mirianka
04.10.05,12:02
Skúste mi prosím pomôcť,neviem si rady:

Dočasne sme na základe dohody pridelili našich zamestnancov nášmu obchodnému partnerovi do ČR. Teraz by sme mu radi prefakturovali ich mzdy za toto obdobie. Máme ich vyfakturovať s DPH? Ide o prefakturovanie čisto iba miezd,nič navyše. Ďakujem.
Bunny
04.10.05,13:16
pokial ja viem, tak pri refakturácii miezd vrámci SR sa zdanuje DPH len rozdiel nad mzdové náklady. Ale toto platí len v SR. co sa týka iných štátov mám za to že asi celé mzdy sú predmetom dane.. ale niesom istá...
A inak, ked sa jedná o pridelenie zamestnancov do ČR tak pri fakturácii by sa v zmysle § 15 ods. 7,8 malo jednať o prenos DP, tak by ťa nemuselo trápiť, že akú výšku dane... teda ak je ten v ČR podnikateľ
mekk
04.10.05,14:04
Priklonil by som sa k nazoru, ze pojde o reverse-charge (vid. 15 ods. 8 pism. e) ZDPH). Miesto dodania v CR, pokial su zamestnanci prideleni do CR. Fakturacia bez slovenskej DPH s odkazom na § 15, ze miesto dodania je v inom clenskom state.
Jana Acsová
04.10.05,15:05
mirianka
05.10.05,06:06
Pochopila som to správne,že ja prefakturujem mzdy bez DPH a český partner si daň dorieši v súlade s českým zákonom o DPH? Aj tak mám z toho poriadny chaos, DPH je pre mňa a asi vždy bude španielskou dedinou. V piatok idem na školenie na Kováčikovú,snáď mi do nej vnesie svetlo. Každopádne vďaka za Vašu pomoc.
Jana Acsová
05.10.05,06:11
Mám za to, že v tomto prípade je dôlezité kto a komu fakturuje, t.j. postavenie dodávateľa a odberateľa vo vztahu k DPH ... u platiteľov je to podľa môjho názoru jasné ... platí prenos danovej povinnosti.
Jana Acsová
06.10.05,14:37
pokial ja viem, tak pri refakturácii miezd vrámci SR sa zdanuje DPH len rozdiel nad mzdové náklady. Ale toto platí len v SR. co sa týka iných štátov mám za to že asi celé mzdy sú predmetom dane.. ale niesom istá...
Len si dovolím upozorniť, že prezentovaný názor nie je správny v prípade, že sa zhodneme na tom, že pridelenie zamestnancov a s tým spojená fakturácia miezd sa v zmysle ZDPH považuje za službu.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif