenkom má veľa ľudí skúsenosti, len asi nenavštevujú túto stránku. Ja som sa o ňom dozvedela od švagrinej, zaujal ma spôsob jeho vyšetrenia - irisdiagnostika (píšem to dobre?) a chodila som istý čas k nemu na liečbu. Počas nej aj na mne aplikoval spomenutý prístroj, ja som určovala intenzitu jeho pôsobenia, on alebo jeho asistentka ho prikladali na miesta, kde mal pôsobiť, nebol to nepríjemný pocit. Počas mojich návštev sa mi zlepšil krvný obeh a nemám už také studené ruky a nohy, ale k tomu prispeli iné jeho usmernenie. Ak má človek zdravotné problémy, musí liečiť všetko znútra. Ja som počas tejto doby do svojho vnútra nevidela a dodnes nevidím, čo sa tam dialo, či sa niečo zlepšovalo, a prístup MUDr. Fesenka je podľa mňa otrasný, ja by som ho poslala tento "odbor" študovať. Nevidela som u neho osobný prístup, niečo, žeby sme sa niekam posunuli, alebo by mal záujem, a tak som tam prestala chodiť. Mám však osobného známeho, ktorý po intenzívnej liečbe prístrojom HAI-HUA sa vyliečil z diagnózy, keď lekári mu neveli pomôcť. Ja som asi nebola liečená dosť intenzívne.:D
Braňo
29.03.10,05:00
Braňo, je úplne prirodzené, že akupunktúra je odvodená od punkcie,
ak niekto robí stimuláciu akupunktúrnych bodov elektrickým impulzom, nemá pravo nazývať to akupunktúrou. Teda Tvoja zvedavosť je opodstatnená. Nie je nič jednoduchšie ako na neznalosti trpiacich robiť hrdinu....viem, že to bolo ironické, je mi jasné, že to vieš. Máš tiež skúsenosť s platbou v spomínanom zariadení?

Keďže moji rodičia sú lekármi už viac ako tridsať rokov nad takýmito šarlatánmi sa skôr pousmejem. Avšak elektro stimulácia môže pomôcť v prípade zápalových ochorení a pohybových.
Maruška54
29.03.10,05:17
..ak sa tu nenájdu poraďáci, čo to skúsili, tak ti zrejme nič iné neostane len skúsiť to na vlastnej koži...napr aj cez rôzne regeneračné centrá, kde poskytujú služby s použitím spomínaného prístroja...našla som na rýchlo cez google tieto web stránky:

http://www.luhacovicepraha.com/index.php?category=43

http://www.regeza.sk/cennik-sluieb.html

...ak nechcem zbytočne utratiť peniaze hneď za celý prístroj, idem niekde kde si to môžem za prijateľný poplatok vyskúšať a potom sa rozhodnem, či si ten prístroj kúpim...niet nad vlastnú skúsenosť ;)..až vtedy zistím, či mi to pomôže alebo uškodí...

a práve v liečebnom dome Praha v Luhačoviciach pôsobí aj MUDr. Fesenko, počúvala som s ním besedu na ČR Brno
ubka
29.03.10,20:53
Chcem iba upresniť, Irisdiagnostika je vyšetrenie z očnej dúhovky a očného bielka, kde sa premietne všetko, čo sa v organizme človeka odohrá. V dúhovke je možne skôr poznať, čo sa v organizme deje, ako sa prejaví symptom na fyzickej úrovni. Irisdiagnostikou sa však nedá níč vyliečiť, je to iba zistenie dysfunkie určitých orgánov, ale je možné, ak to robí odborník zistiť tiež genetickú dipozíciu, teda možné desičné oslabenie určitých orgánov.
Martin Čopák
01.04.13,20:04
Manual pre Terapeutcký prístroj v Slovenčine: Hai Hua CD 9x
link: http://uloz.to/xYCn5dS/haihua-cd-9x-user-manual-sk-doc: